www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AGESA ComboAM4 1.0.0.6 se objevila v beta BIOSech pro desky Asus

AGESA ComboAM4 1.0.0.6 se objevila v beta BIOSech pro desky Asus
, , aktualita
Na konci dubna jsme se dozvěděli o mikrokódu AGESA ComboAM4 1.0.0.5, o němž jsme uvažovali právě jako o tom, který bude určen pro první desky s čipsetem AMD B550. Nyní se ale už objevuje další, a to AGESA ComboAM4 1.0.0.6.
K oblíbeným
reklama
AGESA ComboAM4 1.0.0.6 se ukázal v betaverzích BIOSů pro základní desky společnosti Asus, která je zatím připravila konkrétně pro své modely s čipovými sadami AMD řady 400. Na serveru HardwareLuxx.de je našli zatím konkrétně na desce Asus Crosshair VII Hero s čipovou sadou X470, přičemž daná betaverze BIOSu nese číselné označení 3101. 
 
 
 
Pokud tak někdo má zájem, může si zmíněnou verzi BIOSu stáhnout ze serveru overclock.net, ovšem s tím, že nyní není zrovna jasné, co nový mikrokód ComboAM4 1.0.0.6 vůbec přináší. Respektive nevíme vše. Mluví se o nastavení různých multiplikátorů zvlášť pro každé CCX pro přetaktování (tolik probíraná funkce per-CCX overclocking), ovšem není zřejmé, zda to bude funkce vycházející právě z nového mikrokódu, nebo zda ji má na svědomí přímo Asus. 
 
Vedle toho se už také objevila první chyba, a sice nefunkční nastavení napětí VDDG, které má být vždy zaseknuté na hodnotě 1,1 V. V každém případě, hlavní novinka je ta, že pro desky AMD přichází nová AGESA a my se snad brzy dozvíme, co ta přináší a zda to také znamená, že vypuštění desek s AMD B550 je už konečně na spadnutí. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře