www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon Echo má posloužit jako "svědek vraždy"

Amazon Echo má posloužit jako "svědek vraždy"
, , aktualita
Americká policie chce využít zařízení Amazon Echo, respektive jeho záznam, jako možný důkaz vraždy v arkansaském Bentonville. Jediný problém je ten, že data jsou uložena na serverech Amazonu, který je zatím nechce zpřístupnit.
reklama
Americké úřady to mají s technologickými firmami těžké. Ty se obecně medializovaných případech brání s nimi spolupracovat a poskytovat jim přístup k datům svých uživatelů, však vzpomeňme na iPhone střelce ze San Bernardina, k němuž chtěla FBI získat přístup. Ovšem pokud jde o skrytou spolupráci, pak třeba Yahoo nemělo problém s poskytnutím e-mailové komunikace tajným službám USA. Nyní jde ale o Amazon, který se brání tomu, aby vyšetřovatelé vraždy v arkansaském Bentonville mohli využít záznamu zařízení Amazon Echo, které mohlo, ale nemuselo zachytit něco klíčového.

Amazon Echo můžeme označit za chytrý reproduktor s celým polem mikrofonů, který využívá umělou inteligenci podobnou Siri nebo Cortaně. V tomto případě oslovujeme Alexu, aby nám začala přehrávat hudbu, vytvořila seznam věcí k udělání, poskytla informace o počasí či provozu na silnicích, apod. Nyní jde o vraždu, která je známá jako "The Hot Tub Murder". Obviněným je James Andrew Bates, který měl večer 22. listopadu 2015 ve své vířivce zavraždit Victora Collinse. Policie ví, že Amazon Echo bylo ten den využíváno, a tak chce zjistit, zda se v záznamu neukrývají nějaká vodítka nebo rovnou důkazy.

Dle známých informací oba pánové ten den ještě se dvěma kamarády popíjeli a sledovali americký fotbal. Jeden z kamarádů pak odešel domů spát a druhý spal v Batesově domě, zatímco Collins zůstal ve vířivce. Tam byl později nalezen a jak bylo zjištěno, příčinou smrti bylo uškrcení, takže přirozená smrt či nehoda byly vyloučeny.

Amazon však odmítá potřebná data poskytnout, ovšem policie má díky chytrým zařízením z Batesova domu i jiné informace. Ten tak byl obviněn i z toho, že pozměnil prostředí místa vraždy, neboť jeho chytrý měřák ukázal spotřebu 530 litrů vody mezi 1. a 3. hodinou ranní. Čili zhruba v době, kdy Collins vydechl naposledy. Co se týče zařízení Amazon Echo, které neustále naslouchá, aby zachytilo případné příkazy, tu noc bylo také aktivní a přehrávalo hudbu.

Otázka je, co všechno cloudové servery Amazonu ukládají a zda mohly vůbec zachytit třeba nějaké útržky hádky mezi Collinsem a jeho vrahem. Amazon uvádí, že osobní informace zákazníků neposkytne bez platného a závazného nařízení. A je třeba dodat, že i když záznamy někdy později poskytne, ty nemusí posloužit u soudu jako důkazy, neboť byly pořízeny bez vědomí případného obviněného. To ale bude úkol především pro právníky, aby se s tím vypořádali. My si můžeme odnést především další důkaz toho, jak chytrá zařízení nově ovlivňují naši společnost a soukromí. Jistě, zde jde o vraždu, která by měla být potrestána, ale všechna data se dají zneužít, takže stojí za úvahu, do jaké míry budeme chtít v budoucnu své domácnosti vybavovat chytrými zámky, žárovkami, spotřebiči, senzory, měřáky, apod. Když se to všechno sečte, může být každý náš krok i ve zdánlivém soukromí plně pod dohledem.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek