reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Registrace: 27.11.2007
Komentářů: 1102, score 1.2 | Svět mobilně: 5/1.0 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 17 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 5 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 30.1.2021 s hodnocením +17:
Jak jsem pochopil bylo to takhle:
Gamestop byl silně shortován hedge fondy. Shortovaly 140% akcii gamestopu ­(ano, shortovaly ­(půjčí si akcie od akcionáře a prodají je s tím že je plánují koupit až cena spadne a pak je vrátí původnímu majitely­) víc akcií než vůbec existovalo!­). Jak rostla cena akcií, short pozice dostávali margin call a uzavíraly se. Tím fondy přicházely o miliardy. Jeden už skoro zkrachoval, ale další dva ho zachránily když mu poskytli peníze.

Tak a teď problém s robinhoodem. Ten zablokoval další nákupy, ale prodeje zůstaly povoleny, to způsobylo že cena už nemohla růst ­- chyběli lidi co by to nakoupily a tak cena klesla. Fondy pravděpodobně v klidu skoupily akcie a vraceli je původním majitelům. To zachránilo fondy před krachem, ale také lidi co nakupovaly na páku nejspíš připravilo o peníze, protože robinhood zmanipuloval trh tak aby cena mohla jen klesat což poškodilo jejich zákazníky kteří nejspíš začaly dostávat jejich margin call a automatické prodeje které zkoupily fondy.
No a proč to dělal? Jistě nevíme, ale indicií je, že jeden z jeho majitelů, je právě jeden z těch hedge fondů kterým hrozil krach. Mě osobně to příjde, jako by pomohl okrást své zákazníky svému spolumajitely. A nepříjde to jen mě, ale i zákazníkům robinhoodu a proto byly ty negativní hodnocení a zcela zaslouženě.
Komentář z 18.3.2024 s hodnocením +12:
AMD je stejně americká jako intel. Kde je ta výhoda?
Komentář z 9.8.2021 s hodnocením +11:
Ty musíš mít vlastním fanatismem způsobenou ztrátu paměti a selektivní slepotu, co? Krom Epicu a MS Store tu existuje i Steam zmíněný v článku, který mimochodem bojuje proti téměř monopolu MS na poli operačních systémů na herních PC a nepotřebuje kvůli tomu ani nikoho žalovat, korumpovat vývojáře ­(přičemž v procesu korupce vraždit porty her na alternativní OS, aneb ­"Port na linux bude až to vyjde­" ­-> ­"eee epic nepodporuje linux, takže port bude až to bude na steamu­" ­-> ­"Hele, epic to rozdával zdarma. Vývoj by se nezaplatit protože hodně lidí si to stáhlo zdarma a hrálo pod protonem a my jsme placeni jen z prodejů linux portu­"). Komický na tom je že aby byli epic schopen prodat­/rozdat nějakou hru na linux, musí to za ně taky odedřít Valve, se svým protonem.
A pak je tu i GOG. Když krachne epic, nic hrozného se nestane, třeba GOG vstřebá část her z epicu což by bylo i dobře.
Ale ne podle tebe existuje jen epic a MS store.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 5.10.2021 s hodnocením -10:
Jde o uměle vyvolaný problém TSMC a spol. kteří nejsou schopni dynamicky upravovat cenu na trhu tak aby odpovídala střetu nabídky a poptávky ­(z velké části kvůli smlouvám­).
Pokud by nedostatek nastal, lidé kteří se zásobily když čipy byly vyráběny pod skutečnou tržní cenou ­(to je zdá se že i teď­) vydělají na neschopnosti výrobců nastavit tržní cenu teď.
Pokud nedostatek nebude tak prodělají protože TSMC dobře odhadlo cenu. Protože je ale nedostatek už teď, je jasné že správná je první varianta a ti co se zásobí budou odměněni za službu kompenzace neschopnosti TSMC, protože nedostatek je už teď.
Komentář z 27.12.2020 s hodnocením -8:
ÚOHS je potřeba k tomu aby poklízel bordel po ostatních státních zásazích kdy stát vytváří umělé monopoly. Ale to už jsem psal, ne?
Přirozeně monopol vzniká málo kdy a sám o sobě není škodliví dokud je přirozený. Co se týče kartelovích dohod, ty bez pomoci státu mají málokdy smysl. Pokud nejsou překážky ve vzniku konkurence, jak chcete udělat fungující kartelovou dohodu? Když vám může rychle ­(relativně pro váš obor­) vzniknou další konkurent který využije to, že uměle držíte ceny vysoko. To se pak budete domlouvat i s ním? A co s tím co příjde po něm? Kartelová dohoda má smysl pouze, pokud něco brání vzniku konkurence a to je v drtivé většině případů jen stát ať už patentovím právem ­(Intel a AMD ­(možná i VIA­) jsou jediné firmy které legálně mohou vyrábět moderní X86­/64 CPU kvůli patentům­), nebo začít podnikat v daném oboru je regulační peklo a zajetá velká korporace má právní oddělení na tohle se specializující ­(třeba Monsanto­). V případě lokálních monopolů, třeba hospoda na vesnici může tou překážkou být i EET ­(ale tohle by asi neřešil ÚOHS­)

Jako, odborník nejsem, ale o problematiku se zajímám, takže se spíš řadím k poučeným laikům. Ke Klausovi, problém s ním je, že sám argument neviditelnou rukou sám úplně nepochopil, či se dle toho nechoval a neuměl ho vysvětlit lidem.
Komentář z 1.11.2021 s hodnocením -7:
No na scam naletěl napříkla každej kdo věří že koruna, nebo dolar jsou něčím kryté.

Nejnovější oblíbené články

Většinu z 50 nejpopulárnějších titulů na Steamu lze hrát pod Linuxem
14.9.2021: Server Boiling Steam se podíval na tom, jak je na tom Linux s podporou her,...