www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon bude produkovat filmy a uspíší internetovou distribuci

Amazon bude produkovat filmy a uspíší internetovou distribuci
, , aktualita
Společnost Amazon, která vyrostla především na prodeji zboží přes Internet, se rozhodla, že bude každý rok produkovat 12 filmů, jež se dostanou do kin. Uvidí je ale také předplatitelé služby Prime Instant Video, a to prý velmi brzy po premiéře.
K oblíbeným
reklama
Možná že se tak Amazon rozhodl i na základě toho, jakým způsobem Sony Pictures vypustilo do světa film The Interview. Ten se totiž nedostal do velkých kinořetězců, ale k zhlédnutí byl především na Internetu, a to se slušnými výsledky. Filmy od hollywoodských studií však musí běžně čekat 39 až 52 týdnů na to, než se dostanou do nabídky internetových streamovacích služeb, ale to dle Amazonu nebudou muset předplatitelé služby Prime Video podstoupit. Ty se dle plánů této společnosti dostanou k novým titulům už čtyři až osm týdnů po premiéře v kině.

A to je jen dobře, však je třeba, aby si studia uvědomila, že doba širokopásmového připojení k Internetu už je dávno tu a pokud ji budou ignorovat, využije své příležitosti někdo jiný. Na druhou stranu je otázka, jak krátká prodleva mezi premiérou a uvolněním pro streamovací službu ovlivní rozhodnutí zákazníků, zda na film jít do kina, nebo si pár týdnů počkat. To by zase mohlo negativně ovlivnit spolupráci Amazonu s kinořetězci.

Nicméně nutným předpokladem je také to, aby Amazon v rámci své Original Movies produkoval kvalitní snímky, přičemž dle dostupných informací nepůjde o žádné blockbustery, což opět vypadá nadějně. Amazon mluví o tzv. "indie" filmech, z nichž každý bude mít rozpočet mezi 5 a 25 miliony dolarů, což se dá označit za nízké náklady. Ty tak nebudou moci konkurovat svou vizuální stránkou (alespoň co se týče triků, výbuchů a kaskadérských scén), takže můžeme doufat, že nabídnou o to poctivější filmařinu. Firma chce oslovit především nové a nadějné tvůrce a zaměřit se na "unikátní příběhy, postavy a hlasy".

Práce na prvním filmu mají začít ještě v tomto roce a je třeba také dodat, že Amazon se teprve před několika dny dohodl s Woody Allenem na produkci jeho prvního televizního seriálu. Allen bude pro něj psát scénář a také jej režírovat. Amazon má přitom své zkušenosti s filmováním již od roku 2012, kdy jeho nová Amazon Studios začala financovat a podílet se na vývoji nových filmových a televizních snímků, přičemž i ty jsou v nabídce služby Prime Instant Video.

Vedle Amazonu si chce vyzkoušet produkci filmů také jiný internetový gigant, a to Netflix. Ten ohlásil, že přijde s pokračováním známého snímku Crouching Tiger, Hidden Dragon (Tygr a drak).

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře