www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adobe opět slaví úspěchy, je tu další rekordní čtvrtletí

Adobe opět slaví úspěchy, je tu další rekordní čtvrtletí
, , aktualita
Společnost Adobe vydala své hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí a znovu se ukazuje, že se jí sázka na předplatná hodně vyplatila. Za poslední čtvrtletí dosáhla meziročního nárůstu tržeb o 14 %.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Adobe se finančně dlouhodobě daří a poslední čtvrtletí v tomto nebylo odlišné. Její příjmy totiž meziročně (proti Q3/19) vzrostly o 14 % z 2,83 na 3,23 mld. USD, což není vůbec špatné. Naprostou většinu příjmů tvoří produkty nabízené přes předplatná, která vzrostla z 2,55 na 3,00 mld. USD (+18 %). Ta tak tvoří 93 % příjmů společnosti. Zbytek jsou ostatní produkty a služby (109, resp. 116 mil. USD).
 
Adobe logo
 
Sám Adobe se dělá na několik divizí. Jednou z nich je Digital Media s příjmy ve výši 2,34 mld. USD (+19 %), přičemž většinu tvoří služby Creative s 1,96 mld. USD (+19 %), menší částí je Document Cloud, který rostl o 22 % na 375 mil. USD. Divize Digital Experience pak přinesla 838 mil. USD, což je o 7 % více než loni. Rostlo to tedy snad ve všech oblastech a sám Adobe během posledního čtvrtletí odkoupil od akcionářů 1,5 milionů akcií.
 
Důležitý je ale především zisk a ten provozní vzrostl z 854 mil. USD na 1,069 mld. USD, čistý zisk se pak zvýšil ze 793 na 955 mil. USD. To jsou opravdu působivé výsledky s vysokou provozní marží.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů