www.svethardware.cz
>
>
>

Acer XB321HK: 32" herní predátor

Acer XB321HK: 32" herní predátor
, , aktualita
Společnost Acer vysílá na trh monitor Predator XB321HK, který je určen pro velice náročné uživatele, o čemž vypovídají již jeho základní specifikace. Jeho 32" obrazovka typu IPS dosahuje rozlišení Ultra HD a nechybí ani G-Sync.
K oblíbeným
reklama
Jak bylo napsáno ve včerejší aktualitě o podílu AMD na trhu s grafickými kartami, v minulém roce bylo zaznamenáno, že po několikaleté stagnaci se počet prodaných grafických karet pro nadšence (aktuálně GTX 970 či R9 390 a vyšší) zdvojnásobil. Na tom se právě podílel nástup herních monitorů, mezi něž patří i Predator XB321HK od firmy Acer. Ten je určen pro výkonné sestavy založené na grafických kartách GeForce, a to z toho prostého důvodu, že nabízí rozlišení Ultra HD (3840 x 2160) a podporu NVIDIA G-Sync pro sychronizaci monitoru s výstupem grafické karty.

Zákazníci se také mohou těšit na 32" (81,3 cm) obrazovku typu IPS, která slibuje kvallitní pokoukání, přičemž obnovovací frekvence se pochopitelně zastavila na 60 Hz. Na vyšší obnovovací frekvence na tomto rozlišení si budeme muset ještě počkat, neboť aktuální generace monitorů využívá ještě rozhraní DisplayPort 1.2 (či 1.2a). Na světě už ale jsou specifikace DisplayPort 1.4 slibující podporu 8K i HDR.

Design monitoru je již dobře známý a vlastní sérii Acer XB1 Predator a prozrazuje jej především stojan a červené prvky. Co se týče ostatních specifikací, Acer slibuje 100procentní pokrytí barevného prostoru sRGB, maximální jas 350 cd/m2, schopnost zobrazit až 1,07 miliardy barevných odstínů a na výběr je mezi odezvou 4 ms a 2 ms. Stojan umožní nastavit výšku v rozsahu 120 mm a naklopení -5 až +20 °. Natáčet panel do stran možné nebude, ale zato nechybí pivot. Připojení zajistí vedle DisplayPort 1.2 také HDMI, ale to je na Ultra HD omezeno 24Hz obnovovací frekvencí. Zabudován je tu také USB 3.0 hub.

No a to vše pochopitelně nebude za hubičku, ale za doporučených 1299 dolarů.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek