Akuh

| TV Freak
Registrace: 27.11.2007
Komentářů: 118, score 1.5 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 17 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 5 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 27.6.2019 s hodnocením +8:
Jde spustit hra? Ne nejde. Na steamu bez problémů spustím spoustu her buť přímo, nebo přes proton, byť ne všechny. Samotný steam ale spustím bez problému na mém OS ­(linux­) který vzdoruje tvrdému monopulu microsoftu. Valve sipe miliony do vývoje ovladačů, vrstvy zajišťující kompatibilitu ­(wine, DXVK,...­) i do rozvoje desktopu ­(naposledy začali platit vývojáře který má přispívat do KWin­) zatímco Epic není schopen sprovoznit ani svůj luncher, který prý ­(neověřoval jsem­) jede na electronu. Některá studia zrušili­/odložili předem ohlášenou podporu Linuxu poté co byli podplaceni epicem, ikdyž původně zbíraly peníze crowdfundingem kde linux slibovali ­(pokud by nešlo o crowdfuding měli by na to aspoň na to morálně právo, byť by porušili svůj slib­).
Valve přispívá na rozvoj platformy, bojuje proti monopolu MS, vyvíjí hardware u kterého není jisté že se prosadí použitelný hrami ze všech storů ­(Valve Index, pokud vím využívá otevřených standardů­)
Co dělá oproti tomu Epic? Podplácí studia k exkluzivitě a tím způsobuje odklady vydání her na jím nepodporovaný OS. Pro platformu PC nedělá nic, pokud vím.
Komentář z 3.7.2019 s hodnocením +6:
Vaše hloupost je do nebe volající.
Investice: Valve investuje do řady projektů ze kterých profitují všechny obchody už jen z toho důvodu, že často jsou open source. Valve reálně inovuje a dává peníze do obecného R&D, což epic pokud vím moc nedělá.
Takže si to shrňme čemu věnuje valve buď své vývojáře a nebo přímo peníze, či nějaké vývojáře platí ­(nekompletní seznam, jen co mě tak napadá z hlavy­):
Obecné: OpenVR, Vulkan SDK, GameNetworkingSockets, SteamAudio
Linux, nepřímo některé i android: DXVK, Proton, Open source drivery grafiky, SteamOS, KWin
Komentář z 28.6.2019 s hodnocením +6:
Hloupá reakce a bezdůvodné urážení. Nepřehlednost a špatně navržené UI je zcela vadní důvod proč nějaký produkt nepoužívat. Vzpomeňte si na Windows 8. Všichni kdo odmítal nové UI byly taky prosťáčci co to jen neuměli používat?

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 10.9.2020 s hodnocením -3:
Prosazování změnu podmínek soudem považuji za špatné a amorální. U Epicu mi jejich podmínky vadí natolik že nebudu používat jejich produkty, u Applu mi ty podmínky nevadí. Pokud vadí Epicu, může působit na zákazníky Applu marketingem, či omezováním služeb pro iOS a Mac aby apple donutil změnit podmínky přes zákazníky. Ale tahat do toho stát mi příjde jako čirý korporátní terorismus
Komentář z 7.7.2020 s hodnocením -3:
To lze říct o všech noteboocích už celkem dlouho. Zhruba od okamžiku kdy přišli smartphony. Hlavní rozdíl mezi ntb a smartphonem, pomineme li SW a vzhled, je ten, že má větší baterku a líp se chladí, takže může mít výkonnější CPU a GPU, nikoliv to na jakých architekturách běží. Takže pokud to Apple dobře uhraje, nemusí to vůbec dopadnout špatně... Ale má hodně prostoru to zvorat, takže uvidíme.
Komentář z 21.5.2019 s hodnocením -3:
Ale to že vás uvězní v monopolu microsoftu... no co, prej vadí monopol steamu, kde každej druhej velkej vidavatel má vlastní store a pak je itch a gog, ale že prej ten “monopol” vadí, ale to že reálně pro běžného člověka není alternativi jiné než windows, na kterém epic jen zvišuje závislost, to vadí, to nevadí.