www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer vrací do hry Chromebase, elegantní AiO s Chrome OS

Acer vrací do hry Chromebase, elegantní AiO s Chrome OS
, , aktualita
Acer uvádí dva nové počítače Chromebase, které najdou své využití především ve firmách nebo školách. Podporují androidové i linuxové aplikace. Kromě všestrannějšího modelu byl představen také počítač určený pro videokonference.
reklama
Když se řekne Chrome OS, většině z nás se vybaví cenově dostupné notebooky na této platformě – tzv. chromebooky. Jenže se Google se tímto systémem snaží proniknout i do kategorie stolních počítačů. Na trhu proto nalezneme malé desktopy (chromebox), ještě menší počítače ve tvaru „flashky“ (chromebit) nebo naopak all-in-one PC (chromebase). Především poslední jmenovaná skupina ovšem zůstala zcela na okraji zájmu výrobců i zákazníků. Do obchodů se v minulosti dostaly pouze počítače chromebase od Aceru. A je to právě tento taiwanský výrobce, který představil (po dvou letech) nové all-in-one počítače s Chrome OS. V tuto chvíli totiž možná dávají větší smysl než před pár lety, neboť nyní operační systém podporují linuxové i androidové aplikace.
 
 
Nové modely mají velmi podobnou hardwarovou výbavu, ale liší se svým určením. Acer Chromebase 24I2 je vhodný jako pracovní počítač především do malých až středních podniků, ale také do škol, knihoven a na další místa, kde poslouží jako sdílený či veřejný počítač. Své využití ovšem může najít i jako kiosek v obchodech, hotelech apod. Uživatelé ocení především rychlé bootování systému i spouštění aplikací, administrátoři si zase mohou chválit vyšší bezpečnost nebo snadné nastavení i kontrolu nad všemi zařízeními v síti. Počítač využívá 24" IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), úpravou zabraňující odleskům a volitelným dotykovým ovládáním.
 
Pro větší pohodlí lze monitor naklánět v rozmezí od -5 do 25 stupňů, případně lze využít držák VESA k instalaci na stěnu. To může být zajímavé řešení především pro velmi malé prostory. Acer přitom kladl velký důraz na design, monitor je proto zachycen na elegantním stojanu a celé zařízení je vyvedeno v líbivé stříbrné barvě. Co se týče dalších hardwarových parametrů, počítač dostal do vínku osmou generaci procesorů Intel Core (konkrétní model nebyl zmíněn), až 8GB operační pamět DDR4 a až 128GB rychlé úložiště SSD.
 
Zadní strana byla navržena tak, aby co nejlépe ukrývala kabely, proto je počítač vhodný i pro umístění volně v místnosti. V oblasti konektivity přitom stroj vůbec nezaostává, uživatelé mají k dispozici USB 3.1 Type-C, čtyři porty USB 3.1 Gen 1, rozhraní HDMI, čtečku karet SD a konektor RJ-45.
 
 
Acer Chromebase for Meetings 24V2 naproti tomu není zamýšlen jako plnohodnotný počítač, ale spíše videokonferenční systém s dotykovým displejem, který usnadní komunikaci a spolupráci např. mezi pracovníky. I tentokrát budou hlavní cílovou skupinou malé a střední firmy, které mohou využívat mimo jiné službu Google Hangouts Meet pro až 25 volajících (v rámci základního, bezplatného plánu).
 
I u tohoto modelu nalezneme 24" obrazovku, i když tentokrát je dotykové ovládání už v základu. V mnoha případech by se totiž mělo jednat o hlavní způsob interakce s počítačem. Pro videohovory je potom zařízení vybaveno 5MPx širokoúhlou webkamerou a stereofonními reproduktory. O pohon se stará procesor Intel Core i7-8550U osmé generace společně se 4GB pamětí DDR4 a 32GB SSD. Nabídka konektorů zůstala stejná jako u modelu Chromebase 24I2.
 
Jak už bylo řečeno výše, obě all-in-one PC podporují aplikace pro Android, které lze stahovat přímo z Google Play Store. Informace o cenách či dostupnosti zatím společnost nesdělila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek