www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD informuje o novém Precision Boost Overdrive a Game Cache v Ryzen 3000

AMD informuje o novém Precision Boost Overdrive a Game Cache v Ryzen 3000
, , aktualita
Nové procesory AMD Ryzen 3000 stále mají svá tajemství, ačkoliv to hlavní o nich už bylo prozrazeno. My se nyní můžeme podívat na to, co nám AMD může říci o taktovací funkci Precision Boost Overdrive a také o Game Cache.
K oblíbeným
reklama
Dobře víme, že funkce Precision Boost Overdrive je prostě turbo, které se snaží z procesoru AMD Ryzen vymáčknout z hlediska pracovní frekvence, co se vymáčknout dá. Ohledy přitom bere na možnosti napájení, stabilitu, TDP, teploty či chlazení. Precision Boost Overdrive byl přitom představen s druhou generací procesorů Ryzen a v té třetí má být ještě o něco vylepšen. Samotná funkce pracuje se dvěma hlavními nástroji, napětím procesorových jader a výslednou frekvencí. 
 
 
Nyní se tématu PBO věnuje vedoucí pracovník technického marketingu Robert Hallock, který zveřejnil video pojednávající o tom, jak bylo PBO v rámci Ryzen 3000 vylepšeno.  
 
 
Co nového se tedy dozvíme z tohoto videa? Na jeho začátku Hallock probírá základní funkce Precision Boost Overdrive, který se snaží využít rezerv systému pro zvýšení taktu na co nejdelší dobu. Pak tu jsou novinky procesorů Ryzen 3000 instalovaných na desky s čipsetem X570, které se týkají v podstatě automatického přetaktování, čili provozu procesorů na frekvencích už mimo specifikace. 
 
Například procesor se specifikacemi udávajícími maximální takt 4,55 GHz může dosáhnout taktu 4,75 GHz, což bylo uvedeno pouze jako příklad. Nicméně co můžeme opravdu očekávat od různých procesorů, to se z tohoto videa nedozvíme. A je to v podstatě pochopitelné, neboť vysoký pracovník AMD nemůže slibovat něco, co se bude lišit v rámci jednotlivých kusů procesorů a rozdíly se budou dále prohlubovat v závislosti na kvalitě zbylých komponent sestavy.
 
Z uvedených informací to ale bohužel vypadá, že podmínkou bude využití desky s X570. Takovéto desky přitom budou podstatně dražší než modely s X470 a AMD ostatně tento starší čipset má v nabídce jako stále aktuální druhou nejlepší volbu pro nové procesory. Na druhou stranu nám nic nebude bránit v ručním přetaktování Ryzenů 3000 i na starších čipsetech. 
 
​  
Nakonec tu máme ještě další video, které mluví doslova o až 72 MB gamecache. Pochopitelně jde v tomto případě prostě o součet veškeré dostupné L2 a L3 cache na 16jádrovém Ryzenu, ale otázka je spíše ta, co z této paměti dělá "herní" cache? Dá se říci, že to je především marketing. Ve videu není uvedeno nic, co by to ospravedlnilo, takže AMD se prostě a jen snaží upozornit, že jeho nové procesory mají opravdu haldy cache. Pak už ale závisí pouze na aplikacích či hrách, jak toho dokáží využít. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář