www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Acer uvádí nový nettop i úložné zařízení

Acer uvádí nový nettop i úložné zařízení
, , aktualita
Společnost Acer si pro malé kanceláře a podniky připravila nový nettop Veriton N260G a úložné zařízení Altos easyStore M2. Veriton má tvar diamantu a je určen kromě kanceláří také pro učebny, knihovny, přepážky v hotelích, apod. Má objem...
K oblíbeným
reklama
Společnost Acer si pro malé kanceláře a podniky připravila nový nettop Veriton N260G a úložné zařízení Altos easyStore M2.

Veriton má tvar diamantu a je určen kromě kanceláří také pro učebny, knihovny, přepážky v hotelích, apod. Má objem pouze 1 litr a navíc stojí na hraně, takže zabírá jen minimum prostoru a lze jej rovněž přimontovat na zadní stranu monitoru. Uvnitř máme procesor Atom s čipovou sadou Intel GN40 Express, paměť až 2 GB, pevný disk a dočkáme se také portu HDMI pro kvalitní obrazový výstup.Acer dále nabízí svou technologii PowerSmart pro snížení spotřeby, certifikaci Energy Star a možnost vybavení SW LANDesk Classroom Manager pro školy. A pak se musíme zmínit o sadě utilit Veriton ControlCenter pro zjednodušení pracovního prostředí soustředěním důležitých funkcí a nástrojů do jednoho panelu. Vybrat si můžeme mezi OS Windows Vista Business, Windows XP Professional, Linpus a FreeDOS.Acer Altos easyStore M2 je také založený na Atomu, konkrétně modelu 230 a dále paměti 2 GB DDR2 800 MHz. Toto úložné zařízení pracuje s OS Linux (Kernel 2.6) a disponuje čtyřmi pevnými disky s kapacitou 6 TB. Jedná se tedy o klasický NAS pracující s protokolem TCP/IP a podporující pole RAID 0, 1, 5, 5 + spare a 10. Jako rozhraní se uplatní Gb Ethernet, eSATA a 4x USB 2.0.

Zdroj: TZ Acer
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář