reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD je za nejsilnější kvartál ve ztrátě

, , aktualita
AMD je za nejsilnější kvartál ve ztrátě
Společnost AMD přišla několik dní po Intelu se svými finančními výsledky, které dle očekávání nejsou příliš povzbudivé. V posledním kvartálu firma sklouzla do ztráty, což se podepsalo i na celkovém výsledku roku 2014.
AMD je za nejsilnější kvartál ve ztrátě
Že se AMD ocitne za poslední čtvrtletí ve ztrátě, to ostatně předpovídala i zpráva týkající se finančních výsledků této firmy za třetí čtvrtletí předchozího roku. Za to se firmě AMD podařil čistý zisk 63 milionů dolarů, a to z celkových příjmů 1,43 miliardy. Ty se však v posledním čtvrtletí smrskly na 1,24 miliardy, a to se podepsalo i na celkové operační ztrátě 330 milionů dolarů. Čistá ztráta pak činí 364 milionů, což činí 0,47 USD na akcii, a přitom jde o výsledky z posledního kvartálu, který je pro výrobce PC hardwaru tradičně nejsilnějším v roce.

Dle non-GAAP principů je ovšem firma v 36milionovém plusu, ovšem hlavním ukazatelem jsou právě celkové příjmy, a ty nejsou lichotivé. Co k tomu říká šéfka společnosti Lisa Su? Ta mluví především o diverzifikaci výroby a nových dohodách s výrobci hardwaru, ale také o potížích s hardwarem pro PC. Jde přitom evidentně o desktopový i notebookový hardware, který společnost AMD nemá v současnosti na nejvyšší úrovni. Z jedné strany na ni tlačí Intel se svou značnou výhodou v pokročilejším výrobním procesu a z druhé pak NVIDIA, která momentálně tahá za pilu díky nové generaci grafických karet s architekturou Maxwell.

AMD však bylo dle Lisy Su úspěšné v segmentu Enterprise, Embedded a Semi-Custom, který vykázal růst o 50 procent a zvláště zajímavé je to, že firma plánuje vrátit segment Computing a Graphics do "zdravého vývoje" na začátku druhého kvartálu. To by tedy mohlo přímo souviset s příchodem nové generace Radeonů řady 300, přičemž v těchto dnech se mluví především o kartě Radeon R9 380X, která má využít zbrusu nový typ pamětí HBM, jež by poskytly velmi vysokou datovou propustnost.

Ovšem ještě před tím čeká firmu AMD první kvartál tohoto roku a za ten očekává prohlubující se ztrátu, a to o 15 procent (plus/minus 3 procenta) v porovnání s předchozím kvartálem. Dostane se tak blízko k hranici jedné miliardy tržeb, což by značně prohloubilo ztráty.

Zdroj: TZ AMD
reklama
reklama
reklama