www.svethardware.cz
>
>
>

AMD je za nejsilnější kvartál ve ztrátě

AMD je za nejsilnější kvartál ve ztrátě
, , aktualita
Společnost AMD přišla několik dní po Intelu se svými finančními výsledky, které dle očekávání nejsou příliš povzbudivé. V posledním kvartálu firma sklouzla do ztráty, což se podepsalo i na celkovém výsledku roku 2014.
K oblíbeným
reklama
Že se AMD ocitne za poslední čtvrtletí ve ztrátě, to ostatně předpovídala i zpráva týkající se finančních výsledků této firmy za třetí čtvrtletí předchozího roku. Za to se firmě AMD podařil čistý zisk 63 milionů dolarů, a to z celkových příjmů 1,43 miliardy. Ty se však v posledním čtvrtletí smrskly na 1,24 miliardy, a to se podepsalo i na celkové operační ztrátě 330 milionů dolarů. Čistá ztráta pak činí 364 milionů, což činí 0,47 USD na akcii, a přitom jde o výsledky z posledního kvartálu, který je pro výrobce PC hardwaru tradičně nejsilnějším v roce.

Dle non-GAAP principů je ovšem firma v 36milionovém plusu, ovšem hlavním ukazatelem jsou právě celkové příjmy, a ty nejsou lichotivé. Co k tomu říká šéfka společnosti Lisa Su? Ta mluví především o diverzifikaci výroby a nových dohodách s výrobci hardwaru, ale také o potížích s hardwarem pro PC. Jde přitom evidentně o desktopový i notebookový hardware, který společnost AMD nemá v současnosti na nejvyšší úrovni. Z jedné strany na ni tlačí Intel se svou značnou výhodou v pokročilejším výrobním procesu a z druhé pak NVIDIA, která momentálně tahá za pilu díky nové generaci grafických karet s architekturou Maxwell.

AMD však bylo dle Lisy Su úspěšné v segmentu Enterprise, Embedded a Semi-Custom, který vykázal růst o 50 procent a zvláště zajímavé je to, že firma plánuje vrátit segment Computing a Graphics do "zdravého vývoje" na začátku druhého kvartálu. To by tedy mohlo přímo souviset s příchodem nové generace Radeonů řady 300, přičemž v těchto dnech se mluví především o kartě Radeon R9 380X, která má využít zbrusu nový typ pamětí HBM, jež by poskytly velmi vysokou datovou propustnost.

Ovšem ještě před tím čeká firmu AMD první kvartál tohoto roku a za ten očekává prohlubující se ztrátu, a to o 15 procent (plus/minus 3 procenta) v porovnání s předchozím kvartálem. Dostane se tak blízko k hranici jedné miliardy tržeb, což by značně prohloubilo ztráty.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře