reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

AMD má už brzy započít masovou výrobu svých Ryzen 7000

, , aktualita
AMD má už brzy započít masovou výrobu svých Ryzen 7000
Leaker Greymon55 se obvykle nemýlí, pokud jde o výrobní plány společnosti AMD. Dal nám vědět i o prvních Ryzenech 7 5800X3D a nyní se zmiňuje o odstartování výroby příští generace, čili Raphael. 
AMD by mělo už během léta, a to spíše k jeho konci, uvést na trh své nové procesory Ryzen 7000. Na ně je ostatně už čas, neboť první Ryzeny 5000 (řada 6000 bude v případě CPU přeskočena) byly na trh uvedeny už v listopadu roku 2020. 
 
 
Greymon55 nám přitom dal nedávno vědět, že první pro trh připravené procesory Ryzen 7 5800X3D už byly vyrobeny, což se nakonec potvrdilo a i v mnoha jiných informacích o firmě AMD se nemýlil. Pokud tak bude mít pravdu i nyní, kdy můžeme očekávat  Ryzeny 7000 generace Raphael na trhu?
 
Je důležité zmínit, že zdroj nemluví o výrobě čipletů pro Raphael či snad dokonce jen I/O jader, ale o tom, že je připravena továrna, která bude nové procesory firmy AMD pouzdřit. S tím by přitom měla začít během dubna či možná spíše až začátkem května. 
 
A když vezmeme v potaz, že aktuální generace Vermeer začala být vyráběna v červenci 2020 a na trh se dostala v listopadu, nebo že procesor 5800X3D s V-Cache je ve výrobě od loňského listopadu a na trh se dostane nyní v dubnu, vypadá zcela reálně uvedení procesorů Vermeer na trh v srpnu či v září.
 
Mohl by to být přitom už srpen vzhledem k tomu, že zapouzdření nových Zen 4 by mělo být mnohem jednodušší než v případě zmíněného procesoru s V-Cache, pokud tedy do celého procesu máme započítat právě i umístění čipu s dodatečnou L3 cache na procesorový čiplet. Na druhou stranu se tu už přechází na kompletně novou platformu s novou paticí, podporou DDR5, PCIe 5.0, atd. Takže budeme raději počítat se začátkem školního roku. 
 
Od AMD Ryzen 7000 očekáváme stále 16 jader, a to 5nm Zen 4, přičemž přinejmenším některé modely by měly dostat také integrovanou grafiku RDNA 2. Půjde prý jen o 4 CU, čili 256 shaderů, takže s výbavou APU se to nebude moci srovnávat, ale AMD tu asi prostě jen bude chtít smazat svou nevýhodu v porovnání s Intelem. Lze přitom očekávat, že integrovaná grafika bude součástí I/O čipletu a že i zde budeme mít na výběr mezi procesory s aktivovanou a deaktivovanou grafikou, ale to se ještě ukáže.  


reklama
reklama
reklama
reklama