reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ADATA nabízí vlastní software pro údržbu SSD

, , aktualita
ADATA nabízí vlastní software pro údržbu SSD
ADATA Technology si připravila SSD Toolbox Software, který je určen pro monitorování stavu SSD a také pro udržení jejich dobré kondice. Jde tedy o volně přístupný software určený přímo pro majitele SSD značky ADATA.
ADATA nabízí vlastní software pro údržbu SSD
Podobný software mají i další výrobci, ovšem ten vždy pracuje jen s SSD dané značky. Nyní jej nabízí i společnost ADATA pro svá vlastní SSD, která tak budeme moci snadno nastavovat, optimalizovat a sledovat celkový zdravotní stav.

Software nabízí celkem pět záložek, z nichž nám výrobce v tiskové zprávě ukázal dvě. První se týká celkového přehledu o daném SSD a jeho kondici, přičemž důležitý je ukazatel Total Bytes Written, čili celkové množství zapsaných dat, od čehož můžeme odvodit, jak dlouho nám SSD ještě vydrží.

Pak tu je záložka Utilities, kde je možnost aktualizace firmwaru nebo kompletního a nevratného vymazání SSD, které by mělo rovněž vrátit jeho původní výkon. Další možnosti nabízí diagnostiku, kde nechybí S.M.A.R.T., údaje o provozní teplotě nebo rychlé či plné prozkoumání "zdravotního stavu" disku.

Seznam všech kompatibilních zařízení s SSD Toolbox naleznete na stránkách výrobce. Samotný software je pak ke stažení také na stránkách ADATA, přičemž dle specifikací pracuje na systémech Windows 7 (32 i 64bit verze), Windows 8 (32 i 64bit verze) a Windows 8.1 (32 i 64bit verze).

Zdroj: TZ ADATA
reklama
reklama
reklama