reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Alcatel žaluje Microsoft kvůli porušení svých patentů

, , aktualita
Alcatel žaluje Microsoft kvůli porušení svých patentů
Francouzská společnost Alcatel podala žalobu na Microsoft kvůli porušení celkem sedmi patentů, které se týkají především komunikačních sítí, online ověření pravosti a přenosu digitálních video a audio dat. Přesný výčet i s názvy patentů...
Alcatel žaluje Microsoft kvůli porušení svých patentů
Francouzská společnost Alcatel podala žalobu na Microsoft kvůli porušení celkem sedmi patentů, které se týkají především komunikačních sítí, online ověření pravosti a přenosu digitálních video a audio dat. Přesný výčet i s názvy patentů zní takto:

6,339,830 a 6,874,090, "Deterministic User Authentication Service for Communication Network"
6,661,799, "Method And Apparatus for Facilitating Peer-to-Peer Application Communication"
6,823,390, "Method Of Setting Up Data Communication With A Communication Means And Furthermore Program Modules And Means Therefor"
6,112,226, "Method And Apparatus For Concurrently Encoding And Tagging Digital Information For Allowing Non-Sequential Access During Playback"
5,864,682 a 5,659,539, "Method and Apparatus for Frame Accurate Access of Digital Audio-Visual Information"Zdá se, že všechny tyto patenty mají něco společného s právě spuštěnou službou Xbox Live Video Marketplace. Může jít také o oživení starého sporu s firmou Lucent, kterou Alcatel v tomto roce získal, jenž se týkal kódování videa na Xbox 360. Tento spor však Microsoft nakonec vyhrál.

Zdroj: DailyTech
reklama
reklama
reklama