reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AI Intelu dává grafice počítačových her reálný vzhled

, , aktualita
AI Intelu dává grafice počítačových her reálný vzhled
Takovou umělou inteligenci bychom očekávali spíše od NVIDIE, ale ve skutečnosti byla vyvinuta v Intel Labs, kde na ní pracoval Stephan R. Richter, Hassan Abu Alhaija a Vladlen Kolten. Co nám nabídne?
AI Intelu dává grafice počítačových her reálný vzhled
Tato umělá inteligence slouží jednoduše k tomu, aby počítačově renderovaná grafika ve výsledku vypadala jako reálné záběry z kamery. Umělá inteligence tak vezme tuto grafiku jako zdroj, který přetvoří na základě toho, jak byla předem vytrénována díky záběrům z reálného prostředí. V tomto případě šlo konkrétně o hru Grand Theft Auto V, takže jde o silnice, městské ulice a dopravní mumraj. 
 
 
Sebelepší renderovaná grafika her využívající třeba i ray tracing má dnes jednoznačný umělý nádech, který ji od reálných záběrů jasně odlišuje. Mohl by snad nový systém Intelu založený na strojovém učení někdy zajistit, abychom mohli hrát hry s opravdu realistickou grafikou? O to se ještě nejedná, ale výsledky jsou už nyní velice zajímavé. 
 
 
Na první pohled to vypadá, jako by někdo jen poupravil paletu a změnil kontrast, čili prostě jen prohnal obraz přednastaveným filtrem. Ovšem jde tu třeba i o odrazy světla slunce od lesklých materiálů, které původní verze nemá a které způsobí, že upravená grafika i tak staré hry jako GTA V už vypadá téměř reálně. Pak to jsou třeba jinak zpracovaná světla aut či jejich povrch. Nicméně svůj podíl na tom má i nízké rozlišení videa a nízká snímkovací frekvence. 
 
Výzkumníci z Intel Labs využili pro trénink své AI Cityscapes dataset, čili rozsáhlou stopáž pořízenou z ulic měst v jižní Kalifornii a také z Německa. Právě díky německým záběrům jsou výsledky z herního San Andreas prý více zelené, než by měly být a také silnice jsou díky nim méně rozbité. Chtělo by se říci, že v takovém případě by v Intel Labs možná mohli ocenit dataset od nás. 
 
 
Jak ukazuje diagram popisující průběh zpracování obrazu, klíčovou součástí tohoto systému jsou G-buffery, v jejichž rámci se v obrazu rozpoznávají jednotlivé objekty, které pak AI systém dále upravuje podle toho, o co jde. Například auta poté projdou jiným zpracování než třeba stromy nebo lidé.  
 
Photorealism Enhancement má také svou sekci na GitHubu, kde se můžete podívat na srovnávací obrázky. Nyní zbývá už jen zjistit to, kdy se takové AI dočkáme v praxi.  


reklama
reklama
reklama