www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD a Nintendo spolupracují na nové konzoli

AMD a Nintendo spolupracují na nové konzoli
, , aktualita
Nedávno proběhla médii zpráva o připravované herní konzoli Nintendo Wii U, k níž se nyní přihlásila také společnost AMD. Ta oznámila, že Nintendu pro její výrobu poskytne speciální verzi grafického čipu Radeon HD. Příchod konzole Wii U se...
K oblíbeným
reklama
Nedávno proběhla médii zpráva o připravované herní konzoli Nintendo Wii U, k níž se nyní přihlásila také společnost AMD. Ta oznámila, že Nintendu pro její výrobu poskytne speciální verzi grafického čipu Radeon HD. Příchod konzole Wii U se očekává v příštím roce jako nástupce klasického modelu Wii, jemuž se na trhu daří už řadu let.To je však z příslušné tiskové zprávy vše, co bylo zajímavé, takže jsme se bohužel ani nedozvěděli, jaký bude mít onen Radeon výkon. T se aspoň podívejme na to, co můžeme čekat od samotné konzole. Hlavním lákadlem bude především nový ovladač vybavený vlastní 6,2" obrazovkou, která bude moci zobrazit třeba statistiky, nebo zprostředkovat jiný náhled na situaci (třeba přes sniperskou pušku).

Konzole bude využívat vícejádrový procesor založený na IBM Power a využije vlastní elektronickou paměť rozšiřitelnou o SD kartu nebo externí pevný disk. Ten se bude moci připojit na jeden z konektorů USB 2.0. Důležitá informace je, že bude zajištěna kompatibilita s tituly pro Wii včetně příslušných ovladačů.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu
Společnost ICON začala pro amerického developera 3Strands stavět domy pomocí 3D tisku. Ty by měly být bezpečnější, být odolnější vůči požáru a jiným přírodním živlům. Po Mexiku tak jde o druhý velký projekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů