www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adata uvedla velmi levná SSD SU630 s QLC čipy

Adata uvedla velmi levná SSD SU630 s QLC čipy
, , aktualita
Ceny SSD disků jdou dolů a další zlevňování umožňuje QLC NAND technologie, která umožňuje uložit do jediné buňky až 4 bity. Adata s takovými čipy představila nové velmi levné SSD řady SU630.
K oblíbeným
reklama
SSD disky už dávno nejsou předraženou záležitostí, ceny poslední dobou příjemně padají. Další snižování ceny bude umožněno přechodem na technologii 3D QLC, která umožňuje uložit do jediné buňky až 4 bity. To se ale vedle nižší ceny odráží také v nižších rychlostech a horší výdrži. Společnost Adata je jednou z těch, která tuto technologii nasadila do svých disků, konkrétně jde o řadu SU630. Novinky budou vyráběny ve formě 2,5" SATA disků s klasickou výškou 7 mm. K dispozici budou kapacity 240 GB, 480 GB a 960 GB a ve všech případech bude využita SLC cache.
 
Adata SU630
 
Pokud jde o výkon při sekvenčních přenosech, u všech tří hovoří Adata o rychlosti 520 MB/s u čtení a 450 MB/s u zápisu (Atto, CDM-QD32T1). V testu AS SSD jsou ale dosahované rychlosti trochu jiné, 520 MB/s u čtení má jen nejmenší varianta, ostatní dosahují 500 MB/s. Naopak při zápisu má nejmenší jen 400 MB/s, zatímco ostatní dvě 440 MB/s. Hodnoty náhodného zápisu nějak extrémně nepotěší. U 240GB varianty jde jen o 30K IOPS u čtení, v případě dalších dvou jde o 40K IOPS. Všechny tři však nabídnou 65K IOPS u zápisu a to není v této třídě zlé.
 
Každou buňku lze přepsat zhruba 210krát, takže výdrž byla stanovena v pořadí uvedených kapacit na 50 TBW, 100 TBW a 200 TBW. Na disky je poskytována 2letá záruka a výrobce uvádí střední dobu mezi poruchami (MTBF) 1,5 milionu hodin. Pro opravu chyb v datech je tu LDPC (Low-Density Parity-Check). Spolu s diskem dostanete i aplikaci Migration Utility, která umožní přesun operačního systému a dat na nový disk. Pokud jde o cenu, tak ta činí 949 Kč, 1699 Kč, resp. 3299 Kč, v prodeji budou od prosince.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala