www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Cezanne spatřen: APU se Zen 3 a ještě rychlejší Vegou

AMD Cezanne spatřen: APU se Zen 3 a ještě rychlejší Vegou
, , aktualita
Zákazníci se zatím ještě ani nedočkali volně prodávaných APU generace Renoir a už tu máme testované vzorky generace Cezanne. Jde pochopitelně o mobilní APU, která jsou chystána na příští rok. Co nabídnou?
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 5000 v podobě APU Cezanne by tak měla nastoupit v příštím roce a později je budou jako obvykle následovat desktopové verze. Ty budou pochopitelně víceméně odpovídat výbavě mobilních čipů, a to především s tím rozdílem, že budou díky vyššímu TDP výkonnější.
 
Je ale otázka, kdy se k desktopovým Cezanne vůbec dostaneme, neboť nyní se mezera mezi vydáním mobilních a desktopových verzí v podstatě ještě prodloužila tím, že AMD zatím desktopové Renoir nabízí jen jako OEM zboží. Do maloobchodů je ale může vyslat ještě dnes, ale také až za řadu měsíců a očekávat můžeme spíše delší prodlevu než kratší, neboť o Renoir je aktuálně velký zájem a jejich nedostatek by vypuštění do maloobchodu jen zhoršilo.  
 
 
Nyní se Cezanne objevil v databázi SiSoftu, přičemž označení Celadon CZN Renoir je poněkud zmatené, ovšem CZN nám ukazuje na Cezanne. Ostatně vývoj Renoir už má AMD za sebou, takže nic jiného než Cezanne to ani být nemůže. 
 
Zdroj: Rogame
 
Stále tu máme 512 Stream procesorů, což samozřejmě neznamená, že AMD nemůže přijít i s lépe vybavenou verzí. Nicméně jde o to, že Vega v Cezanne má mít vylepšenou architekturu a vypadá to také, že bude mít i výrazně vyšší takty. Už v testovaném vzorku pracuje na taktu až 1,85 GHz, což je o 100 MHz výše než v těch nejrychlejších mobilních Renoirech (Ryzen 7 4800U, Ryzen 9 4900H). Takty přitom ještě spíše porostou. 
 
A jako APU vybavené jádry Zen 3 nám Cezanne slibují také výrazně rychlejší procesorová jádra a těch bude dle očekávání také osm jako v generaci Renoir. Myslet si můžeme na vyšší takty i vyšší výkon na takt. 
 
AMD má přitom možnost právě nyní útočit proti Intelu v mobilním světě a ten se také bude zvláště v něm bránit pomocí nových 10nm procesorů. Zakrátko představí úsporné Tiger Lake se 4 jádry a na jaře by to mohly být výkonnější 8jádrové verze. Právě těm by se měly postavit čipy Cezanne.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů