www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD má překvapení: Radeon RX 6800 XT “Midnight Black”

AMD má překvapení: Radeon RX 6800 XT “Midnight Black”
, , aktualita
Společnost AMD si překvapivě připravila novou grafickou kartu, respektive spíše "novou" grafickou kartu, a sice Radeon RX 6800 XT ve verzi Midnight Black. Co ta představuje a proč ji AMD vůbec uvádí na trh?
K oblíbeným
reklama
Radeon RX 6800 XT “Midnight Black” má být oficiálně představen dnes v 15:00 našeho času, o čemž už AMD zpravilo své členy Red Teamu (via VideoCardz). A jak se dalo očekávat, tato "nová" karta má pouze trošku odlišný design a v ostatních ohledech by měla být zcela stejná. 
 
 
AMD přitom původně plánovalo, že své referenční verze Radeonů s Navi 21 brzy po jejich uvedení na trh přestane vyrábět, ale nakonec bylo rozhodnuto, že výroba pojede dál a její konec zatím naplánován nebude. A nyní k původní verzi karty Radeon RX 6800 XT navíc přibude i nová černá. 
 
Radeon RX 6800 XT nabízí v čipu Navi 21 celkem 4608 Stream procesorů a dále 16 GB paměti GDDR6 posílené pomocí 128 MB Infinity Cache, kterou obsahuje samotné GPU. Karta zabere 2,5 slotu, vyžádá si dva osmipinové konektory PCIe a až 300 W. To samé má platit i pro Midnight Edition, a tak lze počítat i s se stejnou doporučenou cenou 649 USD. 
 
Cena je pochopitelně téma samo o sobě, neboť žádný z Radeonů RX 6800 XT dnes není k dispozici za cca 17 tisíc korun s DPH, které by měl běžně stát. Za úspěch lze považovat jen to že tyto karty jsou k dispozici, ale za poněkud jiné částky. Můžeme se přitom rozhodnout, zda si objednáme některý z Radeonů RX 6800 XT za cca dvojnásobnou cenu, anebo spíše za trojnásobnou.
 
Rozdíl je ten, že v případě dvojnásobné ceny taková karta typicky není skladem a není ani jasné, kdy bude naskladněna a v případě trojnásobné ceny ji můžeme mít hned. To značí, že  právě někde mezi dvojnásobkem a trojnásobkem je aktuální hranice odhodlání zákazníků daný produkt koupit, či nekoupit a to víceméně platí také pro konkurenční GeForce RTX 3000, v jejichž případě do toho více promlouvají také těžaři, pro něž jsou právě výkonné GeForce vzhledem k jejich vyšší paměťové propustnosti zajímavější než Radeony.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek