AMD i NVIDIA mají ovladače pro Battlefield V, ray tracing zatím není

AMD i NVIDIA mají ovladače pro Battlefield V, ray tracing zatím není
, , aktualita
Battlefield V si můžeme zahrát ve finální verzi už nyní, a tak už bylo na čase, aby firmy AMD a NVIDIA nabídly své optimalizované ovladače. K tomu se dozvídáme, že RTX verze hry zatím k dispozici nebude. 
K oblíbeným
reklama
Novinka od EA/DICE přijde oficiálně na trh až 20. listopadu, ovšem ti, kteří si předplatili verzi Deluxe Edition, si budou moci vesele hrát už od 15. listopadu. Nebo už také rovnou dnes, pokud jste si u EA zřídili předplatné v ceně 15 dolarů měsíčně či 100 dolarů ročně. Je tak nad slunce jasné, do čeho se nás EA snaží tlačit a to se jistě nebude moc líbit lidem, kteří si koupili samotnou hru a nyní budou muset čekat ještě týden či rovnou téměř dva. 
 
Každopádně, AMD a NVIDIA už mají nové ovladače, které jsou "Game Ready", a to nejen pro Battlefield V. 
 
 
V případě společnosti AMD jde o ovladače Radeon Software Adrenalin Edition 18.11.1, k nimž se můžeme dozvědět, že byly vyladěny jednak pro Battlefield V (Early Access) a pak také pro Hitman 2 a Fallout 76. Oproti verzi Radeon Software Adrenalin Edition 18.10.2 můžeme s využitím 8GB karty Radeon RX 580 očekávat ve Full HD o 3 procenta vyšší výkon. V případě Battlefield V je to až o 8 procent vyšší výkon, ovšem na kartě RX Vega 64 ve Full HD nebo o 9 procent opět v případě RX 580.
 
Titulu Fallout 76 se krom optimalizace výkonu týká také vyřešení fatálního bugu s Radeon Overlay a chyby se řešily také ve hrách Assassin’s Creed: Origins, Wolfenstein II: The New Colossus a Strange Brigade. 
 
NVIDIA zase vypustila do světa GeForce Game Ready 416.81 WHQL a hlásá, že majitelé nejnovějších karet řady RTX 2000 se dočkají nejvyššího výkonu. To je ale tak nějak samozřejmé, když jde o nové karty, od nichž se neočekává nic jiného. Co nám však NVIDIA neříká, je odpověď na otázku s podporou technologií RTX na nových kartách. Ray tracing si tak budeme moci v Battlefieldu V vyzkoušet někdy jindy, prý brzy, ale není známo kdy. 
 
Zdroj: NVIDIA, AMD 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala