www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Acer uvádí nový nettop i úložné zařízení

Acer uvádí nový nettop i úložné zařízení
, , aktualita
Společnost Acer si pro malé kanceláře a podniky připravila nový nettop Veriton N260G a úložné zařízení Altos easyStore M2. Veriton má tvar diamantu a je určen kromě kanceláří také pro učebny, knihovny, přepážky v hotelích, apod. Má objem...
K oblíbeným
reklama
Společnost Acer si pro malé kanceláře a podniky připravila nový nettop Veriton N260G a úložné zařízení Altos easyStore M2.

Veriton má tvar diamantu a je určen kromě kanceláří také pro učebny, knihovny, přepážky v hotelích, apod. Má objem pouze 1 litr a navíc stojí na hraně, takže zabírá jen minimum prostoru a lze jej rovněž přimontovat na zadní stranu monitoru. Uvnitř máme procesor Atom s čipovou sadou Intel GN40 Express, paměť až 2 GB, pevný disk a dočkáme se také portu HDMI pro kvalitní obrazový výstup.Acer dále nabízí svou technologii PowerSmart pro snížení spotřeby, certifikaci Energy Star a možnost vybavení SW LANDesk Classroom Manager pro školy. A pak se musíme zmínit o sadě utilit Veriton ControlCenter pro zjednodušení pracovního prostředí soustředěním důležitých funkcí a nástrojů do jednoho panelu. Vybrat si můžeme mezi OS Windows Vista Business, Windows XP Professional, Linpus a FreeDOS.Acer Altos easyStore M2 je také založený na Atomu, konkrétně modelu 230 a dále paměti 2 GB DDR2 800 MHz. Toto úložné zařízení pracuje s OS Linux (Kernel 2.6) a disponuje čtyřmi pevnými disky s kapacitou 6 TB. Jedná se tedy o klasický NAS pracující s protokolem TCP/IP a podporující pole RAID 0, 1, 5, 5 + spare a 10. Jako rozhraní se uplatní Gb Ethernet, eSATA a 4x USB 2.0.

Zdroj: TZ Acer
reklama
Nejnovější články
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře