www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD EPYC 7742 základem nového superpočítače pro předpověď počasí

AMD EPYC 7742 základem nového superpočítače pro předpověď počasí
, , aktualita
Nové procesory AMD slaví prodejní úspěchy a modely EPYC si čím dál častěji razí cestu do výkonných serverů. European Centre for Medium-Range Weather Forecasts (ECMWF) pro předpověď počasí využije modely EPYC 7742.
K oblíbeným
reklama
Podíl AMD byl ještě nedávno na serverovém trhu téměř nulový, nicméně nové procesory EPYC toto postupně mění. Stále jde sice o malá čísla, podíl ale roste a AMD zaznamenalo další úspěch. European Centre for Medium-Range Weather Forecasts (ECMWF) totiž staví nový superpočítač pro předpověď počasí, přičemž bude postaven na platformě Atos BullSequana XH2000, která zde využije velmi výkonné 64jádrové procesory AMD EPYC 7742.
 
Atos BullSequana XH2000
 
Tento nový superpočítač by díky vysokému výkonu měl nabídnout kvalitnější a přesnější předpovědi počasí s lepším rozlišením. Systém by totiž měl pracovat s rozlišením 10 km, tedy být schopen pro takto malé oblasti spočítat lokální předpověď. Vedle standardních předpovědí, jde ale i o předpovídání extrémních událostí v počasí a včasnější varování před přírodními katastrofami. Nový superpočítač by měl být spuštěn v roce 2021 a měl by sloužit vědcům ze 30 různých zemí.
 
Poznamenejme ještě, že nynější podíl AMD na trhu serverových procesorů se pohybuje nad hranicí 7 % a společnost si věří, že by se v druhém čtvrtletí letošního roku už mohla dostat na dvouciferné číslo. Připomeňme ještě, že v dobách Opteronů mělo AMD zastoupení až 26 % (v roce 2006) a AMD by tento úspěch velmi rádo zopakovalo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA
Společnost QNAP dnes oficiálně představila operační systém QTS 4.2.2 pro své NAS, který slibuje jednak lepší zabezpečení a vedle toho také podporu širší škály řešení pro rozšíření využívajících USB či SATA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář