
Lisa Su také uvedla, že nová (nebo spíše staronová) divize Radeon Technologies Group byla zřízena proto, aby se upevnila pozice AMD na tradičních trzích s grafickými kartami, a to OEM a AIB (Add-in-Board), který nás zajímá především. AMD přitom má kompletně vyměnit nabídku karet na obou těchto trzích, což je pro upevnění jeho pozice jistě velice vhodný krok. Lisa Su si také uvědomuje, že poptávku po výkonných kartách bude v příštích letech posilovat především nový trh s virtuální realitou, čili headsety Oculus Rift a podobné, a tedy i proto byla opět zřízena samostatná grafická divize, která byla v posledních letech včleněna do jednoho celku společně s procesorovou divizí.

V rozhovoru s analytiky byla Lisa Su také velice sebevědomá a slibovala další růst své firmy na grafickém trhu i v dalších následujících čtvrtletích. Vedle toho sdělila onu důležitou věc, že "uvidíme, jak AMD v příštích kvartálech obmění celé své portfolio (grafických čipů)". Je tedy možné, že všechny nové grafické karty chystané na příští rok budou vyráběny procesem FinFET, i když na to nelze spoléhat. Stále zůstává otázka, zda AMD použije 16nm technologii TSMC nebo 14nm firem GlobalFoundries/Samsung. To by ale mělo brzy vyjít najevo, přičemž by bylo logické předpokládat, že 16nm proces bude stejně jako u NVIDIE použit na výrobu nových GPU a 14nm budou nová CPU s architekturou Zen.
AMD také mluví o 3. generaci GCN, což je trošku zavádějící. Existují totiž tři známé verze GCN, a to GCN 1.0 (HD 7000), GCN 1.1 (R9 290), GCN 1.2 (R9 285, R9 380, R9 Fury X, R9 Fury a R9 Nano). Dle AMD ale zatím dorazily na trh jen dvě generace GCN, čili ta třetí v podobě Arctic Islands má být nová a zatím bývá označována jako GCN 2.0.
Zdroj: wccftech