AMD i NVIDIA mají ovladače pro Battlefield V, ray tracing zatím není

AMD i NVIDIA mají ovladače pro Battlefield V, ray tracing zatím není
, , aktualita
Battlefield V si můžeme zahrát ve finální verzi už nyní, a tak už bylo na čase, aby firmy AMD a NVIDIA nabídly své optimalizované ovladače. K tomu se dozvídáme, že RTX verze hry zatím k dispozici nebude. 
K oblíbeným
reklama
Novinka od EA/DICE přijde oficiálně na trh až 20. listopadu, ovšem ti, kteří si předplatili verzi Deluxe Edition, si budou moci vesele hrát už od 15. listopadu. Nebo už také rovnou dnes, pokud jste si u EA zřídili předplatné v ceně 15 dolarů měsíčně či 100 dolarů ročně. Je tak nad slunce jasné, do čeho se nás EA snaží tlačit a to se jistě nebude moc líbit lidem, kteří si koupili samotnou hru a nyní budou muset čekat ještě týden či rovnou téměř dva. 
 
Každopádně, AMD a NVIDIA už mají nové ovladače, které jsou "Game Ready", a to nejen pro Battlefield V. 
 
 
V případě společnosti AMD jde o ovladače Radeon Software Adrenalin Edition 18.11.1, k nimž se můžeme dozvědět, že byly vyladěny jednak pro Battlefield V (Early Access) a pak také pro Hitman 2 a Fallout 76. Oproti verzi Radeon Software Adrenalin Edition 18.10.2 můžeme s využitím 8GB karty Radeon RX 580 očekávat ve Full HD o 3 procenta vyšší výkon. V případě Battlefield V je to až o 8 procent vyšší výkon, ovšem na kartě RX Vega 64 ve Full HD nebo o 9 procent opět v případě RX 580.
 
Titulu Fallout 76 se krom optimalizace výkonu týká také vyřešení fatálního bugu s Radeon Overlay a chyby se řešily také ve hrách Assassin’s Creed: Origins, Wolfenstein II: The New Colossus a Strange Brigade. 
 
NVIDIA zase vypustila do světa GeForce Game Ready 416.81 WHQL a hlásá, že majitelé nejnovějších karet řady RTX 2000 se dočkají nejvyššího výkonu. To je ale tak nějak samozřejmé, když jde o nové karty, od nichž se neočekává nic jiného. Co nám však NVIDIA neříká, je odpověď na otázku s podporou technologií RTX na nových kartách. Ray tracing si tak budeme moci v Battlefieldu V vyzkoušet někdy jindy, prý brzy, ale není známo kdy. 
 
Zdroj: NVIDIA, AMD 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková