reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD K8L na začátku roku 2007 přinese 65nm technologii

5.4.2006, Milan Šurkala, aktualita
AMD K8L na začátku roku 2007 přinese 65nm technologii
AMD K8L je inovovaná architektura vycházející ze stávající velmi populární K8, poprvé však pro AMD přinese 65nm technologii. Objevit se má v první polovině roku 2007. Prosákly informace, že 65nm technologie by se mohla objevit už letos,...
AMD K8L je inovovaná architektura vycházející ze stávající velmi populární K8, poprvé však pro AMD přinese 65nm technologii. Objevit se má v první polovině roku 2007. Prosákly informace, že 65nm technologie by se mohla objevit už letos, ale patrně tomu tak nebude a tento rok se bude jednat pouze o předvýrobní vzorky.K8L nebude základem pouze připravovaných čtyřjádrových procesorů, ale rovněž dvoujádrových Athlonů 64 FX a Athlonů 64 X2 (Brisbane), to bude v první polovině 2007. Později se jí dočkají i nové Semprony (jádro Sparta). Uvidíme, co se podaří AMD s inovovanou architekturou s lepším výrobním procesem dosáhnout. Doufejme, že se dále sníží spotřeba a hlavně se zvýší frekvenční strop procesorů, který ve srovnání s připravovanými procesory Intel není příliš vysoký.

Nyní se však těšme na 6. červen, kdy přijde na trh Socket AM2 a s ním procesory Windsor, Orleans a Manila. Všechny tyto procesory by měly podporovat DDR2-800 paměti.

Zdroj: www.hkepc.com, www.digit-life.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama