www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adata uvedla velmi levná SSD SU630 s QLC čipy

Adata uvedla velmi levná SSD SU630 s QLC čipy
, , aktualita
Ceny SSD disků jdou dolů a další zlevňování umožňuje QLC NAND technologie, která umožňuje uložit do jediné buňky až 4 bity. Adata s takovými čipy představila nové velmi levné SSD řady SU630.
K oblíbeným
reklama
SSD disky už dávno nejsou předraženou záležitostí, ceny poslední dobou příjemně padají. Další snižování ceny bude umožněno přechodem na technologii 3D QLC, která umožňuje uložit do jediné buňky až 4 bity. To se ale vedle nižší ceny odráží také v nižších rychlostech a horší výdrži. Společnost Adata je jednou z těch, která tuto technologii nasadila do svých disků, konkrétně jde o řadu SU630. Novinky budou vyráběny ve formě 2,5" SATA disků s klasickou výškou 7 mm. K dispozici budou kapacity 240 GB, 480 GB a 960 GB a ve všech případech bude využita SLC cache.
 
Adata SU630
 
Pokud jde o výkon při sekvenčních přenosech, u všech tří hovoří Adata o rychlosti 520 MB/s u čtení a 450 MB/s u zápisu (Atto, CDM-QD32T1). V testu AS SSD jsou ale dosahované rychlosti trochu jiné, 520 MB/s u čtení má jen nejmenší varianta, ostatní dosahují 500 MB/s. Naopak při zápisu má nejmenší jen 400 MB/s, zatímco ostatní dvě 440 MB/s. Hodnoty náhodného zápisu nějak extrémně nepotěší. U 240GB varianty jde jen o 30K IOPS u čtení, v případě dalších dvou jde o 40K IOPS. Všechny tři však nabídnou 65K IOPS u zápisu a to není v této třídě zlé.
 
Každou buňku lze přepsat zhruba 210krát, takže výdrž byla stanovena v pořadí uvedených kapacit na 50 TBW, 100 TBW a 200 TBW. Na disky je poskytována 2letá záruka a výrobce uvádí střední dobu mezi poruchami (MTBF) 1,5 milionu hodin. Pro opravu chyb v datech je tu LDPC (Low-Density Parity-Check). Spolu s diskem dostanete i aplikaci Migration Utility, která umožní přesun operačního systému a dat na nový disk. Pokud jde o cenu, tak ta činí 949 Kč, 1699 Kč, resp. 3299 Kč, v prodeji budou od prosince.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek