www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer vrací do hry Chromebase, elegantní AiO s Chrome OS

Acer vrací do hry Chromebase, elegantní AiO s Chrome OS
, , aktualita
Acer uvádí dva nové počítače Chromebase, které najdou své využití především ve firmách nebo školách. Podporují androidové i linuxové aplikace. Kromě všestrannějšího modelu byl představen také počítač určený pro videokonference.
K oblíbeným
reklama
Když se řekne Chrome OS, většině z nás se vybaví cenově dostupné notebooky na této platformě – tzv. chromebooky. Jenže se Google se tímto systémem snaží proniknout i do kategorie stolních počítačů. Na trhu proto nalezneme malé desktopy (chromebox), ještě menší počítače ve tvaru „flashky“ (chromebit) nebo naopak all-in-one PC (chromebase). Především poslední jmenovaná skupina ovšem zůstala zcela na okraji zájmu výrobců i zákazníků. Do obchodů se v minulosti dostaly pouze počítače chromebase od Aceru. A je to právě tento taiwanský výrobce, který představil (po dvou letech) nové all-in-one počítače s Chrome OS. V tuto chvíli totiž možná dávají větší smysl než před pár lety, neboť nyní operační systém podporují linuxové i androidové aplikace.
 
 
Nové modely mají velmi podobnou hardwarovou výbavu, ale liší se svým určením. Acer Chromebase 24I2 je vhodný jako pracovní počítač především do malých až středních podniků, ale také do škol, knihoven a na další místa, kde poslouží jako sdílený či veřejný počítač. Své využití ovšem může najít i jako kiosek v obchodech, hotelech apod. Uživatelé ocení především rychlé bootování systému i spouštění aplikací, administrátoři si zase mohou chválit vyšší bezpečnost nebo snadné nastavení i kontrolu nad všemi zařízeními v síti. Počítač využívá 24" IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), úpravou zabraňující odleskům a volitelným dotykovým ovládáním.
 
Pro větší pohodlí lze monitor naklánět v rozmezí od -5 do 25 stupňů, případně lze využít držák VESA k instalaci na stěnu. To může být zajímavé řešení především pro velmi malé prostory. Acer přitom kladl velký důraz na design, monitor je proto zachycen na elegantním stojanu a celé zařízení je vyvedeno v líbivé stříbrné barvě. Co se týče dalších hardwarových parametrů, počítač dostal do vínku osmou generaci procesorů Intel Core (konkrétní model nebyl zmíněn), až 8GB operační pamět DDR4 a až 128GB rychlé úložiště SSD.
 
Zadní strana byla navržena tak, aby co nejlépe ukrývala kabely, proto je počítač vhodný i pro umístění volně v místnosti. V oblasti konektivity přitom stroj vůbec nezaostává, uživatelé mají k dispozici USB 3.1 Type-C, čtyři porty USB 3.1 Gen 1, rozhraní HDMI, čtečku karet SD a konektor RJ-45.
 
 
Acer Chromebase for Meetings 24V2 naproti tomu není zamýšlen jako plnohodnotný počítač, ale spíše videokonferenční systém s dotykovým displejem, který usnadní komunikaci a spolupráci např. mezi pracovníky. I tentokrát budou hlavní cílovou skupinou malé a střední firmy, které mohou využívat mimo jiné službu Google Hangouts Meet pro až 25 volajících (v rámci základního, bezplatného plánu).
 
I u tohoto modelu nalezneme 24" obrazovku, i když tentokrát je dotykové ovládání už v základu. V mnoha případech by se totiž mělo jednat o hlavní způsob interakce s počítačem. Pro videohovory je potom zařízení vybaveno 5MPx širokoúhlou webkamerou a stereofonními reproduktory. O pohon se stará procesor Intel Core i7-8550U osmé generace společně se 4GB pamětí DDR4 a 32GB SSD. Nabídka konektorů zůstala stejná jako u modelu Chromebase 24I2.
 
Jak už bylo řečeno výše, obě all-in-one PC podporují aplikace pro Android, které lze stahovat přímo z Google Play Store. Informace o cenách či dostupnosti zatím společnost nesdělila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková