www.svethardware.cz
>
>
>

AI odhalila podvod: Ponziho schéma s kryptoměnou M-Coin

AI odhalila podvod: Ponziho schéma s kryptoměnou M-Coin
, , aktualita
V Jižní Koreji byl odhalen velký podvod s kryptoměnami, který využíval klasického Ponziho schématu a lákal zejména starší lidi, kteří nerozuměli problematice. Celkově si podvodníčci přišli na peníze v hodnotě více než 400 milionů Kč.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny hodně lákají nejrůznější podvodníky, což se týkalo především velké části IPO, tedy prvního prodeje mincí. Často se zneužívají i k nepovolené těžbě na počítačích obětí, ale tím možnosti zdaleka nekončí. Kryptoměny totiž lákají i ke klasickým podvodům známým už desítky let, které i kvůli tomu, že jim jen málokdo rozumí, snáze přitáhnou a oklamou důvěřivé lidi. To je i případ kryptoměny M-Coin. Podvodníčci vytvořili kryptoměnovou burzu a sáhli po osvědčeném Ponziho schématu lákajícím na odměny za přivedení dalších členů, přičemž se pochopitelně nezapomíná na placení samotného členství.
 
Pouta
 
zdroj: Westpress Kaliningrad archive [CC BY-SA 4.0], přes Wikimedia Commons
 
Celkově se takto povedlo nalákat okolo 56 tisíc lidí zejména ve věku od 60 do 80 let, kteří platili roční členství v hodnotě zhruba 6500 Kč. V systému pak mohli nakupovat kryptoměnu M-Coin, u které jim tvůrci slibovali brzké znásobení její hodnoty, a tedy výrazné zhodnocení jejich investice. Za přivedení dalšího člena dostali odměnu v přepočtu okolo 1000 Kč a možné bylo i prémiové členství za téměř 20 tisíc ročně. Celkově se jim takto podařilo vybrat peníze v hodnotě více než 400 milionů Kč na poplatcích za členství a za nakoupenou kryptoměnu.
 
Dopadeni byli díky využití systémů umělé inteligence. Ta byla natrénována na hledání klíčových slov, frází a dalších detailů spojených s Ponziho schématem. Celkově se zatím podařilo dopadnout 14 lidí, kteří byli v celém podvodu namočeni a nemusí jít o konečné číslo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková