reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD asi nechtěně zveřejnilo datum vypuštění Windows 10

, , aktualita
AMD asi nechtěně zveřejnilo datum vypuštění Windows 10
V minulém týdnu společnost AMD zveřejnila své finanční výsledky za poslední čtvrtletí, které odhalily, že v současné době je pod velkým tlakem. Mohli jsme se dozvědět ale i něco jiného, a to datum příchodu Windows 10.
AMD asi nechtěně zveřejnilo datum vypuštění Windows 10
Finanční výsledky firmy AMD tedy nejsou pro ni zrovna povzbudivé. Vykázána byla čistá ztráta 180 milionů dolarů, což je dost vzhledem k celkovým tržbám něco málo přes miliardu. Nicméně CEO firmy AMD, Lisa Su, je optimistická vzhledem k novým produktům, které se chystají na trh a také kvůli očekávanému dopadu Windows 10. Lisa Su také měla prozradit, že Windows 10 budou vypuštěny na trh na konci července. Již dříve bylo přitom zveřejněno, že tento očekávaný systém přijde na trh v létě, ovšem v souvislosti s tím jsme mysleli spíše na konec prázdnin nebo až září.

Dle vyjádření šéfky AMD tedy Microsoft nebude čekat na konec léta a chce rovnou podchytit nástup sezóny "zpět do škol". Již zezačátku mají být Windows 10 k dispozici ve 190 zemích a 111 jazycích, mezi něž bude bezpochyby patřit také Česká republika, což potvrdil samotný Microsoft už v březnu.

Dr. Lisa Su konkrétně sdělila investorům, že "AMD bere v úvahu to, že Windows 10 budou vypuštěny na konci července, což bude mít sledovaný dopad na předškolní nákupní sezónu..." AMD také může spoléhat na DirectX 12, které mají daleko lépe využívat vícejádrové procesory, díky čemuž mají být modely AMD FX pro hráče daleko atraktivnější než dnes.

A co se týče grafických karet, na konci července by už mohla na trhu série AMD Radeon 300 a můžeme očekávat, že firma ji oficiálně představí na začátku června, kdy proběhne každoroční Computex v Taipei. Otázka je, kdy se nové Radeony dostanou reálně na trh, přičemž AMD očekává, že si tyto Radeony povedou v druhé polovině tohoto roku velmi dobře, a to právě i díky nástupu Windows 10 s DirectX 12.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama