www.svethardware.cz
>
>
>

Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny

Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny
, , aktualita
Firma Alphabet, která je mateřskou společností Googlu, ukončila projekt balónů Loon, které měly přinést internetové spojení do oblastí bez pokrytí do chudých a odlehlých oblastí, kde jsou běžné formy připojení nemožné nebo velmi drahé.
K oblíbeným
reklama
Mnohé země jsou velmi chudé a jejich internetová infrastruktura téměř neexistuje. Právě takovým zemím měl projekt Loon od Alphabetu (mateřské společnosti Googlu) přinést levné internetové spojení. Bohužel plány nevyšly tak, jak by si Alphabet a Loon přál, a projekt nyní končí. CEO Loonu Alastair Westgarth řekl, že se sice našlo poměrně dost partnerů, kteří se chtěli připojit k projektu, ale nepovedlo se jim najít způsob, jak celý projekt zlevnit natolik, aby dával i ekonomický smysl z dlouhodobého hlediska.
 
Alphabet Loon
 
Balóny měly létat ve stratosféře a pokrývat internetovým signálem plochu až 11 tisíc km2 (sedmina rozlohy ČR). Každý z nich měl velikost srovnatelnou s tenisovým hřištěm a projekt nebyl úplným propadákem, protože se např. povedlo zajistit si kontrakt s keňským poskytovatelem internetových služeb Telkomem pro dodávku 4G signálu do odlehlých oblastí země. Loon našel své využití také v roce 2017 po hurikánu Maria v Portoriku.
 
Právě 4G ale dle expertů mohlo být jedním z důvodů, proč se systém moc neuchytil. Toto byl typ spojení, které Loon nabízel, ale cílová skupina si mnohdy nemohla dovolit (a neměla) telefon s podporou 4G, takže systém nemohla využít, ani kdyby chtěla.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů