
Už bylo uvedeno, že podporují paměti DDR4, což je mezi procesory (APU, SoC) od AMD naprostá novinka (zpětně ale podporují i DDR3). Obsahují také jádra Excavator, čili poslední variaci na Bulldozery, po nichž už bude následovat Zen. Těchto jader mají až čtyři se 2 MB sdílené L2 cache. Dále tu máme architekturu HSA 1.0 a třetí generaci grafické architektury GCN, což je tedy na úrovni nejnovějších desktopových Fiji a Tonga. Čipová sada je plně integrovaná a nabízí rozhraní SATA, SD Card, SPI, čtyři až osm USB 2.0 a čtyři USB 3.0 plus maximálně tři obrazové výstupy (DP 1.2, HDMI 2.0, DVI) a až osm linek PCI Express 3.0. Novinka je pak rozhraní eDP 1.4.

Díky integraci čipsetu (PCH) do APU tedy vzniklo SoC, které je oproti APU Bald Eagle a čipsetu Bolton o 30 procent menší a nepotřebuje tak moc složité PCB. Celé SoC Merlin Falcon tak má jen 37 x 29 mm, což se v embedded sektoru bude velice hodit.

Všechny nové čipy mají konfigurovatelné TDP v rozmezí 12 až 35 W a liší se v počtu jader, taktech a výkonu grafického čipu, který může mít až 8 CU, čili dokonce až 512 shaderů na 800 MHz. Dva modely nemají žádný grafický čip a pak se připravuje ještě jisté iTemp APU, které bude určeno pro extrémní podmínky s teplotami od -40 °C do 105 °C. Jinak je standardem 0 až 90 °C.

Na 35W spotřebu jde tedy o velice zajímavou výbavu a bylo by zajímavé tyto čipy porovnat s dnešní desktopovou generací Kaveri.
Zdroj: TZ AMD