www.svethardware.cz
>
>
>

AI odhalila podvod: Ponziho schéma s kryptoměnou M-Coin

AI odhalila podvod: Ponziho schéma s kryptoměnou M-Coin
, , aktualita
V Jižní Koreji byl odhalen velký podvod s kryptoměnami, který využíval klasického Ponziho schématu a lákal zejména starší lidi, kteří nerozuměli problematice. Celkově si podvodníčci přišli na peníze v hodnotě více než 400 milionů Kč.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny hodně lákají nejrůznější podvodníky, což se týkalo především velké části IPO, tedy prvního prodeje mincí. Často se zneužívají i k nepovolené těžbě na počítačích obětí, ale tím možnosti zdaleka nekončí. Kryptoměny totiž lákají i ke klasickým podvodům známým už desítky let, které i kvůli tomu, že jim jen málokdo rozumí, snáze přitáhnou a oklamou důvěřivé lidi. To je i případ kryptoměny M-Coin. Podvodníčci vytvořili kryptoměnovou burzu a sáhli po osvědčeném Ponziho schématu lákajícím na odměny za přivedení dalších členů, přičemž se pochopitelně nezapomíná na placení samotného členství.
 
Pouta
 
zdroj: Westpress Kaliningrad archive [CC BY-SA 4.0], přes Wikimedia Commons
 
Celkově se takto povedlo nalákat okolo 56 tisíc lidí zejména ve věku od 60 do 80 let, kteří platili roční členství v hodnotě zhruba 6500 Kč. V systému pak mohli nakupovat kryptoměnu M-Coin, u které jim tvůrci slibovali brzké znásobení její hodnoty, a tedy výrazné zhodnocení jejich investice. Za přivedení dalšího člena dostali odměnu v přepočtu okolo 1000 Kč a možné bylo i prémiové členství za téměř 20 tisíc ročně. Celkově se jim takto podařilo vybrat peníze v hodnotě více než 400 milionů Kč na poplatcích za členství a za nakoupenou kryptoměnu.
 
Dopadeni byli díky využití systémů umělé inteligence. Ta byla natrénována na hledání klíčových slov, frází a dalších detailů spojených s Ponziho schématem. Celkově se zatím podařilo dopadnout 14 lidí, kteří byli v celém podvodu namočeni a nemusí jít o konečné číslo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek