www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon Echo má posloužit jako "svědek vraždy"

Amazon Echo má posloužit jako "svědek vraždy"
, , aktualita
Americká policie chce využít zařízení Amazon Echo, respektive jeho záznam, jako možný důkaz vraždy v arkansaském Bentonville. Jediný problém je ten, že data jsou uložena na serverech Amazonu, který je zatím nechce zpřístupnit.
K oblíbeným
reklama
Americké úřady to mají s technologickými firmami těžké. Ty se obecně medializovaných případech brání s nimi spolupracovat a poskytovat jim přístup k datům svých uživatelů, však vzpomeňme na iPhone střelce ze San Bernardina, k němuž chtěla FBI získat přístup. Ovšem pokud jde o skrytou spolupráci, pak třeba Yahoo nemělo problém s poskytnutím e-mailové komunikace tajným službám USA. Nyní jde ale o Amazon, který se brání tomu, aby vyšetřovatelé vraždy v arkansaském Bentonville mohli využít záznamu zařízení Amazon Echo, které mohlo, ale nemuselo zachytit něco klíčového.

Amazon Echo můžeme označit za chytrý reproduktor s celým polem mikrofonů, který využívá umělou inteligenci podobnou Siri nebo Cortaně. V tomto případě oslovujeme Alexu, aby nám začala přehrávat hudbu, vytvořila seznam věcí k udělání, poskytla informace o počasí či provozu na silnicích, apod. Nyní jde o vraždu, která je známá jako "The Hot Tub Murder". Obviněným je James Andrew Bates, který měl večer 22. listopadu 2015 ve své vířivce zavraždit Victora Collinse. Policie ví, že Amazon Echo bylo ten den využíváno, a tak chce zjistit, zda se v záznamu neukrývají nějaká vodítka nebo rovnou důkazy.

Dle známých informací oba pánové ten den ještě se dvěma kamarády popíjeli a sledovali americký fotbal. Jeden z kamarádů pak odešel domů spát a druhý spal v Batesově domě, zatímco Collins zůstal ve vířivce. Tam byl později nalezen a jak bylo zjištěno, příčinou smrti bylo uškrcení, takže přirozená smrt či nehoda byly vyloučeny.

Amazon však odmítá potřebná data poskytnout, ovšem policie má díky chytrým zařízením z Batesova domu i jiné informace. Ten tak byl obviněn i z toho, že pozměnil prostředí místa vraždy, neboť jeho chytrý měřák ukázal spotřebu 530 litrů vody mezi 1. a 3. hodinou ranní. Čili zhruba v době, kdy Collins vydechl naposledy. Co se týče zařízení Amazon Echo, které neustále naslouchá, aby zachytilo případné příkazy, tu noc bylo také aktivní a přehrávalo hudbu.

Otázka je, co všechno cloudové servery Amazonu ukládají a zda mohly vůbec zachytit třeba nějaké útržky hádky mezi Collinsem a jeho vrahem. Amazon uvádí, že osobní informace zákazníků neposkytne bez platného a závazného nařízení. A je třeba dodat, že i když záznamy někdy později poskytne, ty nemusí posloužit u soudu jako důkazy, neboť byly pořízeny bez vědomí případného obviněného. To ale bude úkol především pro právníky, aby se s tím vypořádali. My si můžeme odnést především další důkaz toho, jak chytrá zařízení nově ovlivňují naši společnost a soukromí. Jistě, zde jde o vraždu, která by měla být potrestána, ale všechna data se dají zneužít, takže stojí za úvahu, do jaké míry budeme chtít v budoucnu své domácnosti vybavovat chytrými zámky, žárovkami, spotřebiči, senzory, měřáky, apod. Když se to všechno sečte, může být každý náš krok i ve zdánlivém soukromí plně pod dohledem.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem
Amazon Game Studios zrušilo další hru. Tentokrát je to online hra na motivy Pána prstenů. Problémem je herní studio Athlon Games, ke kterému má nyní Amazon velmi složitou cestu přes nového vlastníka, firmu Tencent.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000 Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000
Nástup paměťového standardu DDR5 přinese vítanou možnost opět skokově posunout výkon, respektive reálnou datovou propustnost moderních PC. Nejde jen o efektivní takty, ale právě o nich bude tato aktualita. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře