Akuh

| TV Freak
Registrace: 27.11.2007
Komentářů: 87, score 1.6 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 17 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 5 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 27.6.2019 s hodnocením +8:
Jde spustit hra? Ne nejde. Na steamu bez problémů spustím spoustu her buť přímo, nebo přes proton, byť ne všechny. Samotný steam ale spustím bez problému na mém OS ­(linux­) který vzdoruje tvrdému monopulu microsoftu. Valve sipe miliony do vývoje ovladačů, vrstvy zajišťující kompatibilitu ­(wine, DXVK,...­) i do rozvoje desktopu ­(naposledy začali platit vývojáře který má přispívat do KWin­) zatímco Epic není schopen sprovoznit ani svůj luncher, který prý ­(neověřoval jsem­) jede na electronu. Některá studia zrušili­/odložili předem ohlášenou podporu Linuxu poté co byli podplaceni epicem, ikdyž původně zbíraly peníze crowdfundingem kde linux slibovali ­(pokud by nešlo o crowdfuding měli by na to aspoň na to morálně právo, byť by porušili svůj slib­).
Valve přispívá na rozvoj platformy, bojuje proti monopolu MS, vyvíjí hardware u kterého není jisté že se prosadí použitelný hrami ze všech storů ­(Valve Index, pokud vím využívá otevřených standardů­)
Co dělá oproti tomu Epic? Podplácí studia k exkluzivitě a tím způsobuje odklady vydání her na jím nepodporovaný OS. Pro platformu PC nedělá nic, pokud vím.
Komentář z 3.7.2019 s hodnocením +6:
Vaše hloupost je do nebe volající.
Investice: Valve investuje do řady projektů ze kterých profitují všechny obchody už jen z toho důvodu, že často jsou open source. Valve reálně inovuje a dává peníze do obecného R&D, což epic pokud vím moc nedělá.
Takže si to shrňme čemu věnuje valve buď své vývojáře a nebo přímo peníze, či nějaké vývojáře platí ­(nekompletní seznam, jen co mě tak napadá z hlavy­):
Obecné: OpenVR, Vulkan SDK, GameNetworkingSockets, SteamAudio
Linux, nepřímo některé i android: DXVK, Proton, Open source drivery grafiky, SteamOS, KWin
Komentář z 28.6.2019 s hodnocením +6:
Hloupá reakce a bezdůvodné urážení. Nepřehlednost a špatně navržené UI je zcela vadní důvod proč nějaký produkt nepoužívat. Vzpomeňte si na Windows 8. Všichni kdo odmítal nové UI byly taky prosťáčci co to jen neuměli používat?

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 21.5.2019 s hodnocením -3:
Ale to že vás uvězní v monopolu microsoftu... no co, prej vadí monopol steamu, kde každej druhej velkej vidavatel má vlastní store a pak je itch a gog, ale že prej ten “monopol” vadí, ale to že reálně pro běžného člověka není alternativi jiné než windows, na kterém epic jen zvišuje závislost, to vadí, to nevadí.
Komentář z 11.4.2019 s hodnocením -2:
Druhej launcher vem čert. Na spuštění hry postačí lutris. Druhej store je horší. Vidím recenzi, jeden store, nic druhej store, nic, třetí trefa... jako ještě horší vidím to že steam má obrovské náklady na servery protože musí udržovat obrovskou databázy her a ty náklady se z něčeho platit musí a na rozdíl od GOG není známo co se stane s hrami co jsme si koupili když by steam zkončil. No a to nejhorší, epyc je nepřátelskej vůči hráčům jako jsem já. Fortnite mají od roku 2017 a dodnes nemá linux build, takže nepočítám že ten jejich store kdy bude na linuxu, nepočítám že budou mít někdy řešení jako integrovaný wine ­(u steamu pod jménem proton­)
Epic store je to nejhorší co kdy potkalo PC gaming, oslabený steam nemusí být schopen ufinancovat vývoj rozšiřování podpory linuxu a to může otevřít microsoftu cestu k omezování instalací her jinak než přes jejich store, protože nebude alternativa kam se uchýlit když by s tím začal. Epic chce jen nahrabat lidi a vůbec nejeví známky péče o platformu. Narozdíl od valve.
Komentář z 22.9.2019 s hodnocením -1:
O tom že by z toho GlobalFoundries a AMD těžili můžeme jen spekulovat. Pokud by ten proces měli na spadnutí tak to nezaříznou. Spíš narazili na problémy které by rychle nevyřešili takže by 7nm nemuseli mít ještě ani teď.
AMD si továrnu nepostaví, musely by z vívojem začít na zelené louce, protože jejich bívalé patenty má GlobalFoundries, předpokládám a proč by jim své technologie poskytoval samsung nebo TSMC když je pro ně výhodnější jim pronajímat výrobní kapacit?