www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD aktualizovalo své plány, nová GPU přijdou brzy

AMD aktualizovalo své plány, nová GPU přijdou brzy
, , aktualita
Společnost AMD dle zpráv serveru Digitimes aktualizovala svou roadmap týkající se spotřebitelských produktů chystaných pro nejbližší období. Týká se to také nové generace desktopových GPU Volcanic Islands, o nichž se stále vedou jen spekulace....
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD dle zpráv serveru Digitimes aktualizovala svou roadmap týkající se spotřebitelských produktů chystaných pro nejbližší období. Týká se to také nové generace desktopových GPU Volcanic Islands, o nichž se stále vedou jen spekulace. Ty se mají objevit již brzy, a to v druhé polovině září.

Až v prvním čtvrtletí roku 2014 však můžeme očekávat 4. generaci nízkospotřebových APU, a sice AMD Kabini. Ty budou k dispozici pro mobilní sockety ST3 a desktopové FS1B, přičemž nabídnou dvě nebo čtyři procesorová jádra a spotřeba se bude pohybovat do 25 W. Jedná se například o čtyřjádrové modely A4-5350 a A4-5150 nebo dvoujádrový E1-2650. O zpožděných AMD Kaveri se dozvíme pouze to, že přijdou také v prvním čtvrtletí.

Kabini a jejich nástup je také zpožděný, což ovlivní také příchod jeho následovníků Beema, jež přijdou asi rok poté. Pracovat mají se stejnými sockety, ovšem více zapojí technologie architektury HSA. Kaveri pak budou následovat čipy Carrizo.

V příštím roce také bude poslán do důchodu pětiletý socket AM3, stejně jako první socket pro APU - FM1. Čipy APU také získají výsadní postavení mezi prodávanými procesory AMD, a to s podílem 70 procent.

Zdroj: Digitimes
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek