www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD: do Threadripperů patří 5% nejlepších jader

AMD: do Threadripperů patří 5% nejlepších jader
, , aktualita
AMD nám ve své prezentaci sděluje, že do procesorů Threadripper patří pouze pět procent nejlepších jader Zeppelin, které pro něj vyrobí GlobalFoundries. Vedle toho se také můžeme podívat, jak pracuje jejich paměťový a PCIe subsystém. reklama
AMD Ryzen Threadripper budou v prodeji od dnešního dne, a tak je to velké téma, které už můžeme otevřít a nejdříve se podívejme na výběr vhodných jader pro tyto procesory. 
 
 
Firma tak sděluje, že pouze pět procent z vyrobených čipů Zeppelin se může dostat do procesoru Threadripper, což znamená, že by měly být výjimečně dobře vyrobeny a pak opravdu není divu, že zvládnou takt 4,1 GHz na všech jádrech. Pak se ale nabízí otázka, jak do toho spadají serverové procesory EPYC, v nichž by AMD mělo logicky využít ještě lepší jádra. Možná to tedy bude tak, že mluvíme 5 % nejlepších čipech z těch, které se využijí v modelech Ryzen a Threadripper, ale už ne EPYC. 
 
 
Dále se můžeme podívat na další části prezentace, kter évysvětlují propojení pomocí Infinity Fabric. Je dobře známo, že Threadripper mají stejné pouzdro jako EPYC, ale pracují v nich pouze dva čipy Zeppelin, které jsou umístěny diagonálně. AMD uvádí, že díky Infinity Fabric je zajištěno jejich obousměrné propojení s propustností přes 100 GB/s s nízkou spotřebou dvou pikojoulů na bit. Co se týče zpoždění přístupu do paměti RAM, v případě té napojené přímo na dané jádro jde o 78 ns a pokud jeden čip přistupuje k paměti napojené na druhý čip, je to už 133 ns. 
 
 
 
 
Pak tu máme informaci o Non-uniform memory access (NUMA), čili stylu přístupu k paměti, který právě umožňuje, rychlejší přístup čipu k vlastní paměti, což je vhodné právě především pro serverové nasazení. 
 
 
AMD pak přihazuje srovnání UMA a NUMA režimů s využitím pamětí DDR4-3200 a testu AIDA64, kde se právě v NUMA dosahuje výrazně nižší průměrné latence, ovšem to za cenu nižších přenosových rychlostí, a to především při čtení. Oba režimy tak mají svou výhodu, která se může využít podle toho, co která aplikace vyžaduje. 
 
 

AMD se také stále chlubilo tím, že Threadrippery nabídnou celkem 64 linek PCIe 3.0, z nichž vždy čtyři uzme komunikace s čipovou sadou X399 a pak zbyde 64 pro další využití. Jak ukazují okolní obrázky, můžeme toho využít různými způsoby. Například můžeme zapojit dvě karty plnou rychlostí 16 linek, další dvě 8 linkami a zbytek rozdělit mezi tři SSD. 
 


Popřípadě můžeme zapojit rovnou šest grafickýcjh karet pomocí 8 linek, aby nám zbyly čtyři pro jedno SSD. 

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Apple Park má kuriózní problém, lidé v něm naráží do skla Apple Park má kuriózní problém, lidé v něm naráží do skla
Nový kampus Apple Park má několik budov a ctí co nejčistější design, který je typický pro produkty Apple. Jeho součástí je i velké množství skla, které se ale ukázalo být kvůli průhlednosti nebezpečné, lidé do něj naráží.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google kvůli fotobance Getty zrušil funkci "Zobrazit obrázek" Google kvůli fotobance Getty zrušil funkci "Zobrazit obrázek"
Fotobanka Getty Images podala před dvěma lety žalobu na Google za snadný přístup k obrázkům chráněným copyrightem. Před pár dny společnosti oznámily společnou dohodu a nyní už není možné přímo zobrazovat hledaný obrázek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čína využívá AI už i k chovu prasat Čína využívá AI už i k chovu prasat
Alibaba má systém umělé inteligence ET Brain, který začala využívat k velmi zajímavému účelu. Tento systém umělé inteligence a cloudových výpočtů se totiž začal starat o chov prasat na obrovských farmách.
16.2.2018, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 Pro získá režim Ultimate Performance Windows 10 Pro získá režim Ultimate Performance
Microsoft si připravil pro insidery nové sestavení systému Windows 10 Pro a to mimo jiné nabízí také nové výkonnostní schema nazvané Ultimate Performance. V čem spočívá toto nastavení slibující "maximální výkon"?
16.2.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NASA pošle zpět domů kus marťanského meteoritu NASA pošle zpět domů kus marťanského meteoritu
Mise Mars 2020 bude zahrnovat také kus planety, který byl někdy v minulosti vymrštěn do vesmíru, aby nakonec spadl sem na Zemi. NASA tak s novým roverem pošle zpět kus marťanského meteoritu, což však nebude mít jen symbolický význam.
16.2.2018, aktualita, Jan Vítek1 komentář