www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD bude vyrábět referenční RX 6800 a 6800 XT jen do začátku příštího roku

AMD bude vyrábět referenční RX 6800 a 6800 XT jen do začátku příštího roku
, , aktualita
Společnost AMD se aktuálně potýká s vysokým zájmem zákazníků o nové Radeony RX 6000 a dosud umožnila vypustit na trh jen referenční modely. Verze od AIB partnerů přijdou později a jak se dozvídáme, referenční karty jim později zcela ustoupí.
K oblíbeným
reklama
Tuto skutečnost prozradil Scott Herkelman (Corporate VP a GM pro AMD Radeon), který na svém Twitteru odpověděl, že referenční karty pro Radeon RX 6800 a RX 6800 XT bude AMD vyrábět ještě na začátku příštího roku a poté výrobu zruší. To tak bude platit i pro různé již dnes prodávané karty od ASRock a jiných firem, které pouze nesou jejich značku, ale jinak jde o referenční modely. 
 
 
To znamená, že referenční Radeony relativně brzy zmizí z trhu a dále se budou prodávat pouze verze od AIB výrobců, které už neponesou značku MBA (Made by AMD). To však vůbec nemusí platit pro chystaný Radeon RX 6900 XT, ostatně ten chtělo AMD původně vyrábět pouze jako referenční model, zatímco AIB žádali o možnost představit vlastní verze. 
 
Příští týden přitom zažijeme v podstatě další vypuštění karet AMD na trh, což ještě nebude onen absolutní radeonový hi-end, ale právě nereferenční verze karet Radeon RX 6800 a RX 6800 XT. Uvidíme, zda si v tomto ohledu AMD se svými partnery napraví svou reputaci, k čemuž má rozhodně slušnou šanci. Pokud plánuje už brzy zrušit výrobu a prodej referenčních karet, je zřejmé, že ty jsou na vedlejší koleji a nereferenčních by mohlo snad už od začátku být na trhu víc, ostatně AIB výrobci by si měli získané čipy zcela logicky šetřit právě spíše na lepší a dražší modely karet, z nichž koukají vyšší tržby i zisk. O zájem zákazníků se pochopitelně obávat nemusí.
 
V každém případě jde pro AMD o další příležitost, kterou NVIDIA v případě karet RTX 3070 neměla, neboť ta se rozhodla vypustit v rámci nových SKU vše naráz v jeden den.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře