www.svethardware.cz
>
>

Affinity Photo nově na Windows, osekaný Photoshop za 40 USD

Affinity Photo nově na Windows, osekaný Photoshop za 40 USD
, , aktualita
Serif si pro operační systémy Windows nově připravil aplikaci Affinity Photo, kterou můžeme označit za osekaný Photoshop dostupný za 40 dolarů. Jde tak o levnější alternativu určenou běžným uživatelům.
K oblíbeným
reklama
Adobe Photoshop vždy patřil mezi drahý software a z tohoto důvodu se řada lidí rozhodla, že jim nestojí za to jej upgradovat a že si vystačí se staršími verzemi. Jenomže s tím se neslučuje zpracovávání formátu RAW, který se mění a vyžaduje i novější verze Photoshopu a uživatelé se tak začali poohlížet po jeho alternativách. Na to Adobe zareagovalo spuštěním modelu předplatného a nabídkou Lightroom CC a Photoshop CC za 120 dolarů ročně, ale ani to mnoha uživatelům nevyhovuje, a pro ně je tak nově i pro Windows od Serif připraven software Affinity Photo dostupný ke stažení za 40 dolarů. Určen je především pro zpracování fotografií a nabízí 32bitové zpracování, editaci 360° fotografií, makra, HDR, focus stacking, zpracování formátu RAW, podporu mnoha moderních formátů (pochopitelně včetně firemního PSD), atd. Je tu ale také speciální formát AFPHOTO.
- klikněte pro zvětšení -


Aplikace Affinty Photo má mít podobné uživatelské prostředí jako moderní Photoshop, ale jsou tu pochopitelně i rozdíly, takže uživatel zvyklý na Photoshop bude muset hledat některé funkce jinde, než byl zvyklý a jiné, jako například ořez snímku, fungují trošku jinak. Nicméně pro tyto účely jsou k dispozici videonávody a je vysoce doporučeno si prohlédnout alespoň některé z nich, abyste získali představu o tom, jaké jsou rozdíly, a nečekali tak, že ro bude jako ve Photoshopu.

Co se týče zmíněného formátu této aplikace (AFPHOTO), jeho síla tkví v možnostech dodatečné editace a vracení provedených změn. Máme možnost zpracovat fotografie v RAW v modulu Develop, pak provést jejich úpravy v modulu Photo a stále se kdykoliv vrátit k úpravám původního RAW. To samé jde ve Photoshopu pomocí Smart Objects, ale zde mý být tento proces jednodušší.

Affinity Photo se velice spoléhá na open source projekty a technologie třetích stran, a právě proto může být tak levný. Je tu třeba plná podpora OpenColorIO a profily od Lensfun, přičemž v tomto ohledu jsou výhodou budoucí aktualizace zdarma. Připravit se ale musíme na problematické využití plug-inů, z nichž některé zatím prostě nefungují.

Zdroj: Extremetech
reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů