reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD má problémy se zásobováním Barcelonami

16.10.2007, Pavel Boček, aktualita
AMD má problémy se zásobováním Barcelonami
Společnost AMD zřejmě i přes přísliby bezproblémových dodávek procesorů Opteron Barcelona trápí problémy s jejich dodávkami, podobně jako s K8. Brian Corn, viceprezident marketingu a technologického vývoje společnosti Waltham, k tomu řekl:...
Společnost AMD zřejmě i přes přísliby bezproblémových dodávek procesorů Opteron Barcelona trápí problémy s jejich dodávkami, podobně jako s K8. Brian Corn, viceprezident marketingu a technologického vývoje společnosti Waltham, k tomu řekl: „Nejsou tu žádné hardwarové problémy a spotřeba energie je přesně taková, jak bylo slibováno. Co je krásné na tomto produktu je to, že běží krásně, je stabilní a výkonný. Skutečným problémem ale je, že AMD ho nemá.“ Corn dodal, že AMD na otázky proč nedodává procesory pouze mlčí. Před rokem prý Hector Ruiz sliboval, ale dnes se chová stejně – upřednostňuje velké odběratele a ostatní nemají nic.


Jedním z důvodů může být i to, že ačkoliv se společnost snažila vše připravit, procesory byly vydány později, AMD mělo drobné problémy s dodávkami (některé součástky bylo problematické sehnat) a také stále nemá kapacitu všech továren. Velké projekty, jako např. budování superpočítače pro projekt Tri-Laboratory, tak mají procesory jisté, ale kvůli poptávce po desítkách tisíc kusů na pro takové odběratele se na menší společnosti nedostává nebo jsou s dodávkami potíže, což potvrzuje více společností. Mnoho lidí totiž odložilo nákup procesorů až k příchodu čtyřjádrových Barcelon, jejichž ohlášené parametry se potvrdily, proto velkou rychlostí mizí z pultů prodejen a AMD nemusí stačit takový nával stíhat, když má brzy začít vyrábět i Phenomy pro desktopy. Ve hře tak je stále stavba další továrny, přičemž AMD má na toto rozhodnutí čas do konce roku.

Zdroj: ChannelWeb network
reklama