www.svethardware.cz
>
>
>

Aktuální trendy v prodejích IT dle CZC

Aktuální trendy v prodejích IT dle CZC
, , aktualita
Společnost Czech Computer si připravila stručný přehled vývoje prodejů počítačů a elektroniky, který vychází z jejích interních dat e-shopu a statistik prodejů jednotlivého zboží v roce 2010 a v prvních dvou měsících roku 2011. Dle těchto...
K oblíbeným
reklama
Společnost Czech Computer si připravila stručný přehled vývoje prodejů počítačů a elektroniky, který vychází z jejích interních dat e-shopu a statistik prodejů jednotlivého zboží v roce 2010 a v prvních dvou měsících roku 2011.Dle těchto dat jsou aktuální trendy mobilita, miniaturizace a chytrá zařízení. Mezi to vše patří například vzrůstající obliba počítačů All-in-One, tedy takových, které jsou zabudovány do LCD monitoru. Jejich prodeje u CZC meziročně vzrostly trojnásobně a za první dva měsíce se jich prodalo více než za celý rok 2009.

A i když by se mohlo z novinek zdát, že netbooky jsou už dnes válcovány tablety, tak o CZC je opak pravdou. Netbooků a malých notebooků se prodává stále více a zájem o tablety zatím vzrůstá spíše pozvolna. Zvýšily se také prodeje externích pevných disků, domácích NAS serverů i multimediálních center a také chytrých telefonů. MP3 a MP4 přehrávače se naopak propadly, což přichází na vrub právě chytrým telefonům, které stačí i někdejším zájemcům o amatérské videokamery.

Zdroj :TZ CZC
reklama
Nejnovější články
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl
Těžba kryptoměn je dnes lákavá pro mnoho lidí stejně jako obchodování s nimi. Programátor Yifan Gu zkusil, zda by něco takového bylo možné i na novém procesoru Apple M1. A možné to opravdu je.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Asus má v nabídce první desku s AMD B550 a Thunderbolt 4 Asus má v nabídce první desku s AMD B550 a Thunderbolt 4
Společnost Asus se přihlásila se základní deskou ProART B550-Creator, která jako první model s čipovou sadou AMD B550 nabízí rozhraní Thunderbolt 4. Dostupná bude ovšem až od příštího měsíce. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek