www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má problém s ovladači Radeonů: pohaslé obrazovky, sekání a jiné

AMD má problém s ovladači Radeonů: pohaslé obrazovky, sekání a jiné
, , aktualita
Uživatelé grafických karet Radeon hlásí, že jejich ovladače způsobují pohasínání obrazovek, sekání, blikání a jiné neplechy. AMD již k tomuto tématu vypustilo do světa své vyjádření, takže co se dozvíme? 
K oblíbeným
reklama
Stížnosti na ovladače pro grafické karty Radeon zaplavily subreddit společnosti AMD, a to zvláště téma o vývoji těchto ovladačů. Uživatelé si stěžují na celkovou nestabilitu ovladačů, která vede k různým projevům, jako je náhlé zčernání obrazovky, která se bez restartu systému už nezapne. V posledních dnech začaly nespokojené hlasy sílit. 
 
 
Dle informací serveru Extremetech může být právě v případě problému se zhaslou obrazovkou více příčin a wccftech zase hlásí, že problémy se týkají především nejnovějších karet Radeon s čipy Navi, a to konkrétně modelů AMD Radeon RX 5700 XT (Navi 10), AMD Radeon RX 5700 (Navi 10), AMD Radeon RX 5600 XT (Navi 10), AMD Radeon RX 5500 XT 8 GB (Navi 14) a AMD Radeon RX 5500 XT 4 GB (Navi 14).
 
AMD k tomu už stačilo vypustit do světa své vyjádření, z nějž se ovšem bohužel moc nedozvíme. Píše se v něm, že stabilita ovladačů je hlavní prioritou pro jeho softwarový tým, který blízce monitoruje diskuse na fórech, a je si vědom zmiňovaných potíží, na které si lidé stěžují. AMD však zatím nemá v ruce nic, o co by se mohlo podělit, takže na řešení pracuje a v příhodnou dobu dá vědět. 
 
Jinými slovy, prostě a jednoduše si počkejme na to, zda problémy nevyřeší nová verze ovladačů, i když právě na Extremetech se píše, že některé potíže může vyřešit zásah do BIOSu, a to konkrétně nastavení sběrnice PCIe striktně na verzi 3.0 (platí pochopitelně jen pro X570) a obecně je vhodné situaci řešit primárně aktualizací jak systému, tak BIOSu. 
 
Na Redditu se také dočteme o tom, že s problémem zčernalé obrazovky může pomoci deaktivace 3D akcelerace aplikací, které běží na pozadí hry, což platí třeba pro webový prohlížeč nebo jiný software, který může využívat 3D schopností grafického procesoru. A nezapomínejme, jde o Windows, čili někdy nestačí se jen podívat, že nějaká funkce je zapnutá či vypnutá. Pro jistotu je dobré s ní "zahýbat", tedy zapnout a zase vypnout, nebo opačně. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů
Můžeme už říci, že díky InSight je možné potvrdit seismickou aktivitu planety Mars. Modul totiž během 10 měsíců detekoval 174 záchvěvů, přičemž NASA mluví také o vulkanické aktivitě této planety. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek