www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD na Twitteru ukázalo design nového Radeonu RX 6000

AMD na Twitteru ukázalo design nového Radeonu RX 6000
, , aktualita
Zhruba za 6 týdnů by měly být představeny nové grafické karty Radeon RX 6000 od AMD. Společnost nyní na svém twitterovém účtu ukázala první snímek připravované high-endové karty se třemi ventilátory.
K oblíbeným
reklama
Na poli s grafickými čipy je v těchto týdnech hodně rušno. Nvidia představila svou architekturu Ampere i pro běžné grafické karty vyššího mainstreamu až high-endu a do boje se chce vložit i AMD, které si na 28. října připravuje nové Radeony řady RX 6000 postavené na architektuře RDNA2. Ty by snad měly ještě více rozvířit vody a přinést vyšší výkony, které budou konkurenceschopnější k řešením od Nvidie.
 
 
Novinka má obrovský chladič se třemi ventilátory, nechybí ani dva 8pinové napájecí konektory. Toto by tedy mohla být high-endová varianta, zatím ale můžeme jen spekulovat, kterému řešení od Nvidie bude mít nejblíže svým výkonem. Uniklé benchmarky před pár dny zatím ukázaly blíže neurčený grafický čip AMD, který byl výkonem na úrovni RTX 2080 Ti, což by ho pasovalo pod RTX 3080. Pro nejvýkonnější řešení od AMD by to byla docela ostuda, pro standardní high-endovou verzi by to bylo v pořádku. Tak uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek