Amazonu současné povolení testování dronů v USA nestačí

Amazonu současné povolení testování dronů v USA nestačí
, , aktualita
Nedávno dostal Amazon povolení, aby mohl v USA testovat nové drony. Teď ale přichází prohlášení od Amazonu, že povolení přišlo příliš pozdě a že je příliš omezující, co se týče pravidel testování.
K oblíbeným
reklama
Očekávalo se, že Amazon přijme rozhodnutí FAA (Federal Aviation Administration) pozitivně a že konečně začne s testováním svých dronů, za jejichž pomocí by chtěl doručovat poštovní zásilky.

19. března přišlo rozhodnutí, že Amazon může testovat nepilotované létací zařízení. To rozhodnutí padlo až po skoro jeden a půl letém čekání. K tomu ještě Paul Misener, viceprezident Amazonu, řekl, že povolení přišlo nejen pozdě, ale že zároveň testování značně omezuje. O podmínkách, které musí Amazon plnit, a o povolení obecně jsme informovali zde.

"Jsme velmi potěšeni, že nám FAA udělila povolení vést testování dronů v USA. Byli jsme nedočkaví, až zde budeme moci testovat, jako to děláme už dlouho v zahraničí. Bohužel podmínky testování, které musíme v USA dodržet, jsou mnohem přísnější než například ve Velké Británii. A také povolení přišlo o 6 měsíců později než jinde na světě," dále si stěžoval Paul Misener.

"Nebudeme v USA testovat," řekl poměrně rozhořčen. Problém je totiž ten, že už mají nový model dronů, který již teď testují v zahraničí. A s novým modelem musí nutně přijít i nová žádost o testování, ale jestli ji bude FAA schvalovat tak dlouho jako tuto, pro Amazon vůbec nemá smysl spouštět testování v USA. "Už jsme přišli s lepším designem, který testujeme v zahraničí," dodal Misener.

Další naprosto zásadní problém podle Misenera je, že FAA nařídila, že testování musí probíhat za přímé viditelnosti na dron. Amazon ale chce testovat automatické operace s drony zcela mimo dosah visuálního kontaktu. Takto testovat je Amazonu v jiných zemí povoleno.

"Tato nízká úroveň pozornosti vlády a pomalé tempo je nepřijatelné v porovnáním s ostatními zeměmi. Nechci tím navrhnout, aby zde a v zahraničí byly rychle měněny zákony pro neřízená létající zařízení, která nemají visuální kontakt. To může trvat nějaký čas. Ale už by měly být podobné zákony alespoň navrhovány, aby se v budoucnu neopakovaly podobné problémy," zakončil Paul Misener.

Na druhou stranu FAA ještě přijímá veřejné námitky k pravidlům ohledně nepilotovaných leteckých zařízení, jakými jsou i drony. Takže do 24. dubna se ještě pravidla mohou změnit.

Pro FAA je otázkou, jakým směrem se má vydat. Drony mají své příznivce i odpůrce. Na jednu stranu například mohou urychlit dobu přepravy zásilek až na zhruba 30 minut v městských oblastech. Na druhou stranu zde hrozí různá rizika - technické problémy, hluk, obavy o soukromí.

Amazon dříve řekl, že bude schopný doručovací služby zprovoznit do října 2015. Takové dřívější prohlášení musíme brát s rezervou, ale je tu šance, že i kdyby to Amazon stihl, v USA nebudou zákony, které by takovýto způsob přepravy zásilek umožňovaly.

Zdroj: eWeek
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů