www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizace KB4532693: další problematický update schovává profily

Aktualizace KB4532693: další problematický update schovává profily
, , aktualita
Microsoftu se povedlo vytvořit další problematickou aktualizaci pro Windows 10, KB4532693. Ta totiž může rozbít uživatelské profily a schovat jim všechna nastavení včetně ikonek na ploše. A nemusí to být jediný problém.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace operačního systému Windows 10 jsou už doslova nechvalně proslaveny tím, že občas způsobují záhadné chyby. V posledních dnech to Microsoftu nevyšlo hned několikrát. Update KB4524244 už byl dokonce stažen kvůli chybám a problematicky vypadá i KB4532693. Ten sice řeší některé jiné chyby systému, zavádí ale i nepříjemné nové problémy. Někteří uživatelé totiž začali nahlašovat problémy s uživatelskými profily. Systém totiž najede do výchozího stavu se základními nastaveními, zmizí ikonky na ploše a dokumenty. Naštěstí nejde o fyzický výmaz těchto dat.
 
Microsoft Windows logo
 
Vše je způsobeno tím, jak aktualizace pracuje. Ta totiž při své práci vytváří dočasný profil, v důsledku čehož ten pravý dostává příponu .000 nebo .bak. Problémem této aktualizace je to, že v některých případech nedojde k přejmenování profilu zpátky a jeho korektnímu opětovnému načtení, v důsledku čehož zůstane aktivní ten dočasný. Pokud k takovému problému dojde, je zde naštěstí několik cest ven. Jednou je možnost více restartů počítače, kdy mají uživatelé občas štěstí, že se při restartu povede systému přepnout do správného uživatelského profilu. Dalším řešením je i odinstalování aktualizace. To ale závisí také na tom, zda se uživateli podaří vůbec nabootovat, protože ve zřídkavých případech dokonce nelze ani najet do systému.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Firefox 75 má přepracovaný adresní řádek - méně psaní a lepší hledání Firefox 75 má přepracovaný adresní řádek - méně psaní a lepší hledání
Prohlížeč Firefox v posledních dnech zaujal spíše svým pokračujícím poklesem popularity, kvůli čemuž se již z pozice světové dvojky dostal na třetí místo za Edge. Nyní se ale podíváme na to, co přináší verze Firefox 75. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře