www.svethardware.cz
>
>

Affinity Photo nově na Windows, osekaný Photoshop za 40 USD

Affinity Photo nově na Windows, osekaný Photoshop za 40 USD
, , aktualita
Serif si pro operační systémy Windows nově připravil aplikaci Affinity Photo, kterou můžeme označit za osekaný Photoshop dostupný za 40 dolarů. Jde tak o levnější alternativu určenou běžným uživatelům.
K oblíbeným
reklama
Adobe Photoshop vždy patřil mezi drahý software a z tohoto důvodu se řada lidí rozhodla, že jim nestojí za to jej upgradovat a že si vystačí se staršími verzemi. Jenomže s tím se neslučuje zpracovávání formátu RAW, který se mění a vyžaduje i novější verze Photoshopu a uživatelé se tak začali poohlížet po jeho alternativách. Na to Adobe zareagovalo spuštěním modelu předplatného a nabídkou Lightroom CC a Photoshop CC za 120 dolarů ročně, ale ani to mnoha uživatelům nevyhovuje, a pro ně je tak nově i pro Windows od Serif připraven software Affinity Photo dostupný ke stažení za 40 dolarů. Určen je především pro zpracování fotografií a nabízí 32bitové zpracování, editaci 360° fotografií, makra, HDR, focus stacking, zpracování formátu RAW, podporu mnoha moderních formátů (pochopitelně včetně firemního PSD), atd. Je tu ale také speciální formát AFPHOTO.
- klikněte pro zvětšení -


Aplikace Affinty Photo má mít podobné uživatelské prostředí jako moderní Photoshop, ale jsou tu pochopitelně i rozdíly, takže uživatel zvyklý na Photoshop bude muset hledat některé funkce jinde, než byl zvyklý a jiné, jako například ořez snímku, fungují trošku jinak. Nicméně pro tyto účely jsou k dispozici videonávody a je vysoce doporučeno si prohlédnout alespoň některé z nich, abyste získali představu o tom, jaké jsou rozdíly, a nečekali tak, že ro bude jako ve Photoshopu.

Co se týče zmíněného formátu této aplikace (AFPHOTO), jeho síla tkví v možnostech dodatečné editace a vracení provedených změn. Máme možnost zpracovat fotografie v RAW v modulu Develop, pak provést jejich úpravy v modulu Photo a stále se kdykoliv vrátit k úpravám původního RAW. To samé jde ve Photoshopu pomocí Smart Objects, ale zde mý být tento proces jednodušší.

Affinity Photo se velice spoléhá na open source projekty a technologie třetích stran, a právě proto může být tak levný. Je tu třeba plná podpora OpenColorIO a profily od Lensfun, přičemž v tomto ohledu jsou výhodou budoucí aktualizace zdarma. Připravit se ale musíme na problematické využití plug-inů, z nichž některé zatím prostě nefungují.

Zdroj: Extremetech
reklama
Nejnovější články
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy
Známý leaker @9550pro nasdílel fotografii ukazující promítanou procesorovou roadmap Intelu z jisté prezentace, která se týká jednak procesorů Alder Lake-S, ale také platfomy Eagle Stream se serverovými Sapphire Rapids. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt
Holandská společnost ASML je coby dosud jediný výrobce strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) v polovodičovém průmyslu nenahraditelná společnost, která je tak i ostře sledovaná. Co si přitom její šéf myslí o sankcích proti Číně?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Včera, aktualita, Jan Vítek