www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme

AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme
, , aktualita
Před dvěma měsíci se objevily zprávy, že Samsung bude více spolupracovat se společnostmi AMD i ARM. Její nové procesory Exynos by tak měly v budoucnu obsahovat grafické čipy od AMD, prvním takovým má být Exynos 9925.
K oblíbeným
reklama
V polovině srpna se objevily zprávy, že společnosti Samsung, ARM a AMD navazují těsnější spolupráci při návrhu nových mobilních procesorů. Nyní se objevují další úniky, které napovídají o tom, co se chystá. Už poněkolikáté se má změnit označení nových procesorů pro nové smartphony Galaxy, vlajkovou lodí nebude ani Exynos 1000, ani Exynos 2100, ale patrně Exynos 9840, ten by už měl by mít nová jádra Cortex-X1. Pro Galaxy S22 by pak mělo jít o Exynos 9855.
 
Samsung Exynos CPU
 
Nejvíce nás ale jistě zajímá, kdy se mobilní Exynosy dočkají prvních plodů spolupráce Samsungu a AMD. Zde nelze příliš slavit, protože Exynos 9925, který by měl být prvním CPU od Samsungu s GPU od AMD, by se měl objevit až v roce 2023, tedy za více než dva roky. Pak by ale korejský gigant mohl mít velmi výkonnou alternativu procesorům Snapdragon od Qualcommu. Jenže to půjde patrně až o Galaxy S23.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s počítačovými čipy však vykazují jiní Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s počítačovými čipy však vykazují jiní
Firma IC Insights opět zveřejnila svůj přehled o světovém trhu mezi výrobci polovodičů, kam patří všichni, ať už mají či nemají své výrobní kapacity. Intel je opět na svém zdánlivě neotřesitelném prvním místě, ale na rozdíl od jiných moc nerostl.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC se spojilo s Googlem a AMD při vývoji 3D čipů pro novou továrnu TSMC se spojilo s Googlem a AMD při vývoji 3D čipů pro novou továrnu
Různé pokročilé způsoby pouzdření jsou vyvíjeny a nabízeny už dlouho, ovšem prozatím se z nich nestal všudypřítomný standard. To by se ale mělo v budoucnu změnit a pracovat na tom chce TSMC nyní v přímé spolupráci s Googlem a AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AOC uvádí dva 31,5" prohnuté herní monitory G2 s FreeSync Premium AOC uvádí dva 31,5" prohnuté herní monitory G2 s FreeSync Premium
Společnost AOC se přihlásila se dvěma monitorovými novinkami, které jsou určeny pro hráče žádající velkou úhlopříčku. V nabídce tu jsou dvě rozlišení, což dává možnost volby dle výkonu počítačové sestavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Benchmarky GeForce RTX 3060 Ti: v 3DMarku o 10 % slabší než RTX 3070 Benchmarky GeForce RTX 3060 Ti: v 3DMarku o 10 % slabší než RTX 3070
V posledních dnech se čím dál tím více mluví o příchodu nové GeForce RTX 3060 Ti. Máme tu další uniklé benchmarky, tentokrát v 3DMarku a Geekbench. V tom prvním ukazuje jen o zhruba 10 % horší výkon oproti RTX 3070.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik