www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD chystá Polaris 12 a Polaris 10 XT2

AMD chystá Polaris 12 a Polaris 10 XT2
, , aktualita
V nejnovějších ovladačích pro MacOS byly spatřeny záznamy o čipech Polaris 12 a také Polaris 10 XT2, a to po boku již známého a očekávaného čipu Vega 10. Znamená to snad, že se s nimi setkáme na nových kartách Radeon?
K oblíbeným
reklama
AMD má aktuálně na trhu čipy Polaris 10 a Polaris 11 a dále očekáváme nástup Vega 10, přičemž dříve to vypadalo, že tím generace Polaris končí a maximálně se dočkáme dvoučipové karty se dvěma Polaris 10. Nyní tu je ale zmínka i o Polaris 12 a Polaris 10 XT2, přičemž dle označení by Polaris 12 měl být ještě slabší než jedenáctka. A už ta má konfiguraci jen 896:56:16 (Stream procesory, TMU a ROP) a je považována za low-end na trhu s kartami. Nicméně AMD pro OEM zákazníky nabízí i daleko slabší Radeony Rx 400, a to až R5 430 vybavený čipem Oland Pro s konfigurací 384:24:8. Některé z nich by tak mohl nahradit právě Polaris 12 určený pro slabší počítače.

Je ale také pravda, že vyšší číslo Polarisu nemusí nutně znamenat nižší výkon. Polaris 11 dostal vyšší číslo především proto, že byl navržen až po Polaris 10, takže dle původní logiky by to nemělo mít s výkonem nic společného. Stejně tak nelze uvažovat o tom, že Polaris 12 se musí nutně stát součástí řady Radeon Rx 400. Může jít o GPU připravované pro další generaci, čili Rx 500, a to po boku Vega 10 a Polaris 10 XT2.


Právě Polaris 10 XT2 by dle svého označení už opravdu měl být výkonnější než čip Polaris 10, nebo alespoň v některých ohledech lepší. Lze uvažovat o nové revizi, která snese vyšší takty. A bude pouze logické, když AMD přinese na trh nové, lepší verze aktuálních Radeonů RX 400, které doplní výkonné modely s GPU Vega 10. To je stále očekáváno na herních kartách v prvním až druhém kvartálu příštího roku, kdy přijde s novou architekturou GCN uARCH (GFX9), s výkonem 12 TFLOPS (FP32) a až 16 GB paměti HBM2.

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás
Se slabšími a levnějšími procesory AMD to máme těžké. V nové generaci Ryzen 5000 žádné takové nejsou, Ryzeny 3 z generace 3000 jsou dlouhodobě nedostupné a v poslední době se nedostává ani APU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan
NASA využila čas do odletu sondy OSIRIS-REx i k tomu, aby se dobře podívala na místo na asteroidu Bennu, kde tato sonda před řadou měsíců letmo přistála a provedla sběr materiálu. Nyní se už nemůžeme divit, že jej sebrala tolik. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje
Společnost TSMC při příležitosti zveřejnění nových finančních výsledků uvedla také další zajímavosti, které stojí za to si tu zmínit. Dozvídáme se tak i o dalším navýšení kapitálových výdajů firmy pro tento rok.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář