www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má problém s ovladači Radeonů: pohaslé obrazovky, sekání a jiné

AMD má problém s ovladači Radeonů: pohaslé obrazovky, sekání a jiné
, , aktualita
Uživatelé grafických karet Radeon hlásí, že jejich ovladače způsobují pohasínání obrazovek, sekání, blikání a jiné neplechy. AMD již k tomuto tématu vypustilo do světa své vyjádření, takže co se dozvíme? 
K oblíbeným
reklama
Stížnosti na ovladače pro grafické karty Radeon zaplavily subreddit společnosti AMD, a to zvláště téma o vývoji těchto ovladačů. Uživatelé si stěžují na celkovou nestabilitu ovladačů, která vede k různým projevům, jako je náhlé zčernání obrazovky, která se bez restartu systému už nezapne. V posledních dnech začaly nespokojené hlasy sílit. 
 
 
Dle informací serveru Extremetech může být právě v případě problému se zhaslou obrazovkou více příčin a wccftech zase hlásí, že problémy se týkají především nejnovějších karet Radeon s čipy Navi, a to konkrétně modelů AMD Radeon RX 5700 XT (Navi 10), AMD Radeon RX 5700 (Navi 10), AMD Radeon RX 5600 XT (Navi 10), AMD Radeon RX 5500 XT 8 GB (Navi 14) a AMD Radeon RX 5500 XT 4 GB (Navi 14).
 
AMD k tomu už stačilo vypustit do světa své vyjádření, z nějž se ovšem bohužel moc nedozvíme. Píše se v něm, že stabilita ovladačů je hlavní prioritou pro jeho softwarový tým, který blízce monitoruje diskuse na fórech, a je si vědom zmiňovaných potíží, na které si lidé stěžují. AMD však zatím nemá v ruce nic, o co by se mohlo podělit, takže na řešení pracuje a v příhodnou dobu dá vědět. 
 
Jinými slovy, prostě a jednoduše si počkejme na to, zda problémy nevyřeší nová verze ovladačů, i když právě na Extremetech se píše, že některé potíže může vyřešit zásah do BIOSu, a to konkrétně nastavení sběrnice PCIe striktně na verzi 3.0 (platí pochopitelně jen pro X570) a obecně je vhodné situaci řešit primárně aktualizací jak systému, tak BIOSu. 
 
Na Redditu se také dočteme o tom, že s problémem zčernalé obrazovky může pomoci deaktivace 3D akcelerace aplikací, které běží na pozadí hry, což platí třeba pro webový prohlížeč nebo jiný software, který může využívat 3D schopností grafického procesoru. A nezapomínejme, jde o Windows, čili někdy nestačí se jen podívat, že nějaká funkce je zapnutá či vypnutá. Pro jistotu je dobré s ní "zahýbat", tedy zapnout a zase vypnout, nebo opačně. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon
National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) se může těšit na to, že její superpočítačová výbava projde zásadní modernizací. Získá totiž nové superpočítače založené na platformě Cray.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Plextor M9P Plus SSD: až 3,4 GB/s ve třech podobách Plextor M9P Plus SSD: až 3,4 GB/s ve třech podobách
Plextor si připravil celkem tři verze SSD M9P Plus, SSD nabízejících datovou propustnost až 3,4 GB/s. Založena jsou na pamětech firmy Kioxia, dříve Toshiba Memory, vedle nichž je tu kontroler od Marvellu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů