www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD: do Threadripperů patří 5% nejlepších jader

AMD: do Threadripperů patří 5% nejlepších jader
, , aktualita
AMD nám ve své prezentaci sděluje, že do procesorů Threadripper patří pouze pět procent nejlepších jader Zeppelin, které pro něj vyrobí GlobalFoundries. Vedle toho se také můžeme podívat, jak pracuje jejich paměťový a PCIe subsystém. reklama
AMD Ryzen Threadripper budou v prodeji od dnešního dne, a tak je to velké téma, které už můžeme otevřít a nejdříve se podívejme na výběr vhodných jader pro tyto procesory. 
 
 
Firma tak sděluje, že pouze pět procent z vyrobených čipů Zeppelin se může dostat do procesoru Threadripper, což znamená, že by měly být výjimečně dobře vyrobeny a pak opravdu není divu, že zvládnou takt 4,1 GHz na všech jádrech. Pak se ale nabízí otázka, jak do toho spadají serverové procesory EPYC, v nichž by AMD mělo logicky využít ještě lepší jádra. Možná to tedy bude tak, že mluvíme 5 % nejlepších čipech z těch, které se využijí v modelech Ryzen a Threadripper, ale už ne EPYC. 
 
 
Dále se můžeme podívat na další části prezentace, kter évysvětlují propojení pomocí Infinity Fabric. Je dobře známo, že Threadripper mají stejné pouzdro jako EPYC, ale pracují v nich pouze dva čipy Zeppelin, které jsou umístěny diagonálně. AMD uvádí, že díky Infinity Fabric je zajištěno jejich obousměrné propojení s propustností přes 100 GB/s s nízkou spotřebou dvou pikojoulů na bit. Co se týče zpoždění přístupu do paměti RAM, v případě té napojené přímo na dané jádro jde o 78 ns a pokud jeden čip přistupuje k paměti napojené na druhý čip, je to už 133 ns. 
 
 
 
 
Pak tu máme informaci o Non-uniform memory access (NUMA), čili stylu přístupu k paměti, který právě umožňuje, rychlejší přístup čipu k vlastní paměti, což je vhodné právě především pro serverové nasazení. 
 
 
AMD pak přihazuje srovnání UMA a NUMA režimů s využitím pamětí DDR4-3200 a testu AIDA64, kde se právě v NUMA dosahuje výrazně nižší průměrné latence, ovšem to za cenu nižších přenosových rychlostí, a to především při čtení. Oba režimy tak mají svou výhodu, která se může využít podle toho, co která aplikace vyžaduje. 
 
 

AMD se také stále chlubilo tím, že Threadrippery nabídnou celkem 64 linek PCIe 3.0, z nichž vždy čtyři uzme komunikace s čipovou sadou X399 a pak zbyde 64 pro další využití. Jak ukazují okolní obrázky, můžeme toho využít různými způsoby. Například můžeme zapojit dvě karty plnou rychlostí 16 linek, další dvě 8 linkami a zbytek rozdělit mezi tři SSD. 
 


Popřípadě můžeme zapojit rovnou šest grafickýcjh karet pomocí 8 linek, aby nám zbyly čtyři pro jedno SSD. 

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Klasická Amiga oživena na desce formátu Mini-ITX Klasická Amiga oživena na desce formátu Mini-ITX
Commodore Amiga byly v polovině osmdesátých let počítače, které předhonily tehdejší nabídku osobních počítačů pro běžné spotřebitele. Nabídly o poznání lepší grafiku, zvuk, schopnost multitaskingu, a tak není divu, že Amiga stále žije.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows 10 Fall Creators Update je tu i se smíšenou realitou Windows 10 Fall Creators Update je tu i se smíšenou realitou
Už na začátku září se objevila informace, že Windows 10 Fall Creators Update přijde na trh 17. října. Takže tu máme druhou velkou letošní aktualizaci, která možná bude doprovozena smíšenými pocity uživatelů, ale určitě smíšenou realitou.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel uvede na trh AI čip Nervana už tento rok Intel uvede na trh AI čip Nervana už tento rok
Intel si chystá pro vypuštění na trh novou třídu čipů, kterou označuje za Neural Network Processor (NNP). Jde tak o speciální křemíkové čipy určené pro umělou inteligenci a konkrétně budeme mluvit o již známém čipu Nervana.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Asus: Coffee Lake by mohly být kompatibilní se Z270, kdyby Intel chtěl Asus: Coffee Lake by mohly být kompatibilní se Z270, kdyby Intel chtěl
Zástupce společnosti Asus se vyjádřil v tom smyslu, že vzájemná nekompatibilita desek s čipsety 100 a 200 Series a procesorů Intel Coffee Lake je v podstatě jen umělá. Prý kdyby Intel chtěl, nemuseli bychom potřebovat nové desky.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Asrock připravil Mini-ITX desku s čipsetem Intel X299 Asrock připravil Mini-ITX desku s čipsetem Intel X299
Velice výkonný počítač v malém balení nám umožní vytvořit nová deska Asrock X299E-ITX/ac, která nese čipovou sadu Intel X299 a patici LGA 2066. Podporuje tak procesory Core X Series včetně 18jádrového Core i9-7980XE. 
17.10.2017, aktualita, Jan Vítek