www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD: do Threadripperů patří 5% nejlepších jader

AMD: do Threadripperů patří 5% nejlepších jader
, , aktualita
AMD nám ve své prezentaci sděluje, že do procesorů Threadripper patří pouze pět procent nejlepších jader Zeppelin, které pro něj vyrobí GlobalFoundries. Vedle toho se také můžeme podívat, jak pracuje jejich paměťový a PCIe subsystém. reklama
AMD Ryzen Threadripper budou v prodeji od dnešního dne, a tak je to velké téma, které už můžeme otevřít a nejdříve se podívejme na výběr vhodných jader pro tyto procesory. 
 
 
Firma tak sděluje, že pouze pět procent z vyrobených čipů Zeppelin se může dostat do procesoru Threadripper, což znamená, že by měly být výjimečně dobře vyrobeny a pak opravdu není divu, že zvládnou takt 4,1 GHz na všech jádrech. Pak se ale nabízí otázka, jak do toho spadají serverové procesory EPYC, v nichž by AMD mělo logicky využít ještě lepší jádra. Možná to tedy bude tak, že mluvíme 5 % nejlepších čipech z těch, které se využijí v modelech Ryzen a Threadripper, ale už ne EPYC. 
 
 
Dále se můžeme podívat na další části prezentace, kter évysvětlují propojení pomocí Infinity Fabric. Je dobře známo, že Threadripper mají stejné pouzdro jako EPYC, ale pracují v nich pouze dva čipy Zeppelin, které jsou umístěny diagonálně. AMD uvádí, že díky Infinity Fabric je zajištěno jejich obousměrné propojení s propustností přes 100 GB/s s nízkou spotřebou dvou pikojoulů na bit. Co se týče zpoždění přístupu do paměti RAM, v případě té napojené přímo na dané jádro jde o 78 ns a pokud jeden čip přistupuje k paměti napojené na druhý čip, je to už 133 ns. 
 
 
 
 
Pak tu máme informaci o Non-uniform memory access (NUMA), čili stylu přístupu k paměti, který právě umožňuje, rychlejší přístup čipu k vlastní paměti, což je vhodné právě především pro serverové nasazení. 
 
 
AMD pak přihazuje srovnání UMA a NUMA režimů s využitím pamětí DDR4-3200 a testu AIDA64, kde se právě v NUMA dosahuje výrazně nižší průměrné latence, ovšem to za cenu nižších přenosových rychlostí, a to především při čtení. Oba režimy tak mají svou výhodu, která se může využít podle toho, co která aplikace vyžaduje. 
 
 

AMD se také stále chlubilo tím, že Threadrippery nabídnou celkem 64 linek PCIe 3.0, z nichž vždy čtyři uzme komunikace s čipovou sadou X399 a pak zbyde 64 pro další využití. Jak ukazují okolní obrázky, můžeme toho využít různými způsoby. Například můžeme zapojit dvě karty plnou rychlostí 16 linek, další dvě 8 linkami a zbytek rozdělit mezi tři SSD. 
 


Popřípadě můžeme zapojit rovnou šest grafickýcjh karet pomocí 8 linek, aby nám zbyly čtyři pro jedno SSD. 

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Samsung představil světově největší herní QLED monitor Samsung představil světově největší herní QLED monitor
Gamescom 2017 je v plném proudu, a tak není divu, že se dozvídáme o novém herním hardwaru. Nyní se budeme bavit konkrétně o monitoru CHG90, který Samsung označil za světově největší typu QLED.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Zatmění Slunce a letící ISS v úžasné kompozici Zatmění Slunce a letící ISS v úžasné kompozici
Včera se Američané mohli podívat na úplné zatmění Slunce, což jsou staré zprávy. My se ale podíváme na to, jak vypadá přelet Mezinárodní vesmírné stanice přes tvář částečně zatmněného Slunce. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NASA posiluje své vesmírné komunikační kanály novým satelitem NASA posiluje své vesmírné komunikační kanály novým satelitem
Americká NASA využívá řadu satelitů, které zajišťují komunikaci s dalšími zařízeními pohybujícími se ve vesmíru. Jde především o flotilu Space Network z minulého století. Ty ale stárnou, a tak je řada na novou, již třetí generaci.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows Store zaplavují aplikace slibující filmy zdarma Windows Store zaplavují aplikace slibující filmy zdarma
Windows Store, který je již nedílnou součástí systému Windows 10, je zaplaven aplikacemi slibujícími streamování filmů zdarma, a to včetně nejnovějších hollywoodských trháků. Hrozí však z jejich strany také nebezpečí?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
WannaCry je zpět a útočí na systémy LG WannaCry je zpět a útočí na systémy LG
Ransomware známý pod názvem WannaCry se opět připomněl a zaútočil na další počítače, což aktuálně pocítila především společnost LG. Ta musela na dva dny vypnout část své sítě v Jižní Koreji. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek