www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer vrací do hry Chromebase, elegantní AiO s Chrome OS

Acer vrací do hry Chromebase, elegantní AiO s Chrome OS
, , aktualita
Acer uvádí dva nové počítače Chromebase, které najdou své využití především ve firmách nebo školách. Podporují androidové i linuxové aplikace. Kromě všestrannějšího modelu byl představen také počítač určený pro videokonference.
K oblíbeným
reklama
Když se řekne Chrome OS, většině z nás se vybaví cenově dostupné notebooky na této platformě – tzv. chromebooky. Jenže se Google se tímto systémem snaží proniknout i do kategorie stolních počítačů. Na trhu proto nalezneme malé desktopy (chromebox), ještě menší počítače ve tvaru „flashky“ (chromebit) nebo naopak all-in-one PC (chromebase). Především poslední jmenovaná skupina ovšem zůstala zcela na okraji zájmu výrobců i zákazníků. Do obchodů se v minulosti dostaly pouze počítače chromebase od Aceru. A je to právě tento taiwanský výrobce, který představil (po dvou letech) nové all-in-one počítače s Chrome OS. V tuto chvíli totiž možná dávají větší smysl než před pár lety, neboť nyní operační systém podporují linuxové i androidové aplikace.
 
 
Nové modely mají velmi podobnou hardwarovou výbavu, ale liší se svým určením. Acer Chromebase 24I2 je vhodný jako pracovní počítač především do malých až středních podniků, ale také do škol, knihoven a na další místa, kde poslouží jako sdílený či veřejný počítač. Své využití ovšem může najít i jako kiosek v obchodech, hotelech apod. Uživatelé ocení především rychlé bootování systému i spouštění aplikací, administrátoři si zase mohou chválit vyšší bezpečnost nebo snadné nastavení i kontrolu nad všemi zařízeními v síti. Počítač využívá 24" IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), úpravou zabraňující odleskům a volitelným dotykovým ovládáním.
 
Pro větší pohodlí lze monitor naklánět v rozmezí od -5 do 25 stupňů, případně lze využít držák VESA k instalaci na stěnu. To může být zajímavé řešení především pro velmi malé prostory. Acer přitom kladl velký důraz na design, monitor je proto zachycen na elegantním stojanu a celé zařízení je vyvedeno v líbivé stříbrné barvě. Co se týče dalších hardwarových parametrů, počítač dostal do vínku osmou generaci procesorů Intel Core (konkrétní model nebyl zmíněn), až 8GB operační pamět DDR4 a až 128GB rychlé úložiště SSD.
 
Zadní strana byla navržena tak, aby co nejlépe ukrývala kabely, proto je počítač vhodný i pro umístění volně v místnosti. V oblasti konektivity přitom stroj vůbec nezaostává, uživatelé mají k dispozici USB 3.1 Type-C, čtyři porty USB 3.1 Gen 1, rozhraní HDMI, čtečku karet SD a konektor RJ-45.
 
 
Acer Chromebase for Meetings 24V2 naproti tomu není zamýšlen jako plnohodnotný počítač, ale spíše videokonferenční systém s dotykovým displejem, který usnadní komunikaci a spolupráci např. mezi pracovníky. I tentokrát budou hlavní cílovou skupinou malé a střední firmy, které mohou využívat mimo jiné službu Google Hangouts Meet pro až 25 volajících (v rámci základního, bezplatného plánu).
 
I u tohoto modelu nalezneme 24" obrazovku, i když tentokrát je dotykové ovládání už v základu. V mnoha případech by se totiž mělo jednat o hlavní způsob interakce s počítačem. Pro videohovory je potom zařízení vybaveno 5MPx širokoúhlou webkamerou a stereofonními reproduktory. O pohon se stará procesor Intel Core i7-8550U osmé generace společně se 4GB pamětí DDR4 a 32GB SSD. Nabídka konektorů zůstala stejná jako u modelu Chromebase 24I2.
 
Jak už bylo řečeno výše, obě all-in-one PC podporují aplikace pro Android, které lze stahovat přímo z Google Play Store. Informace o cenách či dostupnosti zatím společnost nesdělila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář