Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Amazon bude produkovat filmy a uspíší internetovou distribuci

20.1.2015, Jan Vítek, aktualita
Amazon bude produkovat filmy a uspíší internetovou distribuci
Společnost Amazon, která vyrostla především na prodeji zboží přes Internet, se rozhodla, že bude každý rok produkovat 12 filmů, jež se dostanou do kin. Uvidí je ale také předplatitelé služby Prime Instant Video, a to prý velmi brzy po premiéře.
Možná že se tak Amazon rozhodl i na základě toho, jakým způsobem Sony Pictures vypustilo do světa film The Interview. Ten se totiž nedostal do velkých kinořetězců, ale k zhlédnutí byl především na Internetu, a to se slušnými výsledky. Filmy od hollywoodských studií však musí běžně čekat 39 až 52 týdnů na to, než se dostanou do nabídky internetových streamovacích služeb, ale to dle Amazonu nebudou muset předplatitelé služby Prime Video podstoupit. Ty se dle plánů této společnosti dostanou k novým titulům už čtyři až osm týdnů po premiéře v kině.

A to je jen dobře, však je třeba, aby si studia uvědomila, že doba širokopásmového připojení k Internetu už je dávno tu a pokud ji budou ignorovat, využije své příležitosti někdo jiný. Na druhou stranu je otázka, jak krátká prodleva mezi premiérou a uvolněním pro streamovací službu ovlivní rozhodnutí zákazníků, zda na film jít do kina, nebo si pár týdnů počkat. To by zase mohlo negativně ovlivnit spolupráci Amazonu s kinořetězci.

Nicméně nutným předpokladem je také to, aby Amazon v rámci své Original Movies produkoval kvalitní snímky, přičemž dle dostupných informací nepůjde o žádné blockbustery, což opět vypadá nadějně. Amazon mluví o tzv. "indie" filmech, z nichž každý bude mít rozpočet mezi 5 a 25 miliony dolarů, což se dá označit za nízké náklady. Ty tak nebudou moci konkurovat svou vizuální stránkou (alespoň co se týče triků, výbuchů a kaskadérských scén), takže můžeme doufat, že nabídnou o to poctivější filmařinu. Firma chce oslovit především nové a nadějné tvůrce a zaměřit se na "unikátní příběhy, postavy a hlasy".

Práce na prvním filmu mají začít ještě v tomto roce a je třeba také dodat, že Amazon se teprve před několika dny dohodl s Woody Allenem na produkci jeho prvního televizního seriálu. Allen bude pro něj psát scénář a také jej režírovat. Amazon má přitom své zkušenosti s filmováním již od roku 2012, kdy jeho nová Amazon Studios začala financovat a podílet se na vývoji nových filmových a televizních snímků, přičemž i ty jsou v nabídce služby Prime Instant Video.

Vedle Amazonu si chce vyzkoušet produkci filmů také jiný internetový gigant, a to Netflix. Ten ohlásil, že přijde s pokračováním známého snímku Crouching Tiger, Hidden Dragon (Tygr a drak).

Zdroj: Hexus.net