www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD hlásí nebývalý zájem o moderní APU, navyšuje produkci

AMD hlásí nebývalý zájem o moderní APU, navyšuje produkci
, , aktualita
Server wccftech se rozhodl blíže podívat na dodavatelský řetězec firmy AMD s ohledem na údajný nedostatek čipů generace Renoir. Máme tu i potvrzení firmy AMD, dle níž se nová APU prodávají velice dobře. 
K oblíbeným
reklama
Jde tak evidentně o reakci wccftech na informace o údajném nedostatku mobilních Renoir na trhu, o které mluvil zástupce firmy XMG. AMD nyní tyto zprávy v podstatě potvrzuje, když jeho mluvčí na dotaz o stavu dodávek odpověděl, že po mobilních Ryzen 4000 je na trhu bezprecedentní poptávka jako po dosud žádném mobilním procesoru v historii AMD. V reakci na to AMD navyšuje produkci, aby mohlo firmám žádajícím nová APU vyhovět, čímž se také zaměřuje na zvýšení svého podílu na notebookovém trhu s x86 čipy.
 
Je tak v podstatě jisté, že AMD letos překročí hranici 20% podílu na daném trhu a už dnes má na něm dle Mercury Research vyšší podíl než na desktopovém trhu. 
Tolik k ověřitelným informacím, i když redaktor z wccftech uvádí, že vše má ověřeno z několika zdrojů. Zásadní otázka byla ta, zda AMD nedokáže uspokojit poptávku kvůli tomu, že prostě nemá k dispozici potřebné výrobní kapacity, anebo kvůli tomu, že sama poptávka se neočekávaně a prudce zvýšila, což vytvořilo jen dočasné "sucho". 
 
Dozvídáme se především dvě věci, že mezi 1. a 2. kvartálem tohoto roku se dodávky mobilních Renoir ztrojnásobily a díky tomu se ty staly nejlépe prodávanými procesory ve svém segmentu. 
 
Stav dodavatelského řetězce pak už ilustruje samotné vyjádření firmy AMD, kde se píše o "incremental demand requests". To by mělo znamenat, že firmy patřící mezi ODM, od nichž si zvláště menší výrobci notebooků objednávají potřebná APU, značně podcenily své objednávky a poté začaly posílat dodatečné objednávky pro další čipy. To ale znamená méně času pro AMD, a tedy i výsledný nedostatek, který by ale měl být spíše krátkodobý.
 
Čili daný nedostatek může být pouze výsledkem toho, že ODM firmy nedokázaly správně předpovědět zájem svých zákazníků. Nicméně na druhé straně tu pochopitelně máme zase to, že AMD si nemůže u TSMC zamluvit libovolný objem produkce a navíc se v této polovině roku chystá vypustit na trh nové zásadní produkty: Zen 3, RDNA 2, a to nehledě na nová APU pro Xbox Series X a PS5. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem
Od HyperX se na trh dostává nová herní myš, která představuje další odlehčený model využívající děravý plášť. HyperX Pulsefire Haste má také symetrické tělo, ovšem přesto se nebude hodit levákům stejně dobře jako pravákům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek