www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD a MediaTek nabídnou výrobcům desek alternativu za Intel WLAN

AMD a MediaTek nabídnou výrobcům desek alternativu za Intel WLAN
, , aktualita
Nedávno se mluvilo o tom, že firmy AMD a MediaTek uvažují o založení společného podniku a jak to vypadá, vykoukla z toho přinejmenším spolupráce na nových sítových produktech, s jejichž pomocí chce AMD nabídnout alternativu za Intel. 
K oblíbeným
reklama
Je to právě Intel, kdo v případě základních desek pro PC dominuje integrovaným řešením pro Wi-Fi, a to zvláště v případě WiFi 6 a WiFi 6E. AMD by to rádo s pomocí firmy MediaTek změnilo, a tak tu máme konkurenční řešení, ostatně i základní desky pro Ryzeny dnes obvykle využívají moduly s Wi-Fi a Bluetooth využívající intelovský hardware, samozřejmě pokud je vůbec mají ve výbavě a nezřídka se do nich instalují i ethernetové kontrolery od Intelu, pokud nejde o Realtek, ale to už je trošku jiná písnička. 
 
 
Máme tu tak nové kontrolery AMD RZ600, které jsou založeny na čipsetu MediaTek Filogic 330P a kombinují v sobě WiFi 6 a 6E (6 GHz) s Bluetooth 5.2. 
 
Konkrétně pak jde o AMD RZ616 Wi-Fi 6E modul s Wi-Fi 6E 2x2 a 160MHz kanály pro propustnost až 2,4 Gb/s, který bude k dispozici pro rozhraní M.2 2230 a 1216. Slabší modul AMD RZ608 Wi-Fi 6E bude vybaven 80MHz Wi-Fi kanály pro maximálně 1,2 Gb/s a ten bude nabízen pouze na M.2 2230. 
 
Vzhledem ke standardizovanému rozhraní tak už závisí pouze na výrobcích desek či počítačů, kde a jak tyto produkty využijí a mohly by to být logicky především budoucí základní desky pro Ryzeny a notebooky s APU od AMD. Uvidíme přitom, zda výrobci desek přichystají novou vlnu modelů pro Ryzeny 6000, které budou opět určeny pro patici AM4 a neočekává se ani žádná nová čipová sada, ale lze očekávat, že ani tak si firmy tuto příležitost nenechají ujít. 
 
Nakonec ještě můžeme zmínit zprávu od Anandtechu, dle níž je zrovna RZ608 pouze přeznačený MediaTek MT7921K.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína chce dohlížet na metaverse a NFT Čína chce dohlížet na metaverse a NFT
Metaverse a NFT jsou nemalým trnem v oku pro Čínskou lidovou banku. Banka v rámci boje proti nim varuje před zneužíváním těchto technologií pro nelegální činnost a praní špinavých peněz, chce tak větší kontrolu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 % Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 %
Energetický byznys Tesly sice zdaleka není tak velký jako ten automobilový, ale to zdaleka neznamená, že by se zde nic nedělo. Tesla uvádí novou verzi solárních tašek na střechu, které mají o 22 % vyšší výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Xiaomi uvádí 27" 4K grafický monitor s certifikací Pantone Xiaomi uvádí 27" 4K grafický monitor s certifikací Pantone
Xiaomi proniká na stále větší množství trhů. Zabydlovat se začíná i na trhu s monitory a nyní uvádí profesionální grafický monitor XMMNT27NU, který je 27" modelem s rozlišením 4K i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Energy Dome vybralo 11 mil. USD na dostavění "CO2 baterie" na Sardinii Energy Dome vybralo 11 mil. USD na dostavění "CO2 baterie" na Sardinii
Většina obnovitelných zdrojů energie vyžaduje kvůli své nestálosti úložiště energie. Vedle lithiových a jiných podobných akumulátorů existují desítky jiných možností. Mezi nimi i ukládání do stlačeného CO2.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uvedla elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti a píšťalku za 50 USD Tesla uvedla elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti a píšťalku za 50 USD
Společnost Tesla přidává do své nabídky i spoustu dalších produktů mimo elektromobilů. V posledních dnech je to elektrická čtyřkolka Cyberquad pro děti, objevila se také píšťalka Cyberwhistle ve tvaru Cybertrucku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala