6.3.2019, Milan Šurkala, aktualita

Statistika od Spiceworks ukazuje, že nové serverové procesory AMD EPYC začínají měnit trh se servery a společnosti, které dosud AMD neměly, hodlají tyto procesory kupovat. Nejsou to sice drtivá čísla, ale AMD i tak může být spokojeno.

reklama
masochista | od: jozkopower (261)  7.3.201915:09
­" Čtěte tedy články, které Vás zajímají. Nevím proč pořád čtete něco, co Vás nezajímá. Masochista. ­"

Bravo, redaktor nadáva diskutérovi do masochistov, pretože má iný názor, úžas....
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(2)
Re: masochista | od: Milan Šurkala (1412)  7.3.201917:51
Jaký názor? To přece není o názoru. No já to řeknu takto. Má s mými články pořád problém a nechtěl číst o poměru procesorů u serverových společností. Takže se ptám, co jiného je machosimus, než čtení článků autora, kterého nechce číst, o tématu, které ho nezajímá?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: masochista | od: jozkopower (261)  8.3.201916:08
Ahoj Milan, pokladám za férové reagovať na tvoju kritiku užívateľa ­" zolo ­". Ešte raz som prešiel diskusiu a všimol si poznámku na tvoju adresu od menovaného, citujem :
­" Ešte šťastie, že to nie je vaša štatistika. Lebo neverím, že ste až taký ...., že by ste dokázali sám splodiť takýto guláš. ­", koniec citátu.
Za tie bodky­/tečky v citáte sa dá dosadiť všetko možné, ale v kontexte príspevku nič dobrého. Takže uznávam, tvoja reakcia bola oprávnená obrana na atak.

P.S. Na editovaný nadpis by sa nabudúce zišlo upozorniť osobitným príspevkom.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Velké a malé | od: wrah666 (2502)  6.3.201923:52
Nesouvisí náhodou poměr Intel­/AMD u větších a menších firem také s tím, že čím větší firma, tím více kupuje nového hardwaru? Dynamicky se rozvíjející gigant se spoustou zákazníků nakupuje nová AMD na kila, kdežto zapadlá firma prostě jen mění co umírá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
celých 5% | od: jozkopower (261)  6.3.201920:45
" AMD EPYC boduje, společnosti uvažují o přechodu ­"

Nadpis článku evokuje pocit hromadného prechodu k AMD, v texte celých 5% zvažuje.....
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(3)
Re: celých 5% | od: sroobik (293)  6.3.201921:39
a to je este nic :­) 93+16+4 je akosi 113%, takze cele zavery z clanku su irelvantne. Argument, ze niektore firmy maju aj aj neobstoji, tych mali vynechat, lebo potom neodrzkadluju % tych co chcu prejst na tu ci onu platformu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(13)
Re: celých 5% | od: Milan Šurkala (1412)  6.3.201921:56
A proč by to mělo být irelevantní a jak to neodráží přejití na platformu? Pokud má někdo AMD a Intel, tak je v obou kategoriích a zároveň není ani jednou v té, která chce přejít, ne? Nemůže přecházet, když už tam je, to dá přeci rozum. Přecházet ­(resp. rozšiřovat o novou značku­) přeci logicky mohou jen ti, kteří tam nejsou. Takže mi znovu vysvětli, co je na těch závěrech tedy irelevantní. To, že nechápeš, co se ta čísla snaží říci, ještě neznamená, že jsou irelevantní.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(13)  nízká(2)
Re: celých 5% | od: sroobik (293)  6.3.201922:39
prejst = mam amd chcem intel­/arm, mam intel chcem amd­/arm, mam arm chcem amd­/intel. Zostat = mam amd, chcem amd... Mal som biele auto teraz chcem cierne. Mam biele auto, zas chcem biele nieje prejst!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(12)
Re: celých 5% | od: Milan Šurkala (1412)  7.3.20197:12
Však nikdo neříká, že koupě bílého auta po bílém je přechod. Jak říkám už podruhé, prostě nechápeš, o čem ta statistika je a co ta čísla hovoří. Ta statistika má jednu vadu, to ano ­(a píšu o ní v článku­), a to je to, že nespecifikuje, kolik společností zakoupením nové platformy opustí tu starou ­(černé auto nahradím bílým­) nebo kolik tou novou platformnou jen rozšíří tu starou ­(zakoupí nové bílé auto, ale ponechá si to původní černé­). Nicméně to, že po bílém koupím bílé, statistika řeší, takže jí vytýkáš zrovna to, co je v ní právě v pořádku a kupodivu jsi nepřišel na to, co je v ní špatně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(8)  nízká(0)
Re: celých 5% | od: Milan Šurkala (1412)  6.3.201921:52
Nezvažují, ale jsou rozhodnuty zakoupit servery AMD. A není to 5 %, ale 8 %, jde jen o časový horizont, jak rychle to chtějí učinit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Re: celých 5% | od: jozkopower (261)  6.3.201922:36
­" Anketa se týkala 500 společností a jejich zástupců ­(techniků­) ­"

Celá štatistika je úplne špatne, pretože z údaja ­" 5 až 8% spoločností ­" nevidíme počty serverov a procesorov. Jedna spoločnosť vlastní napríklad 100 serverov, iná 20, ale pridelené percento v štatistike majú stejné. Je to všetko varené z vody.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(4)
Re: celých 5% | od: Mr.GO! (78)  6.3.201922:50
až tak úplně ne. Z původního článku se to nezachovalo, ale během statistiky brali v úvahu velikosti firem.
Souhlasím ale že ty procenta neříkají skoro nic.
záleží ještě na tom, kolik z těch 500 firem využívá techniku více výrobců. když by to bylo polovina tak těch předpovězených 5­-8% by pro AMD znamenalo celkem solidní úspěch, když by to bylo jen pár firem, tak by těch 5­-8% neznamenalo až takový úspěch. myslím, že firmy využívající hardware dvou ­(tří­) měl být uveden samostatně a se znázorněním průměrného poměru obou výrobců ve firmě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Re: celých 5% | od: Milan Šurkala (1412)  7.3.20197:08
To je ale tvůj problém, že z té statistiky děláš něco, co není a o čem se ani nesnaží mluvit. Ta statistika se netýká toho, kolik procesorů prodá AMD a kolik Intel, ale kolik společností má AMD a kolik společností má Intel. Na vodě tedy vůbec nevaří, jen ty máš problém s chápáním toho, o čem se ta statistika snaží hovořit. Není to o počtu procesorů, ale o počtu společností. A jako taková, je ta statistika v pořádku. Ano, problém má a ostatně se o něm v článku píše. Problém je v tom, že nespecifikuje přesná čísla toho, kolik společností přijetím nové platformy opustí tu starou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(3)
Re: celých 5% | od: zolo_sk (551)  7.3.20199:22
Ešte šťastie, že to nie je vaša štatistika. Lebo neverím, že ste až taký ...., že by ste dokázali sám splodiť takýto guláš. Pripomína mi to štatistiku nášho úradu práce a ministra Richtera, kde aby im vychádzali pekné čísla, tak za nezamestnaných nepovažujú nezamestnaných, ktorí sú na rekvalifikačných kurzoch úradu práce napríklad. Č na tom, že potom naďalej nebudú zamestnaní. Taktiež ak vám ponúknu prácu a vy ju odmietnete, tak vás vyradia z evidencie nezamestnaných. A iné čachre s číslami.
Myslím, že jediný relevantný údaj, ktorý bude hovoriť o raste platforiem je ten, koľko z tých firiem plánuje nakúpiť a koľko akých procesorov.
Všetky tie balamuty s prechodom, rozšírením a podobne sú blbosti. Predstavte si, že mám 10 serverov Intel a chcem to nahradiť 5 servermi AMD. Viete mi povedať, či som prešiel, alebo rozšíril? Ak okamžite vyhodíte servery Intel, tak ste prešiel. Ale prechod nie je, že položím servery AMD a vyhodím servery Intel. Taktiež si ich môžete nechať ako zálohu, aj keď už nebudú bežať. A neverím, že dva roky dopredu bude vedieť firma povedať, čo z toho bude. Dva roky dopredu ešte nikto nemá ani migračný plán. To sú čisto výmysly. A viete načo mi je štatistika, ktorá počíta s časovým horizontom 2 a viac rokov? Viete koľko sa za dva roky toho zmení:
Takže fajn, domácu úlohu ste si urobili, článoček vyšiel, prevzali ste nejakú štatistiku, ale nič relevantné tam nevidím. Nakoniec aj tak bude jasné až keď sa zverejnia reálne predaje Intel a AMD, ako komu rástli percentá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(4)
Re: celých 5% | od: Milan Šurkala (1412)  7.3.20199:38
Vidím, že jste další, kdo nechápe, o čem ta statistika byla. Ta statistika je o tom, kolik společností má systémy kterých výrobců a kolik jich plánuje mít systém jiného výrobce než mají doteď. A jak už bylo řečeno, její nedostatek je v tom, že nehovoří o tom, zda to bude přechod nebo rozšíření. Takže o co jde? Tohle se v článku statistice vytýká, nicméně i to, že společnosti plánují koupit AMD, když doteď AMD nemají, je zajímavá informace. Jestli to pro Vás není zajímavé, tak s tím já nic nenadělám. Čtěte tedy články, které Vás zajímají. Nevím proč pořád čtete něco, co Vás nezajímá. Masochista.

P.S. Trochu jsem upravil nadpis, aby to bylo o všech možnostech nákupu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(2)
Re: celých 5% | od: sroobik (293)  7.3.20199:43
nechapem preco to beries ako utok na tvoj clanok, ked to je utok na tu povodnu statistiku, ktora je spravena zle. Nic nehovori o tom, kolko spolocnosti ma amd kolko intel a kolko chce kupit amd a kolko intel, lebo suma nieje 100% ale 113, to je vsetko.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(5)
Re: celých 5% | od: Milan Šurkala (1412)  7.3.201910:09
Vysvětlíš mi konečně, proč by suma měla být 100 % a proč by společnosti, které mají obojí, měly být ze statistiky vyškrtnuty? Ta statistika není vylučující se ­"buď a nebo­". Co je na tom k nepochopení?

Vezměme si příklad, který krásně ukáže nesmysl tvého uvažování. Máme 500 společností. 499 společností má Intel i AMD a jedna jediná společnost má pouze Intel. Podle té tvé úžasné logiky by se tedy společnosti mající oba druhy procesorů měly vyškrtnout. OK, tys to sám navrhl. Takže škrtáme 499 společností. Zbyde jedna s Intelem. Opravdu chceš tvrdit, že výsledkem statistiky, kdy máme 500 společností a jediná je výhradně Intel, zatímco 499 má Intel i AMD, je 100% zastoupení Intelu a 0% zastoupení AMD? Opravdu? Fakt to myslíš vážně?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(2)
Re: celých 5% | od: sroobik (293)  7.3.201910:42
lebo vcera sa este clanok volal ­"AMD EPYC boduje, společnosti uvažují o přechodu­" a ten ktory uz ma biele auto a znova chce biele auto neuvazuje o prechode. Koncim na tuto temu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(5)
Re: celých 5% | od: Milan Šurkala (1412)  7.3.201911:32
Však také nikdo nikde neříkal, že koupě bílého auta po bílém autě je přechod :­-­) Nevím, kdes to vyčetl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.