www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AGESA ComboAM4 1.0.0.6 se objevila v beta BIOSech pro desky Asus

AGESA ComboAM4 1.0.0.6 se objevila v beta BIOSech pro desky Asus
, , aktualita
Na konci dubna jsme se dozvěděli o mikrokódu AGESA ComboAM4 1.0.0.5, o němž jsme uvažovali právě jako o tom, který bude určen pro první desky s čipsetem AMD B550. Nyní se ale už objevuje další, a to AGESA ComboAM4 1.0.0.6.
K oblíbeným
reklama
AGESA ComboAM4 1.0.0.6 se ukázal v betaverzích BIOSů pro základní desky společnosti Asus, která je zatím připravila konkrétně pro své modely s čipovými sadami AMD řady 400. Na serveru HardwareLuxx.de je našli zatím konkrétně na desce Asus Crosshair VII Hero s čipovou sadou X470, přičemž daná betaverze BIOSu nese číselné označení 3101. 
 
 
 
Pokud tak někdo má zájem, může si zmíněnou verzi BIOSu stáhnout ze serveru overclock.net, ovšem s tím, že nyní není zrovna jasné, co nový mikrokód ComboAM4 1.0.0.6 vůbec přináší. Respektive nevíme vše. Mluví se o nastavení různých multiplikátorů zvlášť pro každé CCX pro přetaktování (tolik probíraná funkce per-CCX overclocking), ovšem není zřejmé, zda to bude funkce vycházející právě z nového mikrokódu, nebo zda ji má na svědomí přímo Asus. 
 
Vedle toho se už také objevila první chyba, a sice nefunkční nastavení napětí VDDG, které má být vždy zaseknuté na hodnotě 1,1 V. V každém případě, hlavní novinka je ta, že pro desky AMD přichází nová AGESA a my se snad brzy dozvíme, co ta přináší a zda to také znamená, že vypuštění desek s AMD B550 je už konečně na spadnutí. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik