www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ADATA XPG Z1: DDR4 pro overclocking

ADATA XPG Z1: DDR4 pro overclocking
, , aktualita
Společnost ADATA si tedy připravila paměti XPG Z1 DDR4 Overclocking Memory, které jsou určeny pro procesory Intel Haswell-E. Právě ty totiž z desktopových procesorů jako první a zatím jediné využijí paměti tohoto typu.
K oblíbeným
reklama
ADATA přitom již jeden typ pamětí DDR4 představila, a to Premier DDR4 2133 Unbuffered DIMM, což jsou oproti novým XPG Z1 DDR4 Overclocking Memory běžné paměti pracující na frekvenci 2133 MHz. Ta není nijak výjimečná ani u pamětí typu DDR3, takže co zajímavého mají přinést nové OC moduly?

Nové DDR4 řady XPG nabídnou vysokou taktovací frekvenci 2800 MHz, přičemž tu mají zvládnout i při napětí pouze 1,2 V, což je u modulů DDR3 nemyslitelné. Pracují přitom na časování CL17-17-17 a nabídnou přenosovou rychlost 22 GB/s. ADATA se také chlubí 10vrstvým plošným spojem s vrstvou mědi, přičemž čipy DDR4 samotné dostaly červené pasivní chladiče. Paměťové čipy si ADATA dle vlastních slov vybírá v přísném selektivním procesu, který zajistí, že zvládnou práci na vysoké frekvenci.

Více jsme se o těchto modulech zatím nedozvěděli, tedy ani to, kdy přijdou na trh a za jakou cenu. Ovšem samotné procesory Haswell-E přijdou na trh až v polovině září, takže je dost času.

Zdroj: TZ ADATA
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře