www.svethardware.cz
>
>
>
>

AI Intelu dává grafice počítačových her reálný vzhled

AI Intelu dává grafice počítačových her reálný vzhled
, , aktualita
Takovou umělou inteligenci bychom očekávali spíše od NVIDIE, ale ve skutečnosti byla vyvinuta v Intel Labs, kde na ní pracoval Stephan R. Richter, Hassan Abu Alhaija a Vladlen Kolten. Co nám nabídne?
K oblíbeným
reklama
Tato umělá inteligence slouží jednoduše k tomu, aby počítačově renderovaná grafika ve výsledku vypadala jako reálné záběry z kamery. Umělá inteligence tak vezme tuto grafiku jako zdroj, který přetvoří na základě toho, jak byla předem vytrénována díky záběrům z reálného prostředí. V tomto případě šlo konkrétně o hru Grand Theft Auto V, takže jde o silnice, městské ulice a dopravní mumraj. 
 
 
Sebelepší renderovaná grafika her využívající třeba i ray tracing má dnes jednoznačný umělý nádech, který ji od reálných záběrů jasně odlišuje. Mohl by snad nový systém Intelu založený na strojovém učení někdy zajistit, abychom mohli hrát hry s opravdu realistickou grafikou? O to se ještě nejedná, ale výsledky jsou už nyní velice zajímavé. 
 
 
Na první pohled to vypadá, jako by někdo jen poupravil paletu a změnil kontrast, čili prostě jen prohnal obraz přednastaveným filtrem. Ovšem jde tu třeba i o odrazy světla slunce od lesklých materiálů, které původní verze nemá a které způsobí, že upravená grafika i tak staré hry jako GTA V už vypadá téměř reálně. Pak to jsou třeba jinak zpracovaná světla aut či jejich povrch. Nicméně svůj podíl na tom má i nízké rozlišení videa a nízká snímkovací frekvence. 
 
Výzkumníci z Intel Labs využili pro trénink své AI Cityscapes dataset, čili rozsáhlou stopáž pořízenou z ulic měst v jižní Kalifornii a také z Německa. Právě díky německým záběrům jsou výsledky z herního San Andreas prý více zelené, než by měly být a také silnice jsou díky nim méně rozbité. Chtělo by se říci, že v takovém případě by v Intel Labs možná mohli ocenit dataset od nás. 
 
 
Jak ukazuje diagram popisující průběh zpracování obrazu, klíčovou součástí tohoto systému jsou G-buffery, v jejichž rámci se v obrazu rozpoznávají jednotlivé objekty, které pak AI systém dále upravuje podle toho, o co jde. Například auta poté projdou jiným zpracování než třeba stromy nebo lidé.  
 
Photorealism Enhancement má také svou sekci na GitHubu, kde se můžete podívat na srovnávací obrázky. Nyní zbývá už jen zjistit to, kdy se takové AI dočkáme v praxi.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronauti instalovali nový fotovoltaický panel iROSA na ISS Astronauti instalovali nový fotovoltaický panel iROSA na ISS
Na Mezinárodní vesmírnou stanici byly dopraveny nové fotovoltaické panely iROSA, které mají ISS zásobovat energií. Nyní se dvěma astronautům povedlo první z nich úspěšně instalovat a rozvinout do plné délky.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
TeamGroup začne ještě tento měsíc prodávat v obchodech své DDR5 DIMM TeamGroup začne ještě tento měsíc prodávat v obchodech své DDR5 DIMM
Společnost TeamGroup nehodlá na nic čekat a chce ještě v tomto pololetí začít prodávat moduly DIMM s paměťmi DDR5, které se uplatní nejdříve v budoucí generaci desktopové platformy firmy Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Organické solid-state akumulátory: na katodě dosahují už 302 Wh/kg Organické solid-state akumulátory: na katodě dosahují už 302 Wh/kg
Jednou z mnoha cest za ekologičtějšími akumulátory budoucnosti jsou i organické verze. Vědcům na University of Houston se povedlo dosáhnout energetické hustoty 302 Wh/kg na katodě s organickými články typu solid-state.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senátoři USA prosazují nový FABS Act na podporu výstavy továren na čipy Senátoři USA prosazují nový FABS Act na podporu výstavy továren na čipy
Někteří republikánští i demokratičtí senátoři se shodují na nutnosti prosadit zákon, který by přinesl obecnou podporu pro firmy zvažující postavit na území USA nové továrny na výrobu čipů. Jedná se o FABS Act.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dostupnost GeForce se zlepšuje, ceny zatím pokračují v poklesu Dostupnost GeForce se zlepšuje, ceny zatím pokračují v poklesu
Aktuálně již není žádný problém sehnat v obchodech některé grafické karty jako GeForce RTX 3060, ovšem ceny mají stále velice daleko k ideálu. Situace se ale zlepšuje, jak uvádí i německý server 3dcenter.org. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář