reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD A10 Kaveri přijdou s Battlefield 4 zdarma

, , aktualita
AMD A10 Kaveri přijdou s Battlefield 4 zdarma
Dle serveru Hermitage Akihabara se AMD chystá podpořit prodeje svých zbrusu nových APU i pomocí hry Battlefield 4, která tak vzhledem k předpokládaným cenám těchto čipů může činit velmi zajímavou přidanou hodnotu. Krom toho je tu i první benchmark.
AMD A10 Kaveri přijdou s Battlefield 4 zdarma
Nová APU Kaveri od AMD jsou již za dveřmi a co mohlo být řečeno o jejich hardwarových specifikacích, to již bylo řečeno. Nyní se ale objevují nové informace ohledně marketingové taktiky, kterou AMD hodlá nasadit a konkrétně jde o bundle hry Battlefield 4. Vzhledem k tomu, že dnešní nejlepší Richland, čili A10 6800K, se prodává už od 3200 Kč s daní, je hra zdarma velmi podstatnou výhodou.

V případě spojení hry Battlefield 4 a APU však vyvstává otázka, zda tyto čipy vůbec budou schopny hru provozovat v přijatelné kvalitě, rozlišení a snímkovací frekvenci. Mluví se o tom, že by měly zvládnout rozlišení HD+, čili 1600 x 900, což tedy platí pro APU A10-7850K a A10-7700K. S jinými APU by se Battlefield 4 dodávat neměl.

Japonský server Hermitage Akihabara také již ukázal několik obrázků, nejprve tedy samotného APU A10-7850K s klasickým heatspreaderem a pak i dva screenshoty. První se týká informací utility CPU-Z, která již dokáže APU rozpoznat a určit jeho kódové označení, socket i velikost cache (L3 tu tedy skutečně nebude).

Druhý se pak týká výkonu procesorových jader v novém Cinebench R15. Ukazuje se slušné škálování výkonu jader a také srovnání výkonu jednotlivých jader. Jedno jádro Steamroller na 3,7 - 4 GHz by tak mělo v Cinebench poskytnout stejný výkon jako cca 2,5GHz Ivy Bridge.

Samotná APU Kaveri pro socket AMD FM2+ mají dorazit již za dva týdny, čili 13. nebo 14. ledna 2014.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama