www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adata SC685: externí SSD s hmotností pouhých 35 gramů

Adata SC685: externí SSD s hmotností pouhých 35 gramů
, , aktualita
Společnost Adata uvádí na český trh velmi kompaktní externí disky řady SC685. Ty využívají rozhraní USB-C a zajímavé jsou především svými velmi malými rozměry a hmotností. Ta totiž činí jen 35 gramů.
K oblíbeným
reklama
Další novinkou z dílen společnosti Adata jsou velmi kompaktní externí disky řady SC685. Novinka se bude vyrábět s kapacitami 250 GB, 500 GB, 1 TB a dokonce i 2 TB. Ve všech případech využije rozhraní USB-C 3.2 Gen2, které zajistí rychlé přenosy a snadné zasouvání oboustranného USB konektoru. Sama společnost nicméně maximální rychlost disku neuvádí, pouze říká, že 10GB 4K film je disk schopen zkopírovat za 20 sekund, což by znamenalo rychlost okolo 500 MB/s. Dle jejích slov je tak 6,5× rychlejší než běžný HDD.
 
Adata SC685
 
Adata SC685 má velmi malé rozměry 84,7×54,8×9,5 mm, což je v podstatě velikost platební karty (rozdíly do jednoho milimetru, nepočítáme-li tloušťku). Hmotnost disku je jen 35 gramů a vyžaduje USB napájení 5V/900mA. V balení najdete i USB-C na USB-C kabel a USB-C na USB-A. Ceny byly stanoveny na 1299 Kč (250 GB), 1999 Kč (500 GB) a 3299 Kč (1 TB). 2TB verze zatím nemá cenu.
 
Zdroj: TZ Adata


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře