www.svethardware.cz
>
>
>
>

ADATA SD700: externí SSD odolné proti vodě i pádu

ADATA SD700: externí SSD odolné proti vodě i pádu
, , aktualita
Společnost ADATA přináší na trh první SSD typu 3D NAND, které splňuje certifikaci IP68. Externí disk tedy přežije ponoření do vody. Kromě toho výrobce slibuje například odolnost při pádu. SSD bude k dostání ve třech kapacitách.
K oblíbeným
reklama
Po dvojici powerbank s malým displejem přináší společnost ADATA na trh další zajímavý produkt. SD700 je externí SSD, které bylo navrženo a testováno podle standardu IP68. Garantována je tedy úplná odolnost proti prachu a při ponoření do hloubky 1,5 metru pod hladinu vody po dobu šedesáti minut. Disk prošel také testy podle armádních specifikací MIL-STD-810G516.6, takže je odolný proti nárazům a pádům. Umožnilo to použití několikavrstvého ochranného krytu a SSD, které na rozdíl od HDD nevyžaduje pohyblivé části. Nový model je tedy určen především pro uživatele, kteří se často pohybují v extrémních podmínkách, kde by standardní externí disk mohl přijít k újmě.

ADATA SD700 bude nabízen v kapacitách 256 GB, 512 GB a 1 TB. Typická přenosová rychlost má dosahovat až 440 MB/s v případě čtení a až 430 MB/s při zápisu. O konektivitu se stará port USB 3.1 Gen.1, který nabízí dostatečnou propustnost i pro streamování videí ve 4K rozlišení. Kompatibilita je zaručena s operačními systémy Windows, Mac OS a Android. SSD využívá technologií 3D NAND, která má být rychlejší, spolehlivější a energeticky úspornější než původní 2D NAND. Potěší také hmotnost, která se zastavila na hodnotě 100 g, a přispívá tak k velmi dobré mobilitě.

ADATA SD700 se na trhu objeví v nejbližších dnech až týdnech. Přesné ceny zatím nebyla potvrzeny, ale podle výrobce mají být „velice konkurenceschopné“. Kromě už třech zmíněných kapacit (256 GB, 512 GB a 1 TB) bude na výběr také ze dvou barevných variant – černožluté a černé.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře