Amazonu současné povolení testování dronů v USA nestačí

Amazonu současné povolení testování dronů v USA nestačí
, , aktualita
Nedávno dostal Amazon povolení, aby mohl v USA testovat nové drony. Teď ale přichází prohlášení od Amazonu, že povolení přišlo příliš pozdě a že je příliš omezující, co se týče pravidel testování.
K oblíbeným
reklama
Očekávalo se, že Amazon přijme rozhodnutí FAA (Federal Aviation Administration) pozitivně a že konečně začne s testováním svých dronů, za jejichž pomocí by chtěl doručovat poštovní zásilky.

19. března přišlo rozhodnutí, že Amazon může testovat nepilotované létací zařízení. To rozhodnutí padlo až po skoro jeden a půl letém čekání. K tomu ještě Paul Misener, viceprezident Amazonu, řekl, že povolení přišlo nejen pozdě, ale že zároveň testování značně omezuje. O podmínkách, které musí Amazon plnit, a o povolení obecně jsme informovali zde.

"Jsme velmi potěšeni, že nám FAA udělila povolení vést testování dronů v USA. Byli jsme nedočkaví, až zde budeme moci testovat, jako to děláme už dlouho v zahraničí. Bohužel podmínky testování, které musíme v USA dodržet, jsou mnohem přísnější než například ve Velké Británii. A také povolení přišlo o 6 měsíců později než jinde na světě," dále si stěžoval Paul Misener.

"Nebudeme v USA testovat," řekl poměrně rozhořčen. Problém je totiž ten, že už mají nový model dronů, který již teď testují v zahraničí. A s novým modelem musí nutně přijít i nová žádost o testování, ale jestli ji bude FAA schvalovat tak dlouho jako tuto, pro Amazon vůbec nemá smysl spouštět testování v USA. "Už jsme přišli s lepším designem, který testujeme v zahraničí," dodal Misener.

Další naprosto zásadní problém podle Misenera je, že FAA nařídila, že testování musí probíhat za přímé viditelnosti na dron. Amazon ale chce testovat automatické operace s drony zcela mimo dosah visuálního kontaktu. Takto testovat je Amazonu v jiných zemí povoleno.

"Tato nízká úroveň pozornosti vlády a pomalé tempo je nepřijatelné v porovnáním s ostatními zeměmi. Nechci tím navrhnout, aby zde a v zahraničí byly rychle měněny zákony pro neřízená létající zařízení, která nemají visuální kontakt. To může trvat nějaký čas. Ale už by měly být podobné zákony alespoň navrhovány, aby se v budoucnu neopakovaly podobné problémy," zakončil Paul Misener.

Na druhou stranu FAA ještě přijímá veřejné námitky k pravidlům ohledně nepilotovaných leteckých zařízení, jakými jsou i drony. Takže do 24. dubna se ještě pravidla mohou změnit.

Pro FAA je otázkou, jakým směrem se má vydat. Drony mají své příznivce i odpůrce. Na jednu stranu například mohou urychlit dobu přepravy zásilek až na zhruba 30 minut v městských oblastech. Na druhou stranu zde hrozí různá rizika - technické problémy, hluk, obavy o soukromí.

Amazon dříve řekl, že bude schopný doručovací služby zprovoznit do října 2015. Takové dřívější prohlášení musíme brát s rezervou, ale je tu šance, že i kdyby to Amazon stihl, v USA nebudou zákony, které by takovýto způsob přepravy zásilek umožňovaly.

Zdroj: eWeek
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek