www.svethardware.cz
>
>
>
>

Acer uvedl 6 nových herních monitorů Predator a Nitro

Acer uvedl 6 nových herních monitorů Predator a Nitro
, , aktualita
Společnost Acer přichází s šestici nových herních monitorů, které spadají do řad Predator a Nitro. Nabídka zahrnuje výkonné modely i varianty pro méně náročné hráče. Máme tu i monitory s certifikací TÜV Rheinland Eyesafe.
K oblíbeným
reklama
V nabídce společnosti Acer se objevuje několik nových herních monitorů řad Predator a Nitro. Jednou z inovovaných sérií je Predator XB3 v podobě modelů XB273U NV, XB253Q GW a XB323U GX. Model Predator XB253Q BW přináší 24,5" IPS displej s Full HD rozlišením 1920×1080 pixelů) a velmi vysokou 280Hz obnovovací frekvencí. GTG odezva má činit pouhých 0,5 ms. Funkce RGB LightSense přidává 9 světelných efektů, které mohou reagovat např. na hudbu nebo hru. Monitor slibuje i rozsáhlé možnosti polohování. V Evropě bude v prodeji od ledna 2021 za 449 EUR.
 
Acer Predator XB253Q BW
 
Trochu větší Predator XB273U NV má certifikaci TÜV Rheinland Eyesafe, díky čemuž je jedním z prvních herních monitorů, které nabízí něco takového. Filtruje tak modrou barvu, čímž snižuje zátěž na lidský zrak. Acer VisionCare 4.0 přidává funkce LightSense, AdaptiveLight, ColorSense a ProxiSense, které kontrolují okolní světlo a na jeho základě upravují jas i barvy. 27" Agile-Splendor IPS displej nabídne rozlišení QHD (2560×1440 pixelů), 1ms odezvu a přetaktování až na 170 Hz. Potěší ale i funkcemi pro méně náročnou grafickou práci. Máme tu 95% pokrytí gamutu DCI-P3, delta E<1, podporováno je i Display HDR 400. Jde sice jen o 8bitový monitor, toho ale aspoň dosahuje bez FRC. I zde najdeme RGB LightSense. Tento model přijde na trh v lednu 2021 za 549 EUR.
 
Acer Predator XB273U NV
 
Predator XB323U GX má 32" QHD displej s možností přetaktování až na 270 Hz. Odezva je jen 0,5 ms (GTG). Monitor nabídne 99% pokrytí Adobe RGB, splňuje i Display HDR 600 a dosahuje lepšího kontrastu díky lokálnímu stmívání pro hlubší černou barvu. 32" verze půjde do prodeje už v prosinci za 999 EUR.
 
Acer Predator XB323U GX
 
Dalším monitorem je Predator X34 GS. Jde o 34" zahnutý monitor s panelem Agile-Splendor IPS a rozlišením UWQHD (3440×1440 pixelů). Podporuje Nvidia G-Sync, při přetaktování zvládne až 180 Hz. Dosahuje také odezvy jen 0,5 ms (GTG) a splňuje Display HDR 400. Máme tu 98% pokrytí DCI-P3 a dva 7W reproduktory. V prodeji bude od prosince za 1099 EUR.
 
Acer Predator X34 GS
 
Nakonec tu máme ještě dva monitory řady Nitro. Tím levnějším je tu Nitro XV272 LV s Full HD displejem (typ Agile-Splendor IPS). Ten nabídne přetaktování až na 165 Hz, 90% pokrytí gamutu DCI-P3 a delta E<1. V obchodech bude od prosince za 319 EUR.
 
Acer Nitro XV272 LV
 
Nitro XV272U KV zvyšuje rozlišení na QHD, také splňuje delta E<1 a má až 95% pokrytí DCI-P3. Maximální frekvence po přetaktování dosahuje 170 Hz a odezva GTG činí 1 ms. I zde je Agile-Splendor IPS a technologie LightSense, ColorSense a ProxiSense. Monitor se bude prodávat od prosince za 469 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře