www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Kyzen, Aragon, Pharos či Promethean: co se pod nimi skrývá?

AMD Kyzen, Aragon, Pharos či Promethean: co se pod nimi skrývá?
, , aktualita
Společnost AMD si nedávno zaregistrovala další značky, které hodlá přiřadit svým produktům. My už víme, co představují Threadripper či EPYC, ale co se skrývá pod značkami jako Kyzen, Aragon, Pharos, Promethean, Zenso a CoreAmp?
K oblíbeným
reklama
AMD si nedávno zaregistrovalo značky RX Vega, Threadripper a EPYC, které už dobře známe jako nové herní karty, hi-end PC procesory a serverovou platformu s CPU Naples. Jenomže vedle toho si AMD zaregistrovalo také značky Kyzen, Aragon, Pharos, Promethean, Zenso a CoreAmp, v jejichž případě už spíše tápeme. Registrace měla proběhnout někdy v březnu, a tak je možné, že něco z toho bude v příštích měsících už představeno jako nový produkt. Ovšem na druhou stranu nemusí jít ve všech případech o produkty, neboť takové Zenso má prostě jen označovat onen nedokončený kruh v logu Ryzen, nad kterým lidé s obsedantně kompulzivní poruchou musí jásat.

Co ale má představovat takový Kyzen, který má velice blízko značce Ryzen, a to i tvarem svého úvodního písmene? AMD si tuto značku zaregistrovalo ve stejné kategorii, takže by mělo jít také o procesory, ale jaké? Lze usuzovat, že by to mohly být nějaké low-endové modely, neboť střední třídu i hi-end už dobře pokrývají Ryzen a Threadripper.

CoreAmp pak dle wccftech působí jako název nějaké utility či funkce pro přetaktování, což je logický úsudek, když jde o spojení slov jádro a amper. Spekulovat můžeme o utilitě, která přijde po boku herních grafických karet RX Vega. Promethean má zase dle svého znění blízko ke značce Promontory, a tak by mohlo jít o další čipovou sadu.

V případě značek Aragon a Pharos už můžeme opravdu jen hádat. Aragon odkazuje asi na Aragónské království pod Pyrenejemi a Pharos zase odkazuje na dávný maják v Alexandrii. Nezbývá než počkat, co se z těchto značek nakonec vyklube a nezbývá než podotknout, že to nakonec nemusí být vůbec nic.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář