www.svethardware.cz
>
>
>

AMD a MediaTek prý uvažují o založení společného podniku

AMD a MediaTek prý uvažují o založení společného podniku
, , aktualita
Společnosti AMD a MediaTek patří mezi největší firmy tvořící čipy a také logicky i mezi největší zákazníky TSMC. Nyní se přitom dozvídáme, že by mohly vytvořit nový společný podnik, s jehož pomocí by se AMD mohlo více prosadit v mobilním světě.
K oblíbeným
reklama
My dobře víme o mobilních SoC Samsung Exynos, která využívají už i grafická jádra AMD RDNA 2, nicméně tato firma by si mohla díky společnému podniku vytvořenému s firmou MediaTek svou pozici v mobilním světě ještě výrazně posílit. 
 
 
O záměru vytvořit společný podnik mluví zpráva serveru DigiTimes, dle níž jde právě i o posílení pozice firmy AMD na mobilním trhu. Co by ale nový podnik mohl vyrábět? Mluví se o mobilních SoC včetně modelů s podporou 5G, Wi-Fi čipech a výkonných modemech. Zkrátka jde obecně o čipy používané v mobilních telefonech, tabletech a podobných zařízeních. AMD by pak mohlo přispět v podstatě stejně jako v případě SoC Exynos firmy Samsung, čili svými grafickými technologiemi, přičemž ostatní by mohlo už spadat víceméně do rukou firmy MediaTek. 
 
Tyto firmy už spolupracují nějakou dobu, ostatně AMD například nabízí Wi-Fi čip RZ608 nabízený pod jeho vlastní značkou, ale ve skutečnosti to je přeznačený MediaTek MT7921K. Právě MediaTek přitom vyvíjí řešení využívaná spíše v levnějších produktech, ale to automaticky neznamená, že by se na stejný segment trhu měl orientovat i nový společný podnik. 

Zatím ale tato informace nebyla oficiálně potvrzena, což značí, že firmy se ještě nemusely dohodnout. Takže v každém případě je třeba si počkat, zda z toho vůbec něco bude. Počkat si musíme také na hotové produkty se Samsung Exynos a RDNA 2, které mají dorazit na trh někdy na začátku příštího roku. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě
Corsair představil očekávanou novinku v podobě vodních chladičů Elite AIO LCD, které dostaly netradiční funkci. Jejich pumpa totiž obsahuje 2,1" displej, který je schopen zobrazit teploty, otáčky i různé obrázky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite
Společnost AMD navázala spolupráci s vývojáři titulu Halo Infinite, z nějž vzešla také nová verze grafické karty Radeon RX 6900 XT. Jde tak o něco podobného jako Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11 Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11
Procesory Ryzen firmy AMD by na Windows 11 měly už konečně fungovat bez výkonnostního handicapu, neboť k dispozici je již jednak záplata pro samotné Windows 11 a stejně tak nový Chipset Driver Software od AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD
MicroCenter, prodejce počítačové techniky, začal už na svých stránkách nabízet procesory Intel Alder Lake-S, které fyzicky ještě nejsou k dispozici, ale už se dozvídáme alespoň jejich ceny, které by skutečně mohly platit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře