www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD A10 Kaveri přijdou s Battlefield 4 zdarma

AMD A10 Kaveri přijdou s Battlefield 4 zdarma
, , aktualita
Dle serveru Hermitage Akihabara se AMD chystá podpořit prodeje svých zbrusu nových APU i pomocí hry Battlefield 4, která tak vzhledem k předpokládaným cenám těchto čipů může činit velmi zajímavou přidanou hodnotu. Krom toho je tu i první benchmark.
K oblíbeným
reklama
Nová APU Kaveri od AMD jsou již za dveřmi a co mohlo být řečeno o jejich hardwarových specifikacích, to již bylo řečeno. Nyní se ale objevují nové informace ohledně marketingové taktiky, kterou AMD hodlá nasadit a konkrétně jde o bundle hry Battlefield 4. Vzhledem k tomu, že dnešní nejlepší Richland, čili A10 6800K, se prodává už od 3200 Kč s daní, je hra zdarma velmi podstatnou výhodou.

V případě spojení hry Battlefield 4 a APU však vyvstává otázka, zda tyto čipy vůbec budou schopny hru provozovat v přijatelné kvalitě, rozlišení a snímkovací frekvenci. Mluví se o tom, že by měly zvládnout rozlišení HD+, čili 1600 x 900, což tedy platí pro APU A10-7850K a A10-7700K. S jinými APU by se Battlefield 4 dodávat neměl.

Japonský server Hermitage Akihabara také již ukázal několik obrázků, nejprve tedy samotného APU A10-7850K s klasickým heatspreaderem a pak i dva screenshoty. První se týká informací utility CPU-Z, která již dokáže APU rozpoznat a určit jeho kódové označení, socket i velikost cache (L3 tu tedy skutečně nebude).

Druhý se pak týká výkonu procesorových jader v novém Cinebench R15. Ukazuje se slušné škálování výkonu jader a také srovnání výkonu jednotlivých jader. Jedno jádro Steamroller na 3,7 - 4 GHz by tak mělo v Cinebench poskytnout stejný výkon jako cca 2,5GHz Ivy Bridge.

Samotná APU Kaveri pro socket AMD FM2+ mají dorazit již za dva týdny, čili 13. nebo 14. ledna 2014.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář