www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD EPYC 7742 základem nového superpočítače pro předpověď počasí

AMD EPYC 7742 základem nového superpočítače pro předpověď počasí
, , aktualita
Nové procesory AMD slaví prodejní úspěchy a modely EPYC si čím dál častěji razí cestu do výkonných serverů. European Centre for Medium-Range Weather Forecasts (ECMWF) pro předpověď počasí využije modely EPYC 7742.
K oblíbeným
reklama
Podíl AMD byl ještě nedávno na serverovém trhu téměř nulový, nicméně nové procesory EPYC toto postupně mění. Stále jde sice o malá čísla, podíl ale roste a AMD zaznamenalo další úspěch. European Centre for Medium-Range Weather Forecasts (ECMWF) totiž staví nový superpočítač pro předpověď počasí, přičemž bude postaven na platformě Atos BullSequana XH2000, která zde využije velmi výkonné 64jádrové procesory AMD EPYC 7742.
 
Atos BullSequana XH2000
 
Tento nový superpočítač by díky vysokému výkonu měl nabídnout kvalitnější a přesnější předpovědi počasí s lepším rozlišením. Systém by totiž měl pracovat s rozlišením 10 km, tedy být schopen pro takto malé oblasti spočítat lokální předpověď. Vedle standardních předpovědí, jde ale i o předpovídání extrémních událostí v počasí a včasnější varování před přírodními katastrofami. Nový superpočítač by měl být spuštěn v roce 2021 a měl by sloužit vědcům ze 30 různých zemí.
 
Poznamenejme ještě, že nynější podíl AMD na trhu serverových procesorů se pohybuje nad hranicí 7 % a společnost si věří, že by se v druhém čtvrtletí letošního roku už mohla dostat na dvouciferné číslo. Připomeňme ještě, že v dobách Opteronů mělo AMD zastoupení až 26 % (v roce 2006) a AMD by tento úspěch velmi rádo zopakovalo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek