www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adobe opět slaví úspěchy, je tu další rekordní čtvrtletí

Adobe opět slaví úspěchy, je tu další rekordní čtvrtletí
, , aktualita
Společnost Adobe vydala své hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí a znovu se ukazuje, že se jí sázka na předplatná hodně vyplatila. Za poslední čtvrtletí dosáhla meziročního nárůstu tržeb o 14 %.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Adobe se finančně dlouhodobě daří a poslední čtvrtletí v tomto nebylo odlišné. Její příjmy totiž meziročně (proti Q3/19) vzrostly o 14 % z 2,83 na 3,23 mld. USD, což není vůbec špatné. Naprostou většinu příjmů tvoří produkty nabízené přes předplatná, která vzrostla z 2,55 na 3,00 mld. USD (+18 %). Ta tak tvoří 93 % příjmů společnosti. Zbytek jsou ostatní produkty a služby (109, resp. 116 mil. USD).
 
Adobe logo
 
Sám Adobe se dělá na několik divizí. Jednou z nich je Digital Media s příjmy ve výši 2,34 mld. USD (+19 %), přičemž většinu tvoří služby Creative s 1,96 mld. USD (+19 %), menší částí je Document Cloud, který rostl o 22 % na 375 mil. USD. Divize Digital Experience pak přinesla 838 mil. USD, což je o 7 % více než loni. Rostlo to tedy snad ve všech oblastech a sám Adobe během posledního čtvrtletí odkoupil od akcionářů 1,5 milionů akcií.
 
Důležitý je ale především zisk a ten provozní vzrostl z 854 mil. USD na 1,069 mld. USD, čistý zisk se pak zvýšil ze 793 na 955 mil. USD. To jsou opravdu působivé výsledky s vysokou provozní marží.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek