www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Cezanne se ukázal v benchmarku s osmi Zen 3

AMD Cezanne se ukázal v benchmarku s osmi Zen 3
, , aktualita
Procesorová jádra Zen 3 si budeme moci vyzkoušet jistě mnohem dříve, než přijdou jako součást APU generace Cezanne. Ty se ostatně očekávají v příštím roce a nyní se objevil prototyp s označením 100-000000263-30_Y.
K oblíbeným
reklama
AMD Cezanne bude následovat po aktuálních Renoir, které jsou v mobilních verzích už dávno na trhu, ale ty desktopové jsou coby samostatně prodejné zboží stále nedostupné. Nicméně je zřejmé, že AMD už bude mít k dispozici první vzorky z další chystané generace, a to Cezanne, jak značí CZN v záznamu testů OpenBenchmark.org
 
 
Jde tak o čip s označením 100-000000263-30_Y, který obsahuje osm fyzických a šestnáct logických jader Zen 3, přičemž uvedený takt 3,6 GHz by měl být pouze základní. Pak tu bude jistě i turbo, přičemž my víme, že Vermeer (rovněž Zen 3) zvládne i 4,9 GHz, takže od Cezanne lze očekávat nárůst pracovních taktů oproti dnešním Renoir. 
 
Co se týče GPU, stále se má uplatnit Vega, a to ve stejné verzi či revizi jako v Renoir. Pokud by tak Cezanne měly nabídnout vyšší grafický výkon, nejspíše to bude jen díky vyšším taktům, ovšem v případě daného vzorku šlo zatím pouze o 1800 MHz, přičemž Vega na desktopových APU Renoir dosahuje až 2100 MHz. Ale opět, jde zatím jen o vzorek a lze počítat s rostoucími takty. 
 
Výsledky benchmarků zatím i proto nemá cenu řešit, a tak lze pouze konstatovat, že od Cezanne můžeme očekávat slušný pokrok ve výkonu CPU jader díky vylepšené architektuře Zen 3, ale spíše menší nárůst výkonu GPU. I když AMD v tomto ohledu ještě může překvapit, neboť bude mít možnost opět navýšit počet CU, který se v nové generaci snížil z 11 na 8. Záležet ale bude i na tom, zda něco takového vůbec má smysl vzhledem k tomu, že Cezanne budou stále určeny pro DDR4, jejichž propustnost je pro iGPU velice omezující. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů