www.svethardware.cz
>
>

Agent 007: šmírování PC

Agent 007: šmírování PC
, , článek
Cítíte se bezpečně? Myslíte si, že máte své soukromí a nikdo vás nemůže sledovat? Praxe takto růžová není a až byste se divili, jak je snadné a levné získat technologie běžné v kriminálních seriálech. V tomto díle se podíváme na špehování PC.
K oblíbeným
reklama
Co si budeme povídat, nevypadá to vůbec růžově. Ještě se cítíte bezpečně a nesledováni? Ke sledovací technice není vůbec těžké se dostat, dá se snadno zakoupit na internetu a není to ani vůbec přehnaně drahé. Na zjištění přístupových hesel jiných lidí si útočníci vystačí s řádem stokorun nebo několika málo tisícikorun, trochou drzosti a naprosté absence morálky a svědomí. A to jsme se v tomto díle podívali jen na špehování na počítači a můžete si přečíst ještě další 4 články na toto téma na našich ostatních webech.
Dnes vás už asi nic neochrání...V těch se věnujeme např. sledování auta pomocí GPS lokátorů. Ani ty nejsou vůbec drahé a dají se snadno zakoupit za pár korun. Věnujeme se i problematice sledování mobilních telefonů a jejich odposlouchávání stejně jako odposlouchávání místností.


V neposlední řadě se podíváme i na skryté kamery, které jsou snad nejdostupnějším zařízením na špehování, které existuje. Zde se lze dostat skutečně jen na řády několika málo stokorun a útočník se může skutečně dozvědět mnohé. Podíváme se i na některé psychologické aspekty a věřte mi, ani další díly se vám... nebudou moc líbit.

Zdroje:

reklama
Nejnovější články
Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD Kryptoměna Chia by mohla způsobit nedostatek HDD a SSD
Původní kryptoměny vznikly s myšlenkou využití výpočetního výkonu včetně toho, který jen tak leží ladem, přičemž následky dnes můžeme všichni pocítit i na vlastní peněženky. Pokud se ovšem ujme měna Chia, nemusí jít jen o grafické karty.
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek44 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě GeForce RTX 3080 Ti jsou za rohem, už se rozesílají po světě
Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti jsme očekávali už mnohem dříve, ale plány se několikrát změnily. Nyní je ale zřejmé, že tyto nové karty už budou brzy vypuštěny na trh. A pak je tu ještě něco. 
17.4.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují Autonomní roboti Camello doručují potraviny a sami se dezinfikují
Došlo vám doma mléko nebo vejce? Pokud byste bydleli v Singapuru, mohli byste si objednat jejich doručení pomocí autonomního robota Camello. V současné době jsou testováni dva roboti, kteří navíc zvládnou dezinfekci pomocí UV záření.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model Nový hráč na trhu s webkamerami. Výrobce příslušenství Anker uvedl první model
Společnost Anker, která se dosud zabývala hlavně mobilním příslušenstvím nebo produkty chytré domácnosti, oznámila svou první webkameru PowerConf C300. Prodávána bude pod novou značkou AnkerWork.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů