www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adata uvedla velmi levná SSD SU630 s QLC čipy

Adata uvedla velmi levná SSD SU630 s QLC čipy
, , aktualita
Ceny SSD disků jdou dolů a další zlevňování umožňuje QLC NAND technologie, která umožňuje uložit do jediné buňky až 4 bity. Adata s takovými čipy představila nové velmi levné SSD řady SU630.
reklama
SSD disky už dávno nejsou předraženou záležitostí, ceny poslední dobou příjemně padají. Další snižování ceny bude umožněno přechodem na technologii 3D QLC, která umožňuje uložit do jediné buňky až 4 bity. To se ale vedle nižší ceny odráží také v nižších rychlostech a horší výdrži. Společnost Adata je jednou z těch, která tuto technologii nasadila do svých disků, konkrétně jde o řadu SU630. Novinky budou vyráběny ve formě 2,5" SATA disků s klasickou výškou 7 mm. K dispozici budou kapacity 240 GB, 480 GB a 960 GB a ve všech případech bude využita SLC cache.
 
Adata SU630
 
Pokud jde o výkon při sekvenčních přenosech, u všech tří hovoří Adata o rychlosti 520 MB/s u čtení a 450 MB/s u zápisu (Atto, CDM-QD32T1). V testu AS SSD jsou ale dosahované rychlosti trochu jiné, 520 MB/s u čtení má jen nejmenší varianta, ostatní dosahují 500 MB/s. Naopak při zápisu má nejmenší jen 400 MB/s, zatímco ostatní dvě 440 MB/s. Hodnoty náhodného zápisu nějak extrémně nepotěší. U 240GB varianty jde jen o 30K IOPS u čtení, v případě dalších dvou jde o 40K IOPS. Všechny tři však nabídnou 65K IOPS u zápisu a to není v této třídě zlé.
 
Každou buňku lze přepsat zhruba 210krát, takže výdrž byla stanovena v pořadí uvedených kapacit na 50 TBW, 100 TBW a 200 TBW. Na disky je poskytována 2letá záruka a výrobce uvádí střední dobu mezi poruchami (MTBF) 1,5 milionu hodin. Pro opravu chyb v datech je tu LDPC (Low-Density Parity-Check). Spolu s diskem dostanete i aplikaci Migration Utility, která umožní přesun operačního systému a dat na nový disk. Pokud jde o cenu, tak ta činí 949 Kč, 1699 Kč, resp. 3299 Kč, v prodeji budou od prosince.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek